Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kaufland

Kaufland

Niemiecka sieć handlowa posiadająca sklepy na terenie Niemiec oraz w państwach Europy Wschodniej.

None
09.04.2024 11:22 Online’owa ekspansja Kaufland Marketplace trwa. Platforma E-commerce wchodzi do Polski i Austrii

Kaufland, będący jednym z największych detalistów spożywczych w Polsce, nie zwalnia tempa. Po zeszłorocznym debiucie w Czechach i na Słowacji firma planuje wprowadzić usługę Kaufland Marketplace również u nas. 

Sklep, Biedronka, Lidl, Kaufland
01.03.2024 12:38 Kontrowersyjna oferta w znanych sklepach. Dyskonty się tłumaczą

W ostatnim czasie zrobiło się głośno o kontrowersyjnej promocji, która obowiązywała w trzech popularnych sieciach. Sprawą zajęła się nawet prokuratura, a chodziło dokładnie o zaskakująco tani alkohol. Teraz portal “Interia Biznes” postanowił poprosić dyskonty o odniesienie się do tej sytuacji. Przedstawiamy szczegóły. 

Sklep sieci Kaufland
29.12.2023 20:52 Strajk w Kauflandzie tuż przed Sylwestrem. Jest reakcja sieci

Ostatnia sobota roku upłynie w Kauflandzie pod znakiem strajku ostrzegawczego. W całej Polsce pracownicy między godzinami 12 i 14 będą protestować w celu uzyskania podwyżek płac. Sama sieć przygotowała już odpowiedź na akcję związkowców.

Kaufland
08.12.2023 22:06 Fatalne wieści dla klientów Kauflanda. Już niedługo możesz nie zrobić tam zakupów

Fatalne wieści dla wszystkich klientów, którzy planowali przedświąteczne zakupy w Kauflandzie. Jakiś czas temu związek zawodowy Konfederacja Pracy wysunął wobec tej sieci sklepów postulaty, które nie przyniosły żadnych efektów. Niewykluczone, że związkowcy wkrótce rozpoczną strajk.

Kaufland
08.12.2023 13:15 Tak wygląda świąteczna paczka dla pracowników Kauflanda. "Bardzo skromnie"

Okres przedświąteczny nie oznacza wyłącznie wzmożonego ruchu w sklepach. Również pracownicy sieci handlowych dostają od swoich pracodawców prezenty - najczęściej są to bony bądź pieniądze. W przypadku Kauflandu jednak, pracownicy dostali paczki-niespodzianki.

Kaufland
18.03.2023 10:41 Kaufland szuka pracowników. Sieć planuje zatrudnić nawet 300 osób

Sieć Kaufland szuka pracowników. Pracę może znaleźć prawie 300 osób. 

Arkadiusz Ziolek East News
13.02.2023 10:54 Kaufland pilnie wycofuje cztery produkty, klienci mają zakaz ich stosowania. Zwróć je lub wyrzuć

Kaufland wycofuje ze sprzedaży cztery produkty MY PROJECT: dwa odmrażacze do szyb i dwa płyny do spryskiwaczy. Ich producentem jest firma Sena. Sieć sklepów informuje, że przez wysoką zawartość metanolu produkty mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Klienci mają zaprzestać ich stosowania.

kaufland east news marek bazak
03.02.2023 18:53 Kaufland płaci klientom, jeśli stoją w kolejce do kas dłużej niż 5 minut

Kaufland wypłaca swoim klientom bon o wartości 5 zł, jeśli ci stoją w kolejce dłużej niż 5 minut i nie wszystkie kasy są wówczas otwarte. Jeden z internautów pochwalił się w mediach społecznościowych, że dzięki polityce sieci otrzymał już od niej 30 zł, licząc od listopada zeszłego roku.

east news - biedronka - sklep
16.01.2023 13:51 Znane sieci handlowe pod lupą UOKiK. Grożą im bardzo wysokie kary

Od początku roku przedsiębiorcy są zobowiązani, by w transparentny sposób informować konsumentów o zachodzących przecenach. To efekt wprowadzenia dyrektywy Omnibus. Minęło zaledwie kilka tygodni, a Inspekcja Handlowa już ogłosiła kontrolę w sześciu sieciach sklepów takich jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Żabka, Dino i Netto. Jeśli prezes UOKiK rzeczywiście stwierdzi rażące naruszenie dóbr konsumentów, może nałożyć karę na przedsiębiorstwo w wys. 10 proc. obrotu oraz 2 mln zł na osobę zarządzającą.Zgodnie z dyrektywą Omnibus, od 1 stycznia każdy przedsiębiorca, wystawiając dany towar na przecenę, musi w widocznym miejscu umieścić informację na temat najniższej ceny produktu odnotowanej w ciągu ostatnich 30 dni. UOKiK tłumaczy, że taki zapis umożliwi konsumentom podejmowanie korzystniejszych decyzji zakupowych, gdyż przedsiębiorcy nie będą ich już mogli nabierać, stosując nieuczciwe praktyki.

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland
19.11.2022 09:52 Kaufland zapowiada podwyżki wynagrodzeń pracowników. Wyda na ten cel 120 mln zł

Kaufland zapowiada od stycznia podwyżki wynagrodzeń pracowników. Sieć planuje także zatrudnić kolejnych pracowników.

EN 01531359 0017
26.10.2022 14:26 Kaufland i Netto podjęły radykalny krok, zmienią godziny otwarcia. Wszystko dla niższych rachunków za energię

Sieci handlowe Kaufland i Netto zmieniają godziny otwarcia swoich sklepów od listopada. Sklepy chcą w ten sposób zaoszczędzić na energii elektrycznej, za którą płacą coraz wyższe rachunki. O decyzji niemieckiej sieci Kaufland i duńskiego Netto, które przejęło w Polsce znaczną część sklepów brytyjskiego Tesco poinformował w środę portal wiadomoscihandlowe.pl i bezprawnik.pl. Dwie wielkie sieci decydują się na zmianę godzin otwarcia, a decyzję argumentują coraz wyższymi rachunkami za prąd.

UOKIK-urząd ochrony konkurencji i konsumentów-siedziba UOKIK-iberion
03.01.2022 01:00 140 mln zł kary dla sieci Kaufland. UOKiK podjął decyzję

Spółka Kaufland Polska Markety wymagała od dostawców obniżenia ceny produktów rolnych i spożywczych już po ich sprzedaży, nieuczciwie wykorzystując swoją przewagę kontraktową. Ponadto wprowadzała konsumentów w błąd co do kraju pochodzenia warzyw. Teraz sieć zapłaci 140 mln zł kary. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował w poniedziałek 3 stycznia, że w trakcie postępowania Prezes UOKiK stwierdził, że spółka Kaufland Polska Markety wymagała od dostawców obniżenia ceny produktów rolnych i spożywczych już po ich sprzedaży, nieuczciwie wykorzystując swoją przewagę kontraktową. Druga praktyka, która stanowiła nieuczciwe wykorzystanie przewagi kontraktowej, polegała na pobieraniu od niektórych dostawców produktów rolnych i spożywczych dodatkowych rabatów, które nie były przewidziane w umowie. Kontrahent sieci handlowej nie wiedział zatem, kiedy zażąda się od niego udzielenia tego rabatu, ani w jakiej będzie on wysokości. – Zasady współpracy sieci handlowej z dostawcami, w tym warunki rabatowania, powinny być jasno określone i znane stronom przed podpisaniem umowy. Tymczasem kontrahenci spółki Kaufland Polska Markety nie mieli pewności, jakie otrzymają wynagrodzenie z tytułu dostaw i czy wynegocjowana wcześniej cena nie zostanie obniżona. Działania spółki były sprzeczne z dobrymi obyczajami i stanowiły nieuczciwe wykorzystanie silniejszej pozycji negocjacyjnej. Zdecydowałem o nałożeniu na przedsiębiorcę kary finansowej w wysokości prawie 124 mln zł. Kara została obniżona ze względu na postawę spółki Kaufland Polska Markety, która zaprzestała swoich praktyk jeszcze w trakcie naszych czynności wyjaśniających, a przed postawieniem przedsiębiorcy zarzutów. Z informacji przekazanych Urzędowi przez sieć wynika, że nastąpiło to po wydanej przeze mnie decyzji dotyczącej podobnej praktyki wobec Jeronimo Martins Polska – podkreśla prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Pieniądze-banknoty-200-biznesinfo (1)
02.11.2021 01:00 Auchan, Biedronka i Kaufland rozdają przedświąteczne benefity. Pracownicy dostaną nawet 1200 zł

Auchan ogłosił, że w tym roku znacznie zwiększy dodatki świąteczne dla swoich pracowników. Średnio dodatki we francuskiej sieci mają wynieść 1200 zł. Prezenty zapowiedzieli też przedstawiciele wielu innych sieci, m. in. Biedronka i Kaufland. Pracownicy sieci mogą liczyć na różne formy pomocy. Będą to paczki dla dzieci, nadpłacone bony czy premie.

pixaby, succo
24.06.2021 02:00 Kaufland ma spore problemy. Sieciówka znalazła się na celowniku UOKiK, zarzut wykorzystywania przewagi

Kaufland znalazł się na celowniku UOKiK. Prezes UOKiK poinformował, że wszczął wobec niemieckiego dyskontu postępowanie w sprawie nadużywania przewagi kontraktowej wobec dostawców produktów rolno-spożywczych.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie zarzuty postawił UOKiK Kauflandowi Jaki inny podmiot również otrzymał podobne zarzuty

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 29.05.2021. Dwudziestu szesciu diakonow przyjelo swiecenia prezbiteratu podczas mszy sw. w Swiatyni Opatrznosci Bozej. To najwyzsza liczba swieconych od 1992 roku w Archidiecezji Warszawskiej, w jej obecnych granica
31.05.2021 02:00 Arcybiskup bez pardonu o jednej sieci handlowej. Pretensje ma o niedzielny handel

Kaufland znalazł się pod ostrzałem Kościoła i związków zawodowych tuż po tym, jak ogłosił, że staje się placówką pocztową. Fala krytyki spłynęła na niemiecki dyskont, ponieważ dzięki temu zabiegowi, będzie mógł otworzyć swoje sklepy w niedzielę.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego Kaufland rozpętał burzęCo o postępowaniu Kauflandu mówią duchowni

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Logo sieci handlowej Kaufland.
30.05.2021 02:00 Kaufland może, ale się nie otwiera. Politycy grożą blokadą

Kaufland uzyskał możliwość otwierania sklepów w niedzielę za sprawą przekształcenia w placówki pocztowe. Choć sieć sklepów mogła otworzyć się już w niedzielę to tego nie zrobiła. Radna PiS zapowiada blokadę parkingów i namawia do tego samego. Jak Kaufland chce wybrnąć z patowej sytuacji?Z tego artykułu dowiesz się:W jaki sposób Kaufland ominął zakaz handluCo o zachowaniu Kauflandu myślą przedstawiciele związków zawodowych i politycyCzy będą zmiany w ustawie

Marek Bazak/EAST NEWS
28.05.2021 02:00 Kaufland wprowadza usługi pocztowe. Sieć będzie mogła otworzyć sklepy w niedziele

Kaufland dołącza do coraz dłużej listy sieciówek, które mogą omijać zakaz handlu. Wszystko dzięki wprowadzeniu usług pocztowych. Odbieranie przesyłek będzie możliwe we wszystkich oddziałach Kauflanda w Polsce.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego Kaufland zdecydował się na wprowadzenie usług pocztowychCzy otworzy sklepy w niedziele niehandloweKtóre inne sieciówki omijają zakaz handlu

Marek Bazak/EAST NEWS
27.04.2021 02:00 Kaufland rusza z promocją. We wtorek 5 piw, a w piątek 10 dostaniesz za darmo

Kaufland rozpoczyna przygotowania do majówki. W tym roku sieciówka przygotowała aż dwie piwne promocje. We wtorek i w piątek przy zakupie odpowiedniej liczby butelek część z nich klienci otrzymają za darmo. Jednak konkurencja nie śpi i już planuje własne promocje.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są zasady promocji, które Kaufland zaplanował na wtorek i piątekKtóre trunki będzie można kupić po niższej cenieJakie inne sieci handlowe planują wprowadzenie piwnych promocji

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland - kolejka do kasy
25.04.2021 02:00 Kaufland wprowadził niebieskie paragony. W Lidlu też mają się pojawić

Kaufland zdecydował się na wprowadzenie niebieskich paragonów. Jak się okazuje, zmiany dotyczą całej grupy Schwarz, dlatego podobne zmiany czekają także sklepy Lidl.

Jaja klatkowe znikają z Lidla, Biedronki, Kauflanda
03.04.2021 02:00 Zbliża się koniec sprzedaży jaj z chowu klatkowego. W sklepie trzeba będzie wydać znacznie więcej

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego jaja z chowu klatkowego mają zostać wycofaneJakie działania podejmuje Lidl, Carrefour i BiedronkaJak ich praktyki przełożą się na portfele klientów

Godziny otwarcia sklepów przed Wielkanocą
30.03.2021 02:00 Kaufland, Lidl, Biedronka - wszystkie zmieniają godziny otwarcia. Będziesz mógł kupować dłużej

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie będą godziny otwarcia sklepów tuż przed WielkanocąKtóre sieciówki oferują zakupy całodoboweNa jakie ograniczenia powinni przygotować się klienci Kauflanda

Kaufland sprzedawał mięso ze śrubą
30.03.2021 02:00 Klient Kauflanda kupił karkówkę i znalazł w niej śrubę. Sklep zaproponował w zamian bony

Z tego artykułu dowiesz się:W jakim produkcie klient znalazł śrubęCo zaoferował mu KauflandJaka była reakcja producenta

Kaufland podwyższa pensje
21.03.2021 01:00 Kaufland podnosi pensje do nawet 4100 zł brutto. Dorzuci też większe premie

Z tego artykułu dowiesz się:O ile Kaufland zwiększył wynagrodzeniaJak prezentują się zarobki w konkurencyjnej BiedronceJaką wartość będzie miał bon na zakupy i dodatek motywacyjny

Kaufland rusza z nową akcją. Potrwa do Wielkanocy
11.03.2021 01:00 Kaufland uruchomił w czwartek wielką akcję. Sieciówka kusi punktami Payback

Z tego artykułu dowiesz się:Kaufland uruchomił w czwartek akcję "Rozbij Złote Jajo i wygraj 10 000 punktów Payback”Jakie są warunki wzięcia w niej udziałuDo kiedy potrwa konkurs

Kaufland rozda darmowe pizze
20.02.2021 01:00 Święto pizzy w Kauflandzie. Niemiecka sieć przygotowała dla klientów ciekawą promocję

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie promocje przygotował KauflandJaki jest regulamin promocjiDo kiedy będzie można odebrać darmową pizzę

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.05.2020. n/z Logo sieci handlowej Kaufland.
05.02.2021 01:00 Kaufland wprowadził nową usługę. W czasach pandemii sprawdza się doskonale

Z tego artykułu dowiesz się:Jaką inicjatywę podjęły Kaufland i IKEACzy współpraca sklepów się rozszerzaDlaczego Kaufland zdecydował się na taki krok

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland
12.01.2021 01:00 Ile zarabia kasjerka w Kauflandzie? Sieć oferuje całkiem niezłe pensje

Z tego artykułu dowiesz się:Ile zarabia kasjerka w KauflandzieJak Kaufland prezentuje się na tle innych sieci sklepówJak zmieniały się zarobki kasjerek w Kauflandzie na przestrzeni ostatnich lat

  • 1
  • 2