BiznesINFO.pl
EN 01531359 0017

Marek BAZAK/East News

Kaufland i Netto podjęły radykalny krok, zmienią godziny otwarcia. Wszystko dla niższych rachunków za energię

26 Października 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Sieci handlowe Kaufland i Netto zmieniają godziny otwarcia swoich sklepów od listopada. Sklepy chcą w ten sposób zaoszczędzić na energii elektrycznej, za którą płacą coraz wyższe rachunki.

O decyzji niemieckiej sieci Kaufland i duńskiego Netto, które przejęło w Polsce znaczną część sklepów brytyjskiego Tesco poinformował w środę portal wiadomoscihandlowe.pl i bezprawnik.pl. Dwie wielkie sieci decydują się na zmianę godzin otwarcia, a decyzję argumentują coraz wyższymi rachunkami za prąd.

Kaufland skróci godziny otwarcia

O decyzji niemieckiej sieci napisał portal bezprawnik.pl. Kaufland zamknie swoje sklepy o 22, co oznacza skrócenie czasu pracy o godzinę. Sieć podała, że po godz. 22 w sklepie zjawia się już niewiele klientów, stąd zmiana godzin otwarcia.

Zamknięcie sklepów o godzinę wcześniej z pewnością pozwoli zaoszczędzić część pieniędzy, jaką sklepy płacą za prąd. Najwięcej jednak kosztów energii w sklepach generują z reguły chłodziarnie.

Netto także zamknie wcześniej sklepy

Sieć Netto podała przyznała za to oficjalnie, że za skróceniem godzin pracy niektórych sklepów stoi droga energia. Z komunikatu sklepu na który powołują się wiadomoscihandlowe.pl wynika, że skrócone godziny będą dotyczyć kilkudziesięciu sklepów na terenie Polski.

Netto przejęło sklepy wycofującej się sieci Tesco, więc obecnie dysponuje 650 sklepami na terenie całej Polski. Większość sklepów pozostanie otwarta w tych samych godzinach. Sklepy sieci otwarte są najczęściej do 22, ale zdarzają się również placówki otwarte do 23.

Aldi także skróci godziny

Na najbardziej radyklane skrócenie godzin otwarcia zdecyduje się sieć Aldi Nord. Sklepy mają być w sezonie zimowym 22/23 zamykane już o godz. 20, jednak póki co, tylko w Niemczech.

Tagi:

KauflandNetto

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Badanie dotyczące sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Sprawdzano reakcje sprzedawców

Czytaj więcej >