Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Kaufland i Netto podjęły radykalny krok, zmienią godziny otwarcia. Wszystko dla niższych rachunków za energię
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 26.10.2022 14:26

Kaufland i Netto podjęły radykalny krok, zmienią godziny otwarcia. Wszystko dla niższych rachunków za energię

EN 01531359 0017
Marek BAZAK/East News

Sieci handlowe Kaufland i Netto zmieniają godziny otwarcia swoich sklepów od listopada. Sklepy chcą w ten sposób zaoszczędzić na energii elektrycznej, za którą płacą coraz wyższe rachunki.

O decyzji niemieckiej sieci Kaufland i duńskiego Netto, które przejęło w Polsce znaczną część sklepów brytyjskiego Tesco poinformował w środę portal wiadomoscihandlowe.pl i bezprawnik.pl. Dwie wielkie sieci decydują się na zmianę godzin otwarcia, a decyzję argumentują coraz wyższymi rachunkami za prąd.

Kaufland skróci godziny otwarcia

O decyzji niemieckiej sieci napisał portal bezprawnik.pl. Kaufland zamknie swoje sklepy o 22, co oznacza skrócenie czasu pracy o godzinę. Sieć podała, że po godz. 22 w sklepie zjawia się już niewiele klientów, stąd zmiana godzin otwarcia.

Zamknięcie sklepów o godzinę wcześniej z pewnością pozwoli zaoszczędzić część pieniędzy, jaką sklepy płacą za prąd. Najwięcej jednak kosztów energii w sklepach generują z reguły chłodziarnie.

Netto także zamknie wcześniej sklepy

Sieć Netto podała przyznała za to oficjalnie, że za skróceniem godzin pracy niektórych sklepów stoi droga energia. Z komunikatu sklepu na który powołują się wiadomoscihandlowe.pl wynika, że skrócone godziny będą dotyczyć kilkudziesięciu sklepów na terenie Polski.

Netto przejęło sklepy wycofującej się sieci Tesco, więc obecnie dysponuje 650 sklepami na terenie całej Polski. Większość sklepów pozostanie otwarta w tych samych godzinach. Sklepy sieci otwarte są najczęściej do 22, ale zdarzają się również placówki otwarte do 23.

Aldi także skróci godziny

Na najbardziej radyklane skrócenie godzin otwarcia zdecyduje się sieć Aldi Nord. Sklepy mają być w sezonie zimowym 22/23 zamykane już o godz. 20, jednak póki co, tylko w Niemczech.

Tagi: Kaufland Netto