Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Ile zarabia kasjerka w Kauflandzie? Sieć oferuje całkiem niezłe pensje
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 12.01.2021 01:00

Ile zarabia kasjerka w Kauflandzie? Sieć oferuje całkiem niezłe pensje

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland
East News, Zofia i Marek Bazak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile zarabia kasjerka w Kauflandzie

  • Jak Kaufland prezentuje się na tle innych sieci sklepów

  • Jak zmieniały się zarobki kasjerek w Kauflandzie na przestrzeni ostatnich lat

Ile zarabia kasjerka w Kauflandzie? Odpowiedź zaskakuje

Praca kasjera to nie tylko ciężka praca fizyczna, ale również psychiczna: klienci nie zawsze są mili i wyrozumiali, a istnieją tacy, którzy potrafią pracownika sieciówki potraktować jako gorszego od siebie. Ocena moralności takiego delikwenta nie należy już do nas, jednakże jest to dość frustrujące, że poniekąd ludzie dowartościowują się poprzez obrażanie innych. Kasjerka musi także codziennie spędzić na nogach ok. 8 godzin z jedynie 15-minutową przerwą na jedzenie.

Kilkanaście lat temu kasjerki były jednymi z najgorzej wynagradzanych osób na rynku pracy, jednakże z czasem wszystko zaczęło się zmieniać. Co więcej, przed osobami zatrudnionymi na tym stanowisku zaczęły otwierać się możliwości awansu oraz podwyżek. Na rynku pojawiły się wielkie supermarkety, które zdaniem ekspertów delikatnie poprawiły warunki zatrudnienia, a jednocześnie zwiększyły ciężar pracy spoczywający na kasjerach.

Sytuację związaną z wynagrodzeniami osób zatrudnionych na stanowisku kasjera polepszył również fakt podniesienia płacy minimalnej. Obecnie kasjerzy nie zarabiają stawek głodowych, a wielu studentów decyduje się na podjęcie tej pracy fizycznej, gdyż biurowa nie pozwoliłaby im na takie zarobki. Większość sieciówek sklepów spożywczych oferuje również od razu umowę o pracę, która w wielu miejscach jest niemożliwa do zdobycia dla młodych.

Nie jest także tajemnicą fakt, że konkurencyjność między poszczególnymi sieciami sklepów przekłada się również na zarobki ich pracowników. Przypomnijmy, że w przedstawionym przez nas zestawieniu najlepsze zarobki oferuje Lidl, zaraz za nim jest Kaufland, a na samym końcu Biedronka. Ta ostatnia z okazji Nowego Roku wprowadziła podwyżki dla swoich pracowników, jednakże na podobny krok zdecydowały się pozostałe sieci. Ile zatem zarabia kasjerka w Kauflandzie? Zarobki mogą różnić się w zależności od stanowiska, ale także innych czynników. Sprawdźmy.

Nie tylko zarobki są ważne. Kasjerki w Kauflandzie mogą liczyć na pakiet benefitów

Pierwsze głosy na temat podwyżek i zarobków kasjerek w Kauflandzie pojawiały się w mediach już w 2016 r. Wówczas portal dlahandlu.pl poinformował, że Kaufland postanowił przeznaczyć 44 mln zł na podwyżki dla 15 tys. pracowników. W tamtym momencie kasjerka mogła liczyć na zarobki rzędu 2,5 tys. zł brutto. - Pracownik ma pewność co do kwoty wynagrodzenia i już w momencie przyjęcia do pracy dostaje na piśmie informacje o swoich przyszłych zarobkach - informowała firma. A jak zatem zmieniały się zarobki kasjerów i innych pracowników na przestrzeni lat?

Kasjerka w Kauflandzie przy okazji podwyżek wprowadzonych w marcu 2020 r. mogła liczyć na ok. 200 - 500 zł więcej pensji niż zwykle. - Początkujący kasjerzy od marca 2020 r. zarabiać będą od 3400 zł do 4150 zł brutto miesięcznie. Na rękę dostaną zatem co miesiąc od ok. 2485 zł do ok. 3 tys. zł - informował Business Insider. Jednocześnie sieć sklepów zaznacza, że pracownik po roku pracy może liczyć na wzrost wynagrodzenia wahającego się od 3500 zł do 4350 zł brutto. Po dwóch latach pensja wówczas mogła wynieść 3700 zł a 4600 zł brutto.

Okazuje się, że podwyżki w 2021 r. także nie ominęły Kauflandu i sieć sklepów nie pozostawiła swoich pracowników na lodzie. Fakt informuje, że Kaufland od marca 2021 r. zaoferował pracownikom wynagrodzenia wahające się od od 3200 do 3900 zł brutto. W kwocie pensji jest wliczony także dodatek za 100 proc. obecności w pracy. - Wynagrodzenia to nie wszystko. Mamy przy tym bardzo rozbudowany system benefitów, z których mogą korzystać nasi pracownicy - przekonuje dziennik Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska. Jeśli wiemy już ile zarabia kasjerka w Kauflandzie, przekonajmy się na jakie benefity może liczyć.

Kaufland podkreśla, że wszyscy pracownicy sieci sklepów mogą liczyć na stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Ciekawym jest, że pierwsza umowa zawierana jest na okres siedmiu miesięcy, a kolejna już na czas nieokreślony. Pracownicy sieci Kaufland mogą skorzystać również z urlopu sabatowego (dłuższy urlop na regenerację sił), a dodatkowo dostają "pakiety prywatnej opieki zdrowotnej, karty Multisport, bony i paczki świąteczne czy ubezpieczenie grupowe na życie na specjalnych warunkach" - wylicza BI. Jednocześnie pracownicy mogą liczyć na szereg wewnętrznych szkoleń umożliwiających im awans.