Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 13.08.2020. Sklep wielobranzowy Biedronka.
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 3 Stycznia 2021

Ogromna zmiana zarobków w Biedronce od 2021. Kasjerzy mają się z czego cieszyć

Tym razem Biedronka wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich pracowników i postanowiła zaskoczyć ich noworocznymi podwyżkami wynagrodzeń. Okazuje się, że podwyżki obejmą wszystkich pracowników sklepów Biedronka. Na wyższe wynagrodzenie załapie się kilkadziesiąt tysięcy pracowników.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jakie podwyżki mogą liczyć pracownicy Biedronki
  • Kto z pracowników Biedronki dostanie podwyżkę
  • Co jeszcze, poza wynagrodzeniem, przysługuje pracownikom Biedronki

Biedronka frontem do pracownika

Biedronka, Lidl i Kaufland - te sieci sklepów konkurują ze sobą nie tylko w kwestii bycia liderem sprzedaży na rynku, ale również w zakresie zachęty przyszłych pracowników. Dotychczas na najwyższe zarobki mogli liczyć pracownicy Lidla, a na najniższe Biedronki.

Jak się okazuje, Biedronka nie składa broni i przyszykowała noworoczne podwyżki dla swoich pracowników. Noworoczna podwyżka wyniesie 200 zł brutto miesięcznie i obejmie wszystkich pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych. Na wyższe wynagrodzenie załapie się 58 tys. pracowników.

- Jest dla nas jasne, że za sukcesem Biedronki zawsze stoi wytrwała praca tysięcy pracowników. W czasach pełnych wyzwań i niepewności, ten wysiłek i jego wartość stały się jeszcze bardziej widoczne. Poprzez kolejne podwyżki chcemy docenić ich codzienne wysiłki - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

- Cieszymy się, że tą dobrą informacją możemy podzielić się z pracownikami przed końcem wyjątkowo trudnego 2020 roku. Podwyżki to kolejna inicjatywna pokazująca, że doceniamy pracowników. Wcześniej otrzymali rabaty na zakupy o wartości do 1000 zł, doładowanie kart przedpłaconych do 570 zł oraz dodatkowe nagrody w ciągu roku - dodaje Sobczyk.

Zacznie się już jutro, zapamiętasz dobrze datę 8 stycznia. Nowy obowiązek dogoni i ciebieZacznie się już jutro, zapamiętasz dobrze datę 8 stycznia. Nowy obowiązek dogoni i ciebieCzytaj dalej

Biedronka szykuje podwyżki

Biedronka w opublikowanym przez siebie komunikacie prasowym podkreśla, że kasjerzy będą mogli liczyć na wynagrodzenie od 3250 zł do 3600 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność (czyli brak nieplanowanych nieobecności).

Sieć sklepów podkreśla, że podstawowe wynagrodzenie oferowane przez Biedronkę jest ponad 16 proc. wyższe niż pensja minimalna. Jednocześnie pracownicy Biedronki mogą liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy.

"Podwyżki we wszystkich 16 centrach dystrybucyjnych, podobnie jak w sklepach, wyniosą 200 zł brutto, a objęci zostaną nimi pracownicy zatrudnieni na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych. Po wzroście wynagrodzeń, od stycznia 2021 r., pensje osób zatrudnionych na tych stanowiskach, w zależności od stażu pracy oraz lokalizacji, wyniosą od 3600 zł do 4750 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu" - podkreśla Biedronka w komunikacie.

Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, zatrudnia w całym kraju ponad 70 tys. ludzi w ponad 3 tys. sklepów. Jednocześnie firma oferuje swoim pracownikom pakiet benefitów, o których pisaliśmy tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News