BiznesINFO.pl
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 13.08.2020. Sklep wielobranzowy Biedronka.

East News, Jakub Kamiński

Ogromna zmiana zarobków w Biedronce od 2021. Kasjerzy mają się z czego cieszyć

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Tym razem Biedronka wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich pracowników i postanowiła zaskoczyć ich noworocznymi podwyżkami wynagrodzeń. Okazuje się, że podwyżki obejmą wszystkich pracowników sklepów Biedronka. Na wyższe wynagrodzenie załapie się kilkadziesi

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jakie podwyżki mogą liczyć pracownicy Biedronki

  • Kto z pracowników Biedronki dostanie podwyżkę

  • Co jeszcze, poza wynagrodzeniem, przysługuje pracownikom Biedronki

Biedronka frontem do pracownika

Biedronka, Lidl i Kaufland - te sieci sklepów konkurują ze sobą nie tylko w kwestii bycia liderem sprzedaży na rynku, ale również w zakresie zachęty przyszłych pracowników. Dotychczas na najwyższe zarobki mogli liczyć pracownicy Lidla, a na najniższe Biedronki.

Jak się okazuje, Biedronka nie składa broni i przyszykowała noworoczne podwyżki dla swoich pracowników. Noworoczna podwyżka wyniesie 200 zł brutto miesięcznie i obejmie wszystkich pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych. Na wyższe wynagrodzenie załapie się 58 tys. pracowników.

- Jest dla nas jasne, że za sukcesem Biedronki zawsze stoi wytrwała praca tysięcy pracowników. W czasach pełnych wyzwań i niepewności, ten wysiłek i jego wartość stały się jeszcze bardziej widoczne. Poprzez kolejne podwyżki chcemy docenić ich codzienne wysiłki - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

- Cieszymy się, że tą dobrą informacją możemy podzielić się z pracownikami przed końcem wyjątkowo trudnego 2020 roku. Podwyżki to kolejna inicjatywna pokazująca, że doceniamy pracowników. Wcześniej otrzymali rabaty na zakupy o wartości do 1000 zł, doładowanie kart przedpłaconych do 570 zł oraz dodatkowe nagrody w ciągu roku - dodaje Sobczyk.

Biedronka szykuje podwyżki

Biedronka w opublikowanym przez siebie komunikacie prasowym podkreśla, że kasjerzy będą mogli liczyć na wynagrodzenie od 3250 zł do 3600 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność (czyli brak nieplanowanych nieobecności).

Sieć sklepów podkreśla, że podstawowe wynagrodzenie oferowane przez Biedronkę jest ponad 16 proc. wyższe niż pensja minimalna. Jednocześnie pracownicy Biedronki mogą liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy.

"Podwyżki we wszystkich 16 centrach dystrybucyjnych, podobnie jak w sklepach, wyniosą 200 zł brutto, a objęci zostaną nimi pracownicy zatrudnieni na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych. Po wzroście wynagrodzeń, od stycznia 2021 r., pensje osób zatrudnionych na tych stanowiskach, w zależności od stażu pracy oraz lokalizacji, wyniosą od 3600 zł do 4750 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu" - podkreśla Biedronka w komunikacie.

Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, zatrudnia w całym kraju ponad 70 tys. ludzi w ponad 3 tys. sklepów. Jednocześnie firma oferuje swoim pracownikom pakiet benefitów, o których pisaliśmy tutaj.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Czas pracy w Polsce bije na głowę liczbę godzin przepracowanych np. przez Niemców

Praca

Minister zdradza kto dostanie pracę przy budowie polskiej elektrowni atomowej

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Praca

ZUS kontroluje L4. Wiele osób straci zasiłki

Czytaj więcej >

Praca

Kreatywna inwestycja w kreatywny sektor

Czytaj więcej >
Bezrobocie w Polsce

Praca

Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane. Komentarz premiera Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wypowiedzenie umowy zlecenia – terminy, przepisy

Praca

Spółka Agora planuje zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić prawie 6 procent pracowników

Czytaj więcej >
Praca zdalna wkrótce stałym elementem Kodeksu pracy?

Praca

Praca zdalna dla rodziców dzieci do 4 roku życia. W niektórych przypadkach pracodawca będzie mógł odmówić

Czytaj więcej >