Ile zarabia kasjerka w Lildu? Lidl zarobki
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Niemiecki sklep dyskontowy Lidl
Autor Kamila Jeziorska - 23 Grudnia 2020

Ile zarabia kasjerka w Lidlu? Sieciówka stale podnosi wynagrodzenia

"Ile zarabia kasjerka w Lidlu?" to pytanie zadaje sobie wielu Polaków, którzy zastanawiają się nad tym, w jaki sposób wyceniana jest ciężka praca osób zatrudnionych w sklepie. Te pytanie zadają sobie także ci, którzy zamierzają lub już wiedzą, że będą o taką pracę się ubiegać. Zatem ile zarabia kasjerka w Lidlu? Okazuje się, że Lidl cały czas podnosi swoim pracownikom pensje.

Ile zarabia kasjerka w Lidlu? Mamy odpowiedź

Lidl Polska cały czas stawia na rozwój polityki kadrowej w swojej firmie. Zmiany najbardziej widoczne są na poziomie poszczególnych sklepów. Przypomnijmy, że w marcu 2019 r. Lidl zdecydował się na podwyżki dla pracowników sięgające rzędu 10 proc.

- Pracownicy Sklepów zarabiają od 3 400 zł brutto do 4 150 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy gwarantujemy wzrost płacy od 3 500 zł brutto do 4 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 700 zł brutto do 4 600 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia - informuje Lidl na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Poza pracownikami poszczególnych sklepów, musimy pamiętać także o magazynierach, którzy w pocie czoła uwijają się, aby towar jak najszybciej powędrował na sklep, a dostawa była rozpakowana. Na tym stanowisku zarobki wahają się od 3 600 zł brutto do 4 300 zł brutto dla początkujących pracowników, a rosną wraz ze stażem pracy. Dla pracujących rok, Lidl oferuje wynagrodzenie w wysokości od 3 900 zł brutto do 4 500 zł brutto. Po upływie dwóch lat zarobki wynoszą od 4 100 zł brutto do 4 900 zł brutto.

Warto nadmienić, że w Lidlu zarobki są niezależne od płci oraz zawierają premie za obecność oraz pranie i używanie odzieży roboczej. Czy sieć sklepów przewiduje dodatkowe benefity dla swoich pracowników?

W Wigilię możesz mieć nieproszonego gościa. Ale zamiast nakrycia lepiej przygotuj portfelW Wigilię możesz mieć nieproszonego gościa. Ale zamiast nakrycia lepiej przygotuj portfelCzytaj dalej

Lidl podnosi zarobki swoim kasjerkom

To, ile zarabia kasjerka oraz inni pracownicy w Lidlu już wiemy, ale każdemu jest miło, gdy pracodawca przewiduje dodatkowe benefity. Lidl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich pracowników i ma ich cały szereg.

Portal bankier.pl porównał benefity oferowane przez Lidla i Biedronkę. Okazuje się, że Lidl proponuje swoim pracownikom m.in.: bezpłatną prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport, ubezpieczenie na życie, akcje specjalne organizowane we współpracy z Medicoverem i Multisportem, bony świąteczne, paczki dla dzieci i upominki, wyprawkę dla noworodka i wyprawkę dla pierwszoklasisty.

Lidl cały czas czas rozwija swoją działalność w Polsce i otwiera kolejne sklepy w nowych lokalizacjach. - Obecnie rekrutujemy na stanowiska bardzo istotne dla biznesu operacyjnego - szukamy pracowników sklepów oraz magazynów. Co warto podkreślić aktualnie stworzyliśmy ponad 700 nowych miejsc pracy - mówił jeszcze w 2019 roku Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska w rozmowie z Business Insider.

Z kolei pracownicy Biedronki od 2021 r. będą zarabiali o 200 zł brutto miesięcznie więcej niż dotychczas. Kasjerki w Biedronce będą mogły liczyć na zarobki wahające się między 3250 zł do 3600 zł brutto wraz z premiami za obecność. Jeronimo Martins podkreśla, że zarobki pracowników Biedronki będą wyższe o 16 proc. od pensji minimalnej - podaje Business Insider.

Poza tym w Biedronce, jak i w Lidlu, pracownicy mogą liczyć na szereg benefitów ze strony pracodawcy. Należą do nich m.in.: zasilenie karty przedpłacowej na zakupy w Biedronce dwa razy do roku, zapomogi oraz nieoprocentowane pożyczki na cele mieszkaniowe, paczki świąteczne dla pracowników i ich dzieci, program badań profilaktycznych.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News