BiznesINFO.pl
Godziny otwarcia sklepów przed Wielkanocą

Flickr/Polycart, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Kaufland, Lidl, Biedronka - wszystkie zmieniają godziny otwarcia. Będziesz mógł kupować dłużej

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Dłuższe godziny otwarcia supermarketów przed świętami to już tradycja. W tym roku na ten krok zdecydowało się czterech duży graczy - Biedronka, Lidl, Kaufland i Netto. Niektóre sklepy będą otwarte nawet przez całą dobę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie będą godziny otwarcia sklepów tuż przed Wielkanocą

  • Które sieciówki oferują zakupy całodobowe

  • Na jakie ograniczenia powinni przygotować się klienci Kauflanda

Nowe godziny otwarcia sklepów przed świętami. Biedronka i Lidl nawet całodobowo

Dłuższe godziny otwarcia sklepów przed Wielkanocą mają rozładowywać tłumy i gwarantować bezpieczne i komfortowe zakupy w dobie zaostrzonych restrykcji. Od 27 marca sieciówki muszą mierzyć się z surowymi limitami osób, które w jednym czasie mogą kompletować zakupy - w sklepach o powierzchni powyżej 100 mkw. na 1 klienta ma przypadać co najmniej 20 mkw.

W sobotę wielkanocną zakupy będzie można robić tylko do 13:00, dlatego też cztery duże sieci handlowe postanowiły zmienić godziny otwarcia w okresie przedświątecznym. Dłuższy czas na zakupy będą mieli klienci Biedronki, Lidla, Kauflanda i Netto.

Cześć sklepów pod szyldem Biedronki zaczyna przyjmować klientów nawet o 5:00 nad ranem. W trakcie Wielkiego Tygodnia większość placówek będzie pracowała w godzinach od 6:00 rano do północy lub do 2:00 w nocy.

TVN24 donosi, ze ok. 170 placówek Biedronki zaoferuje klientom możliwość robienia zakupów nawet przez całą dobę - od wtorku 30 marca do piątku 2 kwietnia włącznie. Z takiego przywileju mogą skorzystać np. mieszkańcy Gliwic (Biedronka m.in. na ul. Przyszowskiej 147), Gdyni (ul. Unruga 5A) czy Warszawy (m.in. ul. Romera 10).

Na wydłużone godziny otwarcia zdecydował się także główny rywal Biedronki - Lidl. W trybie całodobowym działa ok. 200 sklepów w różnych częściach Polski m.in. oddział w Białymstoku (ul. Sowlańska 1A), Kielcach (ul. Krakowska 161) czy Lublinie (ul. Jana Pawła II 37). Pozostałe sklepy przyjmują klientów od 6:00 do 22:00.

Kaufland wydłuża godziny otwarcia, ale nie wszędzie

Na dłuższe godziny otwarcia mogą liczyć także klienci sieci handlowej Kaufland. W czwartek i piątek (1 i 2 kwietnia) sklepy będą działały od 6:00 do 24:00. Od tej zasady jest jednak kilka wyjątków.

Na oficjalnej stronie internetowej Kaufland informuje, że z powodu ograniczenia handlu w godzinach nocnych trzy sklepy będą działały od 6:00 do 22:00 - w Biłgoraju, Końskiem i Świdniku. Z kolei placówka w Kwidzynie będzie otwarta do 23:00.

Na dodatkowe ograniczenia powinni przygotować się także klienci Kauflanda w Mysłowicach, Nowym Sączu, Olsztynie, Ostrowi Mazowieckiej i Suwałkach. W tych sklepach godziny otwarcia będą wydłużone (6:00-24:00), ale stoiska alkohole zamykają się o 22:00.

Netto również do północy

Godziny otwarcia zmieniła także duńska sieć handlowa Netto. Od poniedziałku 29 marca do piątku 2 kwietnia klienci mogą robić zakupy od 6:00 do północy. Netto informuje, że wyjątki od tej reguły obejmują tylko te placówki, które są objęte ograniczeniami.

„Wydłużenie godzin pracy pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa klientów, ponieważ ich liczba rozłoży się w dłuższym czasie funkcjonowania placówek. Dłuższy czas otwarcia sklepów to także wygoda dla zapominalskich, którzy na ostatnią chwilę będą musieli zrobić szybkie zakupy”, czytamy w oficjalnym komunikacie Netto.

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >
Allegro

Handel

Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News

Handel

Nowe problemy. W sklepach zabraknie kolejnego produktu

Czytaj więcej >