Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Kaufland zapowiada podwyżki wynagrodzeń pracowników. Wyda na ten cel 120 mln zł
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 19.11.2022 09:52

Kaufland zapowiada podwyżki wynagrodzeń pracowników. Wyda na ten cel 120 mln zł

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland
Domena publiczna

Kaufland zapowiada od stycznia podwyżki wynagrodzeń pracowników. Sieć planuje także zatrudnić kolejnych pracowników.

Podwyżki wynagrodzeń w Kauflandzie

Kaufland podniesie wynagrodzenia od stycznia 2023 r. Osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4200-4800 zł brutto. Pracownik po roku pracy otrzyma wynagrodzenie w wysokości 4400 - 5000 zł brutto.

Z kolei osoby wynagrodzenie dla pracownika zatrudnionego jako magazynier wydania towaru wyniesie w zależności od doświadczenia 4300-4800 zł. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, Kaufland zamierza także zatrudnić nowych pracowników.

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim pracownikom sieci Kaufland za codzienny trud, jaki wkładają w rozwój naszej firmy. Zapewnienie im stabilnych i atrakcyjnych warunków zatrudnienia jest naszym priorytetem, dlatego w nadchodzącym roku przeznaczymy 120 mln zł na podwyżki wynagrodzeń. W związku z dalszym rozwojem sieci planujemy stworzyć także nowe miejsca pracy. Nasza firma liczy już ponad 15 000 pracowników w różnych częściach kraju. Cieszy mnie, że razem stanowimy jeden zespół, który dba o zadowolenie klienta na najwyższym poziomie – mówi Gunnar Günther, prezes zarządu w sieci Kaufland Polska. 

Kasjerzy żądają podwyżek

Od stycznia 2023 roku wynagrodzenia pracowników chce podnieść także Lidl Polska. Początkujący pracownicy sklepów Lidl mają zarabiać od 4200 zł brutto do 5150 zł brutto, a w bardziej doświadczeni sprzedawcy mogą liczyć nawet na 5600 zł brutto. Po podwyżkach pracownicy magazynów sieci Lidl mają otrzymywać od 4800 do 5250 zł brutto.

Podwyżki wynagrodzeń zapowiedziała także Biedronka, na razie jednak nie ma oficjalnej informacji, o ile wzrosną pensje. Obecnie początkujący kasjerzy w Biedronce otrzymują wynagrodzenie w przedziale 3460-3800 zł brutto, a osoby z minimum trzyletnim stażem 3600-4050 zł brutto. 

Trzeba zaznaczyć, że zawód kasjer- sprzedawca to jeden z bardziej deficytowych zawodów w kraju.