Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Kaufland wprowadza usługi pocztowe. Sieć będzie mogła otworzyć sklepy w niedziele
Maria Glinka
Maria Glinka 28.05.2021 02:00

Kaufland wprowadza usługi pocztowe. Sieć będzie mogła otworzyć sklepy w niedziele

Marek Bazak/EAST NEWS
Marek Bazak/EAST NEWS

Kaufland dołącza do coraz dłużej listy sieciówek, które mogą omijać zakaz handlu. Wszystko dzięki wprowadzeniu usług pocztowych. Odbieranie przesyłek będzie możliwe we wszystkich oddziałach Kauflanda w Polsce.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Kaufland zdecydował się na wprowadzenie usług pocztowych

  • Czy otworzy sklepy w niedziele niehandlowe

  • Które inne sieciówki omijają zakaz handlu

Kaufland wdraża usługi pocztowe w trosce o klientów

Kaufland nieustannie reaguje na zmieniające się zwyczaje klientów. W dobie pandemii segment e-commerce zdecydowanie zyskał na znaczeniu i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić.

Dlatego też Kaufland umożliwi klientom korzystanie z usług pocztowych. „Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów”, czytamy w oficjalnym komunikacie sieciówki.

Jednak możliwość odbierania przesyłek to nie jedyna korzyść. Dzięki statusowi placówki pocztowej Kaufland będzie mógł prowadzić sprzedaż również w niedziele niehandlowe. Obiekty, które prowadzą tego typu działalność znajdują się bowiem na liście wyjątków w ustawie, która reguluje zakaz handlu w niedziele i święta.

Czy Kaufland pójdzie w ślady Żabki?

„Wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki”, czytamy w oświadczeniu spółki. Czy Kaufland faktycznie zamierza otworzyć sklepy również w niedziele niehandlowe?

Business Insider Polska donosi, że w tej chwili spółka nie będzie korzystała z ustawowego wyjątku od zakazu handlu. Jednak w przyszłości Kaufland nie wyklucza otwarcia oddziałów również w niedziele.

Szlaki do omijania zakazu handlu przetarła już kilka lat temu Żabka. Większość franczyzobiorców oferuje usługi pocztowe, dzięki czemu klienci mogą robić zakupy również w niedziele niehandlowe.

Tym tropem poszły także inne sieciówki. W tym roku współpracę z firmą Point Pack nawiązał Topaz. Jednak nie wszystkie placówki działają w niedziele. Z wyjątku od zakazu handlu korzysta 36 oddziałów Topaz w różnych częściach Polski.

TVN24 donosi, że w lutym z usług spółki Point Pack zaczęła korzystać także sieć Lewiatan. W tym wypadku decyzję o otwarciu sklepu podejmuje franczyzobiorca, co oznacza, że nie wszystkie oddziały Lewiatana prowadzą sprzedaż w niedziele.

Zakaz handlu powoli obumiera

Z usług pocztowych korzystają także takie sklepy jak Intermarche, Delikatesy Centrum, ABC czy Prim. Jeśli faktycznie Kaufland zdecyduje się na otwarcie sklepów w niedziele to cała koncepcja zakazu handlu może jeszcze bardziej podupaść.

Kaufland plasuje się bowiem w czołówce najchętniej odwiedzanych sklepów i posiada 227 marketów na terenie naszego kraju. Z badania przeprowadzonego w marcu 2021 r. przez analityków z ASM Sales Force Agency wynika, że Kaufland jest czwartym najtańszym sklepem w Polsce, a możliwość kompletowania zakupów nawet w niedziele niehandlowe z pewnością przyciągnie klientów.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]