Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Strajk w Kauflandzie tuż przed Sylwestrem. Jest reakcja sieci
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 29.12.2023 20:52

Strajk w Kauflandzie tuż przed Sylwestrem. Jest reakcja sieci

Sklep sieci Kaufland
Autorstwa Bialo-zielony - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38795773

Ostatnia sobota roku upłynie w Kauflandzie pod znakiem strajku ostrzegawczego. W całej Polsce pracownicy między godzinami 12 i 14 będą protestować w celu uzyskania podwyżek płac. Sama sieć przygotowała już odpowiedź na akcję związkowców.

Strajk w Kauflandzie

Strajk ostrzegawczy w Kauflandzie organizuje związek zawodowy Konfederacja Pracy. Według doniesień serwisu businessinsider.com.pl, ma się on odbyć w ostatnią sobotę roku, 30 grudnia, między 12:00 a 14:00.

Podstawowym żądaniem związkowców są podwyżki dla pracowników sieci sklepów. W tym konkretnym przypadku wynagrodzenia mają wzrosnąć o 1200 zł na miesiąc.

Zacznie się już w środę. Polacy ruszą do Dino, duże obniżki po świętach

Jest reakcja sieci

Na informację o planowanej akcji strajkowej zareagowała już sama sieć. Z informacji udostępnionych przez serwis businessinsider.com.pl wynika, że w grudniu związkowcy z Konfederacji Pracy otrzymali plan przyszłorocznych podwyżek płac.

Związek z propozycją podwyżek się nie zgodził, zaś sam strajk ostrzegawczy ma być odpowiedzią na przedstawiony plan podwyżek. Kaufland akcję protestacyjną uznaje za nielegalną, aczkolwiek jest otwarty na rozmowy ze związkowcami.

Sklepy będą działały

W takich okolicznościach pozostaje jedno pytanie. Jeżeli w sobotę strajk faktycznie dojdzie do skutku, to co w ciągu tych dwóch godzin będzie się działo w sklepach? Czy klienci mają się czego obawiać?

Sieć Kaufland uspokaja - według przedsiębiorstwa, wszystkie placówki handlowe mają funkcjonować bez zmian. Odpowiednie kroki w celu bezproblemowego przeprowadzenia zakupów zostały już przez niemiecką sieć podjęte.

źródło: businessinsider.com.pl