Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Kaufland podnosi pensje do nawet 4100 zł brutto. Dorzuci też większe premie
Maria Glinka
Maria Glinka 21.03.2021 01:00

Kaufland podnosi pensje do nawet 4100 zł brutto. Dorzuci też większe premie

Kaufland podwyższa pensje
Wikipedia/Bialo-zielony, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38795773

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O ile Kaufland zwiększył wynagrodzenia

  • Jak prezentują się zarobki w konkurencyjnej Biedronce

  • Jaką wartość będzie miał bon na zakupy i dodatek motywacyjny

Kaufland wspiera pracowników finansowo

Kaufland to jedna z najbardziej popularnych sieci handlowych w Polsce, która dba nie tylko o klientów, lecz także o swoich własnych pracowników. Firma od lat plasuje się w czołówce sieciówek w kontekście wysokości wynagrodzenia. 1 marca 2021 r. pracownicy otrzymali kolejne podwyżki.

„Dbając o konkurencyjne warunki pracy, Kaufland Polska każdego roku zleca niezależnej instytucji przegląd wynagrodzenia oraz świadczeń pozapłacowych oferowanych na rynku. Dzięki cyklicznym podwyżkom firma już od kilku lat jest w czołówce sieci handlowych pod względem oferowanych warunków finansowych. Również i w tym roku osoby na wybranych stanowiskach będą mogły liczyć na wyższe wynagrodzenie”, czytamy w oficjalnym komunikacie sklepu.

Wraz z początkiem marca pensje osób zasiadających na stanowisku kasjer-sprzedawca wzrosły o 200 zł brutto. Po podwyżce otrzymują maksymalnie 4100 zł brutto. Wysokość wynagrodzenia zależy od stażu pracy i lokalizacji sklepu.

Dla porównania kasjerzy z trzyletnim doświadczeniem w Biedronce mogą liczyć na 3400-3850 zł brutto. Podobnie jak w Kaulfandzie, ostateczna stawka jest uzależniona od lokalizacji sklepu.

Poza pokaźnym wynagrodzeniem pracownicy Kaufland Polska mają także dostęp do benefitów pozapłacowych. Spółka proponuje m.in. ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych zasadach, zniżki na studia, bezpłatny dostęp do prywatnej opieki medycznej i wyprawkę dla niemowląt.

[EMBED-11]

Kaufland wypłaca dodatki za zaangażowanie w dobie koronawirusa

Po podwyżkach przyszedł czas na dodatki za pracę w czasie pandemii. Wiadomości Handlowe podają, że pracownicy mogą otrzymać dodatek motywacyjny w wysokości do 700 zł w okresie 29 marca-30 kwietnia 2021 r.

To jednak nie koniec hojności zarządców sieci handlowej Kaufland. Z okazji Wielkanocy pracownicy dostaną również bony na zakupy. W tym roku osoby pracujące w dziale sprzedaży i logistyki mogą liczyć na kupony o łącznej wartości 500 zł.

Nagrody mają być wyrazem wdzięczności za pracę w trudnych warunkach w dobie pandemii. - Zwiększenie wartości bonów świątecznych oraz dodatku motywacyjnego są wyrazem uznania dla pracowników naszej sieci - oznajmiła Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

To już kolejny raz kiedy Kaufland przekazuje na ręce pracowników specjalne dodatki. Z okazji świąt Bożego Narodzenia zatrudnieni otrzymali bony zakupowe na 700 zł i paczki z artykułami spożywczymi.

Kaufland, który na terenie Polski posiada 226 sklepów, zatrudnia ok. 16 tys. osób. W całej Europie sklepów pod biało-czerwonym szyldem jest ponad 1300. Łączna liczba pracowników jest szacowana na ok. 132 tys.