Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Bezrobocie

Bezrobocie

Masowe zwolnienia w bankrutującym cyrku
30.06.2020 02:00 Najsłynniejszy cyrk ogłosił bankructwo. Szykują się wielkie zwolnienia

Kanadyjska firma zarządzająca Cirque du Soleil złożyła wniosek o bankructwo. Przedsiębiorstwo zamierza dokonać masowych zwolnień pracowników. Przyczyną jest trwająca pandemia koronawirusa. Uniemożliwia ona prowadzenie dalszej działalności zarobkowej. Na tę chwilę długi Kanadyjczyków szacowane są na blisko miliard dolarów, informuje portal Plus HR. Sytuacja w biznesie rozrywkowym jest dramatyczna.

biznes-info-640x433
18.08.2019 02:00 Młodzi Europejczycy nie mają lekko. Bezrobocie jak epidemia

Bezrobocie w Europie wśród młodych mieszkańców kontynentu jest wysokie. Zgodnie z danymi Eurostatu młodzi Hiszpanie w wieku 15 - 24 lata są bezrobotni w 34,5%. W Grecji jest jeszcze gorzej, bo mowa o aż 39,9% młodych obywateli. Nie gorzej, podaje Gazeta.pl, we Włoszech, gdzie 32,2% jest bez pracy. Portal zwraca uwagę także na Cypr, Francję oraz Portugalię, gdzie stopa bezrobocia wśród młodych obywateli przekracza 20%.Wskazuje to na problem bezrobocia, które jest wręcz chorobliwe wśród młodych obywateli kontynentu. Jednak sam Eurostat wskazuje, że dotychczasowy sposób mierzenia stopy bezrobocia wśród młodych zniekształca rzeczywistość. Z czego to wynika? Statystycy sami wskazują na problem braku uwzględniania w statystykach tych młodych obywateli kontynentu, którzy studiują w pełnym wymiarze godzin. Wskazuje się jedynie tych nieuczących się, którzy mają niskie kwalifikacje, co sprawia, że faktycznie trudno im znaleźć pracę.

biznes-info-640x433
10.08.2019 02:00 Morawiecki chwali się niskim bezrobociem. Zasługi przypisuje władzy

Mateusz Morawiecki pochwalił się niskim bezrobociem, jakie osiągnięto w Polsce w lipcu. W siódmym miesiącu roku to sięgnęło ledwie poziomu 5,2%. To bardzo dobry wynik, który niewątpliwie jest powodem do radości. Bożena Borys-Szopa, szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, przekonuje, że to najlepszy wynik od prawie trzech dekad.To wynik najlepszy od 28 lat. Od dłuższego czasu rynek pracy znajduje się w bardzo dobrej kondycji - przekonuje Bożena Borys-Szopa.Samo bezrobocie faktycznie jest na bardzo niskim poziomie i niebawem ma osiągnąć pułap tzw. bezrobocia naturalnego. W czerwcu stopień bezrobocia wynosił 5,3%. W lipcu było to już o 0,1 punktu procentowego mniej. Natomiast w perspektywie rok do roku zanotowaliśmy spadek o 0,6 punktu procentowego. W Unii Europejskiej Polska jest w czołówce krajów, które mogą pochwalić się tak dobrym wynikiem.

biznes-info-640x433
05.07.2019 02:00 Ile wynosi wynagrodzenie za staż 2019? Są zmiany

Ile wynosi wynagrodzenie za staż 2019? Staż to dobry pomysł na zdobycie doświadczenia na powrót do aktywności zawodowej. Według definicji ustawy, jest to przyuczenie do zawodu w miejscu pracy pod okiem mentora. Urzędy Pracy oferują bezrobotnym płatne staże, które mają pomóc im zdobyć kompetencje, niezbędne do znalezienia zatrudnienia. W pierwszej połowie 2019 roku w życie wszedł nowy projekt ustawy o rynku pracy. Nowelizacji uległy m.in. przepisy dotyczące staży.