W sierpniu bezrobocie niższe niż w lipcu.
Wikimedia/Karol Karolus, (CC BY-SA 3.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 3 Września 2020

MRPiPS podało szacowaną stopę bezrobocia. W sierpniu nadal nie było różowo

Bezrobocie w Polsce w końcu zaczyna spadać. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało, że stopę bezrobocia w sierpniu szacuje się na 6,1 proc. Sytuacja na rynku pracy powoli stabilizuje się po dramatycznej sytuacji z początku epidemii.

Bezrobocie niższe niż w lipcu

W sierpniu stopę bezrobocia szacuje się na 6,1 proc. - podaje PAP. To drugi miesiąc po lipcu, w którym nie zarejestrowano wzrostu wskaźnika bezrobocia w Polsce.

W rozmowie z PAP szefowa MRPiPS stwierdziła, że "to kolejny dowód na to, że po okresie zamrożenia gospodarki i wynikających z tego ograniczeniach sytuacja na rynku pracy wydaje się stabilizować" i zauważyła jednocześnie, że przedsiębiorcy przestali bać się niepokojącej sytuacji na rynku i odeszli od licznych zapowiedzi redukcji etatów, tak jak to miało miejsce jeszcze na początku epidemii.

Wstępne dane, którymi dysponuje ministerstwo wskazują na to, że pod koniec sierpnia liczba bezrobotnych w Polsce nieznacznie spadła względem lipca - o pół tysiąca i wyniosła 1 mln 29 tys. osób. Spadek ten jest zauważalny w dziesięciu województwach.

Ikea ma wielki problem. Szwedzki sklep może doczekać się potopu klientów bez masekIkea ma wielki problem. Szwedzki sklep może doczekać się potopu klientów bez masekCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli
2. Tysiące emerytów dostanie minimum 2400 zł emerytury. Prezydent właśnie podpisał ustawę
3. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Pięć województw zakończyło miesiąc ze spadkiem natężenia bezrobocia. Ten spadek ukształtował się na poziomie 0,1-0,2 proc. Chodzi o województwa: kujawsko-pomorskie, lubelskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie.

Marlena Maląg jest zdania, że polepszenie sytuacji zawdzięcza się zaproponowanym przez rząd rozwiązaniom ujętym w tarczy antykryzysowej i jednocześnie wskazuje, że dzięki pomocy tarczy ochroniono 5 mln miejsc pracy.

Według danych Eurostatu i tak udało nam się przejść przez kryzys bez większych problemów. W lipcu zajęliśmy drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem najniższego bezrobocia z poziomem 3,2 proc. Lepiej z kryzysem poradzili sobie Czesi z poziomem 2,7 proc. To bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt, że średnia bezrobocia dla Unii Europejskiej to 7,2 proc.

Dobra wiadomość dla seniorów. Nie każdy emeryt musi płacić składkę zdrowotną, wszystko zależy od dwóch czynnikówDobra wiadomość dla seniorów. Nie każdy emeryt musi płacić składkę zdrowotną, wszystko zależy od dwóch czynnikówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia
  2. Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadła
  3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  4. Aż 83 proc. Polaków zaczyna od niej dzień. Teraz grozi nam deficyt i wysokie podwyżki cen
  5. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych
  6. Tajna receptura na gołąbki babci Reginy, z daleka czuć ich wybitny aromat

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News