Morawiecki o bezrobociu
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Czerwca 2020

Morawiecki mówi o bezrobociu w Polsce i zakazie handlu w niedziele. Większość osób będzie mocno zaskoczonych

Bezrobocie w Polsce nie będzie dwucyfrowe - zapewniał w sobotę na antenie RMF FM premier Mateusz Morawiecki. Jego szacunki są odmienne od tego, co prognozowali specjaliści z całego świata - zdaniem ekspertów bezrobocie w Polsce miało dobić do dwucyfrowego poziomu.

Bezrobocie w Polsce. Morawiecki zaskoczył

Gościem RMF FM w sobotę był premier Mateusz Morawiecki. Prowadzący audycję Krzysztof Ziemiec rozmawiał z szefem rządu m.in. o wypłacie świadczeń oraz wskaźnikach gospodarczych. Pytany o bezrobocie w Polsce, Morawiecki zaskoczył swoimi wyliczeniami. Zdaniem premiera pandemia koronawirusa wcale nie wpłynie tak mocno na bezrobocie w Polsce, jak zakładano wcześniej.

- Mam bardzo poważną nie tylko nadzieję, ale też podstawy makro- i mikroekonomiczne, żeby wierzyć w to, że bezrobocie w Polsce nie będzie dwucyfrowe - powiedział Mateusz Morawiecki na antenie RMF FM.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

Jak dodał, wzrost bezrobocia w Polsce będzie niższy niż instytucje finansowe z całego świata zakładały jeszcze miesiąc temu.

Bezrobocie w Polsce, PKB i zadłużenie. Premier wielkim optymistą

Poza spodziewanym poziomem bezrobocia w Polsce szef rządu jest również optymistą w kwestii PKB. Morawiecki powiedział, że ma nadzieję, iż będzie ono mniejsze niż prognozowany przez większość instytucji finansowych i ratingowych poziom minus 4,5 proc.

Niedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzieNiedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

W ocenie premiera zadłużenie Polski wzrośnie pewnie o 7-8 pkt. proc., jednak nie powinno przekroczyć granicy 55 proc. Zdaniem szefa rządu "inflacja będzie bardzo szybko siadać", a już latem spadnie poniżej celu inflacyjnego ustalonego przez NBP.

Programy utrzymane. Będzie też czternastka

Morawiecki zapowiedział w rozmowie z RMF FM, że wszystkie programy socjalne PiS zostaną utrzymane i obiecał wypłaty, także czternastej emerytury. - Wszystkie nasze obietnice zostaną wykonane - powiedział szef rządu.

Premier odniósł się także do zakazu handlu w niedziele. Według niego aktualny kompromis w sprawie niedziel handlowych jest właściwy i nie wymaga zmian.

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News