Bezrobocie w Polsce
Pixabay
Autor Redakcja BiznesInfo - 25 Czerwca 2020

Bezrobocie wciąż rośnie. Już milion Polaków zarejestrowanych jako bezrobotni

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa sprawił, że rośnie bezrobocie. W maju bez pracy było ponad milion Polaków - wynika z najnowszych danych GUS.

Bezrobocie w Polsce

Maj nie był dla Polaków najszczęśliwszym miesiącem. Jak wynika z raportu GUS bezrobocie sięgnęło 6,0 procent, a samych bezrobotnych było 1 milion 11 tysięcy bezrobotnych. Niestety, ale stopa bezrobocia wzrosła o całe 0,6 punktu procentowego w skali roku.

"Stopa bezrobocia w maju 6,0 procent. To bardzo dobry wynik. 'Rozjeżdżające' się trajektorie zarejestrowanych bezrobotnych na nowo zaczynają się 'zjeżdżać'" - wskazali we wpisie na Twitterze ekonomiści mBanku.Na to, że "dane okazały się nieco lepsze od średnich z oczekiwań rynkowych" zwróciła uwagę w komentarzu Monika Kurtek, główny ekonomista Banku Pocztowego, jak podaje serwis tvn24.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Bezrobocie: województwa

Biorąc pod uwagę województwa: stopa bezrobocia wyznaczana była od 3,6 procent w wielkopolskim do 10,4 procent w warmińsko-mazurskim. "Wzrost stopy bezrobocia obserwowano we wszystkich województwach" napisano w raporcie. Największy wzrost bezrobocia zanotowano w województwach: dolnośląskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim, najmniejszy natomiast w województwach: lubelskim, łódzkim, mazowieckim i świętokrzyskim.Ponadto jak podał tvn24.pl., z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w maju zwiększył się odsetek osób bezrobotnych w wieku poniżej 30. roku życia wynosząc 27,2 procent.

Optymistyczne wiadomości? Znacząco wzrosła liczba ofert pracy, gdzie notowano zastój spowodowany koronawirusem, w maju wyniosła 75,6 tysiąca. Oznacza to zatem miesiąc do miesiąca o 29,8 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Ważna zmiana w 500 plus od tego roku. Szefowa resortu zwróciła się do polskich rodzicówWażna zmiana w 500 plus od tego roku. Szefowa resortu zwróciła się do polskich rodzicówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News