Partner serwisu None
Partner serwisu None
biznes finanse video praca handel Eko Energetyka polska i świat O nas
Obserwuj nas na:
BiznesINFO.pl > Praca > Dwa tysiące pracowników na wylocie. Szwajcarska firma redukuje zatrudnienie
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 24.07.2020 02:00

Dwa tysiące pracowników na wylocie. Szwajcarska firma redukuje zatrudnienie

Dwa tysiące pracowników na wylocie. Szwajcarska firma redukuje zatrudnienie
Obraz klimkin z Pixabay

Zatrudnienie musi zostać zredukowane - taką informację wydała firma Schindler, producent wind i ruchomych schodów, które są bardzo popularne także w Polsce. Agencja Reutersa podała, że w ciągu najbliższych dwóch latach wypowiedzenia otrzyma nawet 2 tysiące pracowników.

Zatrudnienie w dół

Sprawa związana jest z zyskami, jakie odnosi firma. Są one dużo gorsze niż zakładano. Pandemia koronawirusa wstrzymała nowe zamówienia, a popyt na produkty drastycznie spadł. Wyniki finansowe spółki poszybowały ostro w dół, jak podaje Puls Biznesu nawet o 25 proc. Patrząc liczbowo jest to 313 mln franków szwajcarskich zysku netto w porównaniu z 436 mln w roku poprzednich.

Jak czytamy w PB przychody Schindlera spadły o 8,7 proc., a nowe zamówienia aż o 12,1 proc. Dało to firmie zysk na poziomie 4,9 mld franków. Nowe zamówienia są z kolei szacowane na 5,4 mld franków. - Musimy pozostać konkurencyjni, aby móc wypełnić nasz program wzrostu. Obniżenie kosztów jest teraz niezbędne, aby zapewnić długoterminową kondycję naszej firmy - powiedział Thomas Oetterli, dyrektor generalny firmy Schindler.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
Jezioro, wypoczynek
Prognoza IMGW na wakacje 2026. Ten miesiąc może okazać się strzałem w dziesiątkę
Rynek pracy
Polska zamknie rynek pracy dla imigrantów? Ekspert: "Byłoby to mocno odczuwalne"
Pieniądze
Od 2027 r. renta wdowia na nowych zasadach. To wpłynie na wysokość wypłat
Praca
Nawet 700 zł dodatku do wypłaty. Kontrowersyjne premie w polskich firmach, PIP ostrzega
Zasiłek bezrobotni
Wyższe zasiłki dla bezrobotnych od czerwca 2026 r. Osoby 50+ otrzymają najwięcej
telefon z PRL
Arcytrudny quiz o PRL. To nie tylko długie kolejki i kartki na mięso. Sprawdź się
Wybór Redakcji
BiznesINFO.pl
Obserwuj nas na: