BiznesINFO.pl

Obraz klimkin z Pixabay

Dwa tysiące pracowników na wylocie. Szwajcarska firma redukuje zatrudnienie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Zatrudnienie musi zostać zredukowane - taką informację wydała firma Schindler, producent wind i ruchomych schodów, które są bardzo popularne także w Polsce. Agencja Reutersa podała, że w ciągu najbliższych dwóch latach wypowiedzenia otrzyma nawet 2 tysiące pracowników.

Zatrudnienie w dół

Sprawa związana jest z zyskami, jakie odnosi firma. Są one dużo gorsze niż zakładano. Pandemia koronawirusa wstrzymała nowe zamówienia, a popyt na produkty drastycznie spadł. Wyniki finansowe spółki poszybowały ostro w dół, jak podaje Puls Biznesu nawet o 25 proc. Patrząc liczbowo jest to 313 mln franków szwajcarskich zysku netto w porównaniu z 436 mln w roku poprzednich.

Jak czytamy w PB przychody Schindlera spadły o 8,7 proc., a nowe zamówienia aż o 12,1 proc. Dało to firmie zysk na poziomie 4,9 mld franków. Nowe zamówienia są z kolei szacowane na 5,4 mld franków. - Musimy pozostać konkurencyjni, aby móc wypełnić nasz program wzrostu. Obniżenie kosztów jest teraz niezbędne, aby zapewnić długoterminową kondycję naszej firmy - powiedział Thomas Oetterli, dyrektor generalny firmy Schindler.

Tagi:

Frank SzwajcarskiBezrobociepraca

Podobne artykuły

Finanse

ZUS szykuje się do potężnych zmian. Trwają już prace nad nowym systemem
Czytaj więcej >

Praca

Dobre wiadomości dla pracowników, gorsze dla pracodawców. Już wkrótce wejdą w życie nowe przepisy
Czytaj więcej >

Praca

Oskładkowanie umów zleceń. Zmiany wpłyną na wysokość pensji Polaków
Czytaj więcej >

Praca

Jeszcze w tym roku Primark otworzy w Polsce dwa nowe sklepy. Sieć szuka pracowników
Czytaj więcej >

Finanse

Ulga na dojazdy do pracy. Wielu może odliczyć nawet 3600 zł, a niektórzy jeszcze więcej
Czytaj więcej >

Finanse

Odprawa w wysokości nawet 24-miesięcznej pensji. Jest porozumienie w sprawie redukcji etatów w bielskiej fabryce
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]