BiznesINFO.pl

Pexels.com/Andrea Piacquadio/CC0

Polacy tracą pracę. Będzie jeszcze więcej zwolnień

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Pracy będzie mniej, a na rynku pojawi się większa liczba bezrobotnych. Specjaliści nie mają złudzeń, stopa bezrobocia w Polsce może osiągnąć nawet 7-8 proc. Tak źle nie było od dawna. Przyczyną jest kryzys wywołany koronawirusem i spadkiem obrotów w wielu branżach. O swoje posady powinni także drżeć urzędnicy.

Pracy mniej

Kryzys na rynku pracy już daje się we znaki, ale to niestety dopiero początek. Jak wskazuje Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP cytowany przez Rzeczpospolitą, największe skutki i prawdziwą skale spustoszenia wywołanego pandemią poznamy po przeanalizowaniu danych za IV kwartał 2020 roku, a także po pierwszych miesiącach 2020 r. Jak czytamy w serwisie Money.pl, kłopoty na rynku obejmują kolejne branże. Najmocniej cierpią turystyka i transport, jednak cień pada na kolejne sektory. Dobrych wiadomości nie mogą się spodziewać pracownicy i pracodawcy w branży budowlanej oraz montażowej.

Ponadto jak podnosi portal, zwolnienia szykują się w sieciach handlowych. Z zapowiedzi wynika, że część pracowników już wkrótce otrzyma wypowiedzenia między innymi od Carrefoura, Hebe, Tesco, czy Auchan. Z lektury dowiadujemy się, że zwolnienia są również planowane w urzędach. Pandemia pokazała, że jednostki są w stanie działać sprawnie nawet w pomniejszonym składzie.

<

Tagi:

KoronawirusBezrobociekryzys

Podobne artykuły

Finanse

„Wyrachowana” fryzjerka wygrała z ZUS-em. Wcześniej otrzymała 304 tys. zł z zasiłków
Czytaj więcej >

Finanse

Dopłata do okularów dla pracownika. Pod pewnymi warunkami można dostać nawet 300 złotych
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS przypomina przedsiębiorcom: czas na złożenie konkretnego dokumentu upływa 31 marca
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS szykuje się do potężnych zmian. Trwają już prace nad nowym systemem
Czytaj więcej >

Praca

Dobre wiadomości dla pracowników, gorsze dla pracodawców. Już wkrótce wejdą w życie nowe przepisy
Czytaj więcej >

Praca

Oskładkowanie umów zleceń. Zmiany wpłyną na wysokość pensji Polaków
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]