Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kryzys

Kryzys

kuchnia
29.04.2024 13:15 Każdy Polak miał to w swojej kuchni. Po 80 latach słynna firma upada

Wszyscy Polacy w latach 90. mieli w swojej kuchni szklanki tej firmy. Okazuje się, że słynna marka kończy swoją działalność po niemal 80 latach. Choć całkiem niedawno koncern otrzymał pomoc finansową, to finalnie przegrał z konkurencją i wymogami UE.

Poczta Polska
18.04.2024 10:22 Rewolucyjne zmiany w Poczcie Polskiej. Prezes chce ją "uzdrowić"

Już od dłuższego czasu Poczta Polska boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ostatnio ogłoszono masową redukcję etatów, a teraz “Rzeczpospolita” informuje, że szykują się kolejne zmiany w państwowej spółce. Ma być to efekt planu na “uzdrowienie” Poczty, opracowanego przez jej nowego prezesa.

galeria handlowa
04.04.2024 12:43 Setki Polaków stracą pracę. Gigant odzieżowy zamyka zakład

Firma Levi Strauss & Co. działała w Polsce od ponad 30 lat, jednak teraz zapowiedziała zamknięcie swojej fabryki. Zakład w Płocku zatrudnia obecnie ponad 600 osób. Czy wszyscy stracą pracę? Gigant odzieżowy tłumaczy zaskakującą decyzję.

galeria handlowa
21.03.2024 22:58 Słynna firma obuwnicza bankrutuje. Musiała ogłosić upadłość

To dopiero pierwszy kwartał 2024 roku, a znane firmy, które w tym czasie ogłosiły upadłość, coraz trudniej policzyć. Na całym świecie, również w Polsce, kolejne sieci zamykają sklepy lub całkowicie kończą działalność, nie brak również masowych zwolnień. Tym razem bankructwo dopadło firmę obuwniczą, która posiadała licencję wielu uwielbianych marek.

żywność w sklepie
19.03.2024 22:30 Będzie kolejna fala zwolnień? Gigantyczny koncern ma kłopoty

Jeden z największych producentów dóbr konsumpcyjnych, takich jak artykuły spożywcze, produkty higieny osobistej czy środki czystości, zamierza wkrótce zlikwidować aż 7,5 tysiąca miejsc pracy. Zarząd firmy podał powód.

kurier
30.01.2024 23:05 Masowe zwolnienia w wielkiej firmie kurierskiej. Pracę straci 12 tysięcy osób

Gigant wśród firm kurierskich, amerykańskie UPS, zamierza zwolnić 12 tysięcy osób. Według wtorkowego ogłoszenia, masowe zwolnienia to wynik niezdolności firmy do osiągnięcia prognozowanego zysku, który miał wynieść 95,57 mld dolarów.

ubrania
30.01.2024 16:14 Uwielbiana przez Polaków sieciówka zamyka sklepy. Fatalne informacje dla klientów

Już od 2019 roku sklepy H&M znikają z rynku na całym świecie. To wynik kryzysu gospodarczego i wielkiego spadku zysków. Polacy uwielbiają ten sklep. Czy jedna z ulubionych sieciówek jest zagrożona?

przedłużacz
19.01.2024 13:17 W Polsce zabraknie prądu? Niepokojące doniesienia, samorządowcy złożyli wniosek

Wokół budowy elektrowni jądrowej w Polsce wybuchło zamieszanie. Samorządowcy złożyli pismo o zmianę lokalizacji. Kolejne opóźnienia mogą skutkować katastrofą - w kraju może zabraknąć prądu.

Sklep
23.11.2023 10:33 Cukrowe załamanie. Ceny są najwyższe od lat

Tak złej sytuacji na rynku nie było od lat. Zapasy cukru są najniższe od ponad dekady, zaś ceny tego produktu są najwyższe od 12 lat. Niektórzy już wprost określają tę sytuację mianem kryzysu cukrowego. Najbardziej poszkodowane mają być kraje najuboższe.

flaga Polska-wiatr-chmury-biznesinfo
12.06.2023 14:40 Znana kawiarnia kończy działalność po ponad 20 latach istnienia. „Zamyka się pewna epoka”

Kilka dni temu Kawiarnia Prowincjonalna w Nowym Sączu poinformowała, że z dniem 30 czerwca kończy działalność. Wiadomość wywołała poruszenie wśród społeczności na Facebooku – na ten moment post pożegnalny zebrał 1,7 tys. reakcji, 316 komentarzy i 276 udostępnień. Do tej chwili jesteśmy, mówiąc wprost, praktycznie okradani przez państwowe spółki energetyczne, które działają jak gangsterzy wymuszający haracz, notując dzięki temu niespotykane w historii, wielomiliardowe zyski – tak m.in. tłumaczy swoją decyzję właściciel lokalu.

Opony
09.05.2023 14:34 Kiepskie wieści od polskiego producenta opon. Musi ograniczyć produkcję

Złe informacje docierają od Firmy Oponiarskiej Dębica. Zarząd tego polskiego przedsiębiorstwa już po raz drugi w tym roku zadecydował, że produkcja ulegnie zmniejszeniu.

Flaga Niemiec
13.04.2023 18:00 Niemcy mają poważny problem. Prześcignęła ich nawet Polska

Zdanie rozpoczynające się słowami “Niemcy zazdroszczą nam...” w ostatnich latach budziło raczej śmiech. Okazuje się jednak, że sytuacja ekonomiczna kraju za Odrą jest gorsza, niż można się było spodziewać.

pieniądze
29.03.2023 19:53 Kryzys w sektorze bankowym. Czy zawita do Polski

Początkowo, problemy finansowe amerykańskich banków wpłynęły na szwajcarski Credit Suisse. Teraz inwestorzy są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją niemieckiego Deutsche Banku. Czy spodziewane zamieszanie na rynku finansowym może odbić się na polskich instytucjach finansowych?

węgiel-skład
19.03.2023 21:40 Tysiące osób zrezygnowało z zakupu węgla z kopalni JSW. „To ogromny problem organizacyjny”

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) SA poinformowała kilka dni temu o fali rezygnacji z zakupu węgla z kopalni KWK Budryk. W związku z tym zaapelowała do klientów, którzy posiadają numerki od 1800 wzwyż i w dalszym ciągu chcą zakupić surowiec, by ci zgłosili się w celu ustalenia przyspieszonego terminu odbioru węgla.

None
22.02.2023 12:30 Czarne chmury nad rynkiem mieszkaniowym. Grozi nam utrata co najmniej 100 tys. miejsc pracy

W styczniu deweloperzy rozpoczęli budowę jedynie 5 817 mieszkań — jest to spadek o -20 proc. w odniesieniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku. W budownictwie zatrudnionych jest ok. 500 tys. osób. Branża deweloperska przekonuje, że od jej kondycji zależy przyszłość wielu innych działalności, a spadek liczby rozpoczynanych inwestycji może doprowadzić do utraty minimum 100 tys. miejsc pracy.

węgiel-kamienny-east-news
25.01.2023 15:01 Uzależnienie od węgla? Będziemy skazani na jego import

Sytuacja w Unii Europejskiej oraz dominacja inwestycji odtworzeniowych powodują, że Polska w dłuższej perspektywie będzie uzależniona od importu węgla. Brak alternatywnych źródeł nie pozostawia nam bowiem innego wyjścia.Złą sytuację energetyczną Polski pod kątem węgla ukazał kryzys energetyczny. Nasz kraj jest bardzo uzależniony od węgla, i jak się okazuje, niedługo będziemy skazani na jego import.

Restauracje zamykają się masowo
20.01.2023 20:42 Upada znany białostocki lokal. Właściciel nie miał wyboru

Podwyżki cen sięgające aż 300 proc. nie dały właścicielowi białostockiego lokalu “Dobra Zmiana” innego wyboru niż zamknięcie biznesu. Wyjaśnia, że prędzej czy później każdy przedsiębiorca będzie musiał zmierzyć się z taką decyzją - jest ona nieunikniona.Bistro “Dobra Zmiana” według informacji Gazety.pl funkcjonowało od 2016 roku. Zatrudnienie w lokalu znalazło 10 osób. Jak ogłosił Patryk Chowaniak, właściciel lokalu, niedziela będzie ostatnim dniem jego funkcjonowania.

flaga polska-flaga polski-flaga polska chmury-iberion (2)
11.01.2023 13:30 Znana amerykańska marka odzieżowa wycofuje się z Polski

Portal dlahandlu.pl donosi, że amerykańska marka odzieżowa — Hollister zamknęła swój jedyny sklep w Polsce. Od 2012 roku sklep mieścił się w Warszawie, w Galerii Mokotów (od jesieni funkcjonującej już pod nową nazwą — Westfield Mokotów).Amerykańska marka, należąca do Abercrombie & Fitch, prowadzi działalność od 2000 roku. W jej ofercie znajdują się ubrania inspirowane kalifornijskim klimatem, przeznaczone głównie dla młodych konsumentów. W 2008 roku firma trafiła nawet na drugie miejsce wśród najchętniej wybieranych marek odzieżowych przez młodzież ze Stanów Zjednoczonych. Co zatem poszło nie tak?

Mentzen wywiad
02.11.2022 18:08 Wywiad ze Sławomirem Mentzenem. Polityk wytyka błędy Kaczyńskiego

Redakcja BiznesInfo rozmawiała z prezesem partii KORWIN Sławomirem Mentzenem. Polityk podzielił się z nami swoimi przemyśleniami na temat ważnych spraw w Polsce i na świecie.Prezesa pytaliśmy m.in. o kwestie gospodarcze, obecny kryzys ekonomiczny na świecie.

puste półki zakaz plastiku
08.09.2022 16:57 Nowe problemy. W sklepach zabraknie kolejnego produktu

Końca problemów wywołanych kryzysem energetycznym nie widać. Cały czas pojawiają się nowe. Niedawno głośno było z powodu braku dwutlenku węgla, kolejną ofiarą kryzysu jest ocet.

EN 01530046 0011
19.07.2022 14:57 Artur Soboń mówi o obecnym kryzysie. “Realia są niepewne”

Europa boryka się z najgorszym kryzysem od czasów drugiej wojny światowej. W rozmowie z “Rzeczpospolitą” Artur Soboń, wiceminister finansów, przedstawił wyzwania przed którymi stoi Polska oraz kierunki działań rządu.

pexels-son-tung-tran-6531914 (1)
15.11.2021 01:00 Unia Europejska godzi się na nowe sankcje na Białoruś. Mocne słowa Niemiec

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej w poniedziałek przyjęli w Brukseli nowe kryteria dotyczące sankcji wobec Białorusi w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej – przekazał w Brukseli unijny dyplomata. Następnie ma zostać przyjęta lista osób i organizacji objętych sankcjami. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, sankcje mają objąć ok. 30 firm i osób prywatnych. Niemiecki minister nie wyklucza wprowadzenia zakazów korzystania z europejskiej przestrzeni powietrznej dla linii lotniczych, które biorą udział w transporcie migrantów na Białoruś. Jak nieoficjalnie podano, sankcji mogą się spodziewać m.in.: firmy lotnicze, dzięki którym migranci dostają się na Białoruś. – Nie unikniemy jednak konieczności zajęcia się liniami lotniczymi. Linie Turkish Airlines, pokazały że można się trzymać z daleka od tego nielegalnego procederu – powiedział Heiko Maas, szef niemieckiego MSZ.– Będziemy podejmować starania w krajach pochodzenia (migrantów), żeby migranci nie byli tam wpuszczani na pokłady samolotów. Nie unikniemy jednak (konieczności) zajęcia się liniami lotniczymi. Linie lotnicze, takie jak Turkish Airlines, pokazały że można się trzymać z daleka od tego nielegalnego procederu – podkreślił Maas jeszcze przed rozpoczęciem spotkania ministrów spraw zagranicznych UE. Jak podaje PAP przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że UE w tym tygodniu ustali nowe sankcje przeciwko Białorusi, które dotkną zarówno osoby związane z reżimem, jak i przedsiębiorstwa. – Ważne jest, by reżim Łukaszenki zrozumiał, że jego zachowanie ma swoją cenę – podkreśliła szefowa Komisji. Dodała też, że amerykańskie sankcje wobec władz w Mińsku wejdą w życie w grudniu.

Promod rezygnacja w Polsce
22.12.2020 01:00 Popularna sieciówka znika z polskiego rynku. Kupowaliśmy w niej od ponad 20 lat

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są plany dotyczące zamknięcia Promod w PolsceJak klienci mogą na tym skorzystaćJakie inne sklepy borykają się z podobnymi problemami

NBP plan na kryzys
11.12.2020 01:00 Prezes NBP wyjawił swój plan na zatrzymanie kryzysu. Rozwiązanie ma zapewnić stabilizację

Z tego artykułu dowiesz się:Jaką taktykę na kryzys obejmuje NBPJaka jest sytuacja banków w PolsceCzy NBP planuje podnieść stopy procentowe

Potrawy wigilijne lepienie uszek
11.12.2020 01:00 Zadziwiający apel do Polaków. Mają nie lepić uszek na Wigilię

Z tego artykułu dowiesz się:Jaką propozycję miał marszałek BrzezinJakie produkty można kupić od lokalnych producentówJak dowiedzieć się o lokalnych prodtukach

Saxo Bank rozwój technologii
09.12.2020 01:00 Wielki bank poczynił szokujące prognozy na nadchodzący rok. Okażą się prawdziwe?

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie ostrzeżenia dla inwestorów przekazał Saxo BankJaki wpływ może mieć rozwój technologii na rok 2021Jak duże piętno może odcisnąć na gospodarce pandemia COVID-19

Kryzys plan rządu
08.12.2020 01:00 Zapowiedzi Morawieckiego mogą przerazić. Premier mówi o potężnym uderzeniu po pandemii

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego moment zakończenia pandemii będzie kluczowy dla światowej gospodarkiKto jest zaangażowany w prace nad projektem "uderzenia gospodarczego"Jak premier odpowiada na krytykę gospodarczej prawicy i lewicy

Salamander zamyka sklepy
06.12.2020 01:00 Znana sieciówka znika z polskiego rynku. Kupowaliśmy w niej od blisko 20 lat

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Do kiedy Salamander wycofa się z polskiego rynkuJak wyglądały sprawozdania finansowe firmyDlaczego spółka odnotowała straty

  • 1
  • 2