Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Znana amerykańska marka odzieżowa wycofuje się z Polski
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 11.01.2023 13:30

Znana amerykańska marka odzieżowa wycofuje się z Polski

flaga polska-flaga polski-flaga polska chmury-iberion (2)
Biznesinfo

Portal dlahandlu.pl donosi, że amerykańska marka odzieżowa — Hollister zamknęła swój jedyny sklep w Polsce. Od 2012 roku sklep mieścił się w Warszawie, w Galerii Mokotów (od jesieni funkcjonującej już pod nową nazwą — Westfield Mokotów).

Amerykańska marka, należąca do Abercrombie & Fitch, prowadzi działalność od 2000 roku. W jej ofercie znajdują się ubrania inspirowane kalifornijskim klimatem, przeznaczone głównie dla młodych konsumentów. W 2008 roku firma trafiła nawet na drugie miejsce wśród najchętniej wybieranych marek odzieżowych przez młodzież ze Stanów Zjednoczonych. Co zatem poszło nie tak?

Hollister wycofuje się z Polski

Amerykański Business Insider poinformował, że marka jest jedną z poszkodowanych w kryzysie handlu detalicznego, który miał miejsce w 2018 roku. Doprowadziło to do zamknięcia 60 sklepów Hollister oraz Abercrombie&Fitch. Pandemia tylko pogłębiła problemy firmy i przyczyniła się do zamknięcia innych placówek.

Z początkiem tego roku Hollister ogłosił również wycofanie się z Polski. Sklep mieszczący się w warszawskiej galerii został zamknięty.

Nie znaczy to jednak, że firma kompletnie kończy działalność — jej właściciel zapowiada bowiem restrukturyzację. 

W przypadku Hollister, spodziewamy się zakończyć czwarty kwartał sprzedażą poniżej poziomu z 2021 roku, trend sprzedaży poprawił się jednak znacznie od trzeciego kwartału, ponieważ zaczęliśmy realizować początkowe korzyści z dostosowań asortymentu i zmian personalnych — poinformował właściciel marki, cytowany na łamach portalu dlahandlu.pl.