Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kryzys

Kryzys

Salamander zamyka sklepy
06.12.2020 01:00 Znana sieciówka znika z polskiego rynku. Kupowaliśmy w niej od blisko 20 lat

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Do kiedy Salamander wycofa się z polskiego rynkuJak wyglądały sprawozdania finansowe firmyDlaczego spółka odnotowała straty

Rząd wprowadzi kolejny lockdown?
26.10.2020 01:00 Ten tydzień ma być decydujący. Rząd rozważa pełny lockdown. Grozi nam czarny scenariusz

"Dziennik Gazeta Prawna": ten tydzień będzie decydujący. Jeżeli wzrost liczby zakażeń nie zostanie zatrzymany, wówczas należy liczyć się z ponownym twardym lockdownem. Gazeta, powołując się na rządowe źródła, nie pozostawia złudzeń.

Deficyt
22.10.2020 02:00 Gigantyczna dziura w finansach. Gorsze od Polski są tylko dwa kraje w UE

Finanse krajów Unii Europejskiej nie wytrzymują kryzysu związanego z pandemią. Pod wpływem lockdownów gospodarka Europy ledwo dyszy. Dotyczy to także rynku polskiego. Nasz sektor finansów publicznych pod naporem kolejnych tarcz antykryzysowych i pieniędzy wypłacanych na ratowanie firm i utrzymywanie miejsc pracy ma nie być w zbyt dobrej kondycji.

Praca bezrobocie
28.08.2020 02:00 Polacy tracą pracę. Będzie jeszcze więcej zwolnień

Pracy będzie mniej, a na rynku pojawi się większa liczba bezrobotnych. Specjaliści nie mają złudzeń, stopa bezrobocia w Polsce może osiągnąć nawet 7-8 proc. Tak źle nie było od dawna. Przyczyną jest kryzys wywołany koronawirusem i spadkiem obrotów w wielu branżach. O swoje posady powinni także drżeć urzędnicy.

Diamenty tanieją
25.08.2020 02:00 Ceny kamieni szlachetnych spadną. Producenci poszli po rozum do głowy

Diamenty tanieją. Jak donosi Business Insider, największy producent tego kamienia szlachetnego - firma De Beers - obniżyła ceny. Spadki są naprawdę pokaźne. Okazuje się, że przyczyną jest olbrzymi spadek sprzedaży i obrotów, choć firma oficjalnie nie komentuje sytuacji.

KFC złe wyniki
04.08.2020 02:00 Popularna sieć restauracji pikuje. KFC blisko historycznego dna

KFC oraz pozostałe spółki AmRestu nie mają powodów do optymizmu. Giełdowi inwestorzy nie wierzą w restauracyjny rynek w Polsce uda się szybko odbudować po pandemii. Giełdowe notowania spółki są bliskie osiągnięcia historycznego dna. Tylko wczoraj spadły one aż o 7 proc.

Pieniądze Polaków
22.07.2020 02:00 Średnio 1/10 z nas ma problemy finansowe po pandemii. W najgorszej sytuacji jedna grupa, aż 40% wskazań

Aż 40 proc. naszych seniorów wskazuje, że ma problemy z pieniędzmi, czytamy w badaniu "Polaków portfel własny – wyjątkowe lato" przeprowadzonym przez Santander Consumer Bank. Jak wskazują autorzy raportu, mimo kiepskiej sytuacji na rynku, znaczące pogorszenie nastrojów nie nastąpiło.

Praca, zarobki, pensje, zatrudnienie
17.07.2020 02:00 To pierwsze takie informacje po pandemii. Dobre wiadomości dla pracowników

Praca znów jest dostępna. Czerwcowe dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że nasza gospodarka zaczyna się odbijać po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Rośnie zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw. Bardzo dobre wieści z rynku mogą oznaczać, że fatalny trend zwolnień i obniżania płac powoli zostaje stopowany, a nawet ulega odwrotowi. O obawach pracowników pisaliśmy więcej tutaj. Sytuacja wciąż nie należy do najlepszych, jednak powoli widać światełko w tunelu. Czy można liczyć na podwyżki? Sprawdzamy.

NBP bije na alarm. Kryzys będzie ogromny
15.07.2020 02:00 Zatrważające dane NBP. Czeka nas głęboki kryzys

NBP wydał komunikat po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. Wnioski są zatrważające. Kryzys z jakim przyjdzie zmierzyć się naszej gospodarce będzie miał niebagatelne rozmiary, większe od jakichkolwiek dotychczasowych prognoz. Sytuacja w polskiej ekonomii jest tragiczna, a będzie tylko gorzej - wynika ze słów, które padły podczas konferencji prasowej NBP.

Inflacja powyżej oczekiwań
08.07.2020 02:00 Dodruk pieniądza napędza inflację. Czy banknoty 500 zł będziemy niedługo traktować jak 50 zł?

Inflacja w Polsce zaskoczyła ekonomistów, którzy przewidywali, że kryzys wywołany koronawirusem spowoduje spadek cen. Stało się zupełnie odwrotnie. Koszty życia rosną rekordowo szybko. Najnowsze prognozy, o których szerzej pisaliśmy kilka dni temu wskazują, że możemy mieć jedną z najwyższych inflacji wśród krajów Unii Europejskiej. Wprowadzenie banknotu pięciusetzłotowego do bankomatów staje się symbolem tego niepokojącego trendu.

Inflacja w górę
01.07.2020 02:00 Ekonomiści alarmują. Inflacja w Polsce może być najwyższa w całej Unii i będzie zjadać nasze pensje

Inflacja w Polsce po kryzysie może bardzo wzrosnąć. Już w maju była ona najwyższa w Unii Europejskiej, a czerwiec tylko przyśpieszył proces wzrostu cen w Polsce. - Przyspieszenie w czerwcu sugeruje, że ta sytuacja najprawdopodobniej się utrzyma, a na pewno pozostaniemy w europejskiej czołówce - ocenił główny ekonomista Pracodawców RP dr Sławomir Dudek.

Wesele w czasie pandemii
30.06.2020 02:00 Pożegnamy wielkie polskie wesela? Cała branża w mocnej zapaści

Weselne restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa są powoli luzowane. Branża ślubna nie ma jednak powodów do radości. Najnowsze dane o stanie rynku nie są zachwycające. Rzeczpospolita podnosi, że rynek usług ślubnych w Polsce wart jest aż 8 miliardów złotych, niestety - może się skurczyć nawet o połowę. Niektóre z firm szacują, że straciły ok. 90% obrotów.

  • 1
  • 2