BiznesINFO.pl
Diamenty tanieją

Obraz carmule z Pixabay

Ceny kamieni szlachetnych spadną. Producenci poszli po rozum do głowy

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Ceny diamentów lecą ostro w dół. Producenci nabierają wody w usta i nie komentują obniżek, choć wiadomo, że chodzi o kryzys wywołany koronawirusem. Sprawdzamy o ile taniej możemy zaopatrzyć się w kamienie szlachetne.

Diamenty tanieją. Jak donosi Business Insider, największy producent tego kamienia szlachetnego - firma De Beers - obniżyła ceny. Spadki są naprawdę pokaźne. Okazuje się, że przyczyną jest olbrzymi spadek sprzedaży i obrotów, choć firma oficjalnie nie komentuje sytuacji.

Diamenty tanie jak nigdy

Bloomberg wskazuje, że z powodu pandemii koronawirusa i kryzysu z nią związanego spadła sprzedaż diamentów. Producenci tego kamienia robią wszystko by choć odrobinę uratować kulejące wyniki. Z tego powodu jeszcze w tym tygodniu należy spodziewać się obniżki cen na rynkach. Agencja informacyjna podaje, że pandemia całkowicie poćwiartowała rynek kamieni szlachetnych. Największy ich producent, firma De Beers, zrabatuje największe z kamieni nawet o 10 proc. I to jeszcze w tym tygodniu. Bloomberg zaznacza, że spadek cen będzie dotyczył kamieni większych niż jeden karat - to z nich powstają brylanty o wielkości około 1/3 karata. Firma oficjalnie nie komentuje sprawy. Dane sprzedażowe są alarmujące. De Beers oraz Alrosa, druga największa firma produkująca diamenty sprzedały łącznie surowiec wart około 130 mln dolarów, podczas gdy w zeszłym roku było to aż 2,1 mld dolarów - podaje Business Insider.

Ceny diamentów od Beersa zostają obniżone na kamienie powyżej 1 karata. Mniejsze diamenty utrzymają swoje dotychczasowe stawki. 

<

Tagi:

KoronawiruskryzysCeny

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

g&oacute;ry tatry

Handel

Zakopane wprowadzą zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

Czytaj więcej >

Handel

IKEA otwiera nowy rok wraz z sezonem jesienno-zimowym. Debata „Domy przyszłości – relacje a innowacje"

Czytaj więcej >

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >