Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kolejna polska sieć sklepów upada. Ostatnia chwila na zakup tradycyjnych wyrobów
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 16.11.2019 01:00

Kolejna polska sieć sklepów upada. Ostatnia chwila na zakup tradycyjnych wyrobów

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Krakowski Kredens upada

Krakowski Kredens znika z handlowej mapy Polski. O sprawie jako pierwszy poinformował portalspozywczy.pl. Sklepy są zamykane. Jeszcze we wrześniu sklepów pod szyldem Krakowski Kredens było 19, w zeszłym roku sieć liczyła 33 placówki, a w 2016 roku było ich 47. Obecnie działa jeszcze tylko 10 sklepów. Tradycyjne wyroby można zakupić w trzech sklepach w Krakowie, oraz w placówkach w Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie oraz Warszawie.

Jak podaje portal, niedawno Krakowski Kredens, który jest aktualnie w restrukturyzacji, wyznaczył nowego prezesa. Stanowisko objęła Joanna Sułek, która zastąpiła Jana Choczaja.

Miało być 100 sklepów, nie będzie żadnego

Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska została założona w czerwcu 2007 roku. Firma jest powiązana ze spółką Alma Market. Działalność firmy opiera się na tworzeniu produktów spożywczych premium pod nazwą Krakowski Kredens, a także rozwijaniu własnej sieci sprzedaży. W 2011 roku Alma Market miała plan wprowadzenia spółki na rynek NewConnect lub rynek główny GPW. Docelowo sieć miała liczyć ponad 100 punktów w największych miastach w Polsce. Ostatecznie plany nie doszły skutku ze względu na słabą sytuację finansową Alma Market.

Niespełna dwa lata temu zainteresowanie stoiskami Krakowski Kredens wyrażał E.Leclerc. Francuska sieć chciała zapłacić 94 mln zł za placówki i nieruchomości w paru miastach, jednak krakowski sąd oddalił wniosek o zaakceptowanie warunków sprzedaży ze względu na zażalenia wierzycieli. W efekcie doszło do sprzedaży zorganizowanej części firmy.