Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Upadłość Spółki

Upadłość Spółki

Morawiecki
11.07.2024 10:37 Nepotyzm, nieudolność i układy, czyli dziedzictwo PiS. ”PKP Cargo zostało zarżnięte”

Zespół ds. Rozliczeń PiS pochylił się w środę nad trudną kwestią spółki PKP Cargo. Obecnie zarządzający nią Marcin Wojewódka nie zostawia na poprzednikach suchej nitki. ”Zastaliśmy spółkę, w której królował nepotyzm i układy polityczne, spółkę, która była masakrycznie zarządzana”.

Licytacja
26.01.2024 12:26 Legenda polskiego przemysłu idzie pod młotek. Decyzja jest ostateczna

Po dekadach walki o utrzymanie na rynku, stało się nieuniknione. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek została wystawiona na sprzedaż. Syndyk ustalił cenę wywoławczą na 125 mln zł.

Porcelana z fabryki Krzysztof w Wałbrzychu
07.06.2023 10:27 Koniec blisko dwustuletniego przedsiębiorstwa. Finalna wyprzedaż zapasów

Po blisko dwustu latach swoją działalność zamyka wałbrzyska fabryka porcelany “Krzysztof”. Od stycznia trwa wyprzedaż wszystkich produktów, jakie jeszcze znajdują się w magazynach przedsiębiorstwa - jej finalna odsłona będzie miała miejsce w ten weekend.

wnętrze sklepu
11.02.2023 17:31 Znana polska sieć sklepów sprzedana. Syndyk ujawnia przyszłość marki

Po sprzedaży Krakowskiego Kredensu, który od kilku lat znajdował się w upadłości, pojawiają się nowe szczegóły tego, co będzie dalej działo się z marką. Najpierw trzeba jednak zaspokoić roszczenia wierzycieli.Przypomnijmy: Krakowski Kredens został kupiony przez spółkę Scapremium za cenę 3,9 mln zł netto. Właścicielem Scapremium jest Yann Bareil, menedżer E.Leclerc w Polsce.

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym
05.02.2023 13:50 Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Po czterech latach od ogłoszenia upadłości, polski producent soków niepasteryzowanych Marwit idzie pod młotek. W okresie swojej świetności firma miała ok. 70 proc. udziałów w rynku.Jak podaje portal Tysol, kłopoty finansowe Marwitu miały zacząć się w 2018 roku. Sytuacja pogarszała się w tak szybkim tempie, że już rok później Sąd Rejonowy w Toruniu ogłosił upadłość zarówno Marwitu, jak i siostrzanego Marwit Foods.

półki sklepowe
03.02.2023 12:50 Upadła polska sieć sklepów znalazła jednak kupca. Popularna marka przetrwa

Zakończył się przetarg na zakup upadłej sieci sklepów Krakowski Kredens. Ogłoszone na początku roku postępowanie wygrała spółka powiązana z siecią hipermarketów E.Leclerc. Część wierzycieli będzie musiała poczekać na swoje pieniądze.Cena wywoławcza w przetargu została ustalona przez syndyka na 2,9 mln zł. Zwycięska firma, spółka Scapremium, zapłaci 3,9 mln zł netto.

GO Sport objęte sankcjami, sklepy się nie otworzyły, jest oświadczenie firmy
19.01.2023 17:12 Znana sieć sklepów sportowych sprzedana. Pół roku po upadłości

W środę zakończyła się transakcja dotycząca zakupienia majątku spółki Go Sport, która ogłosiła upadłość w zeszłym roku. W kolejce po swoje środki czekają jeszcze wierzyciele, m.in pracownicy przedsiębiorstwa.Go Sport ogłosił upadłość w połowie 2022 roku. Przyczyna była nietypowa - spółka, kontrolowana przez Rosjan, została wpisana na listę sankcyjną.

Półki sklepowe
11.01.2023 18:22 Upada belgijski oddział znanej sieci handlowej. Co ze sklepami w Polsce?

Niewesołe wieści docierają z zachodniej Europy. Sąd w Antwerpii ogłosił upadłość belgijskiego oddziału niemieckiej sieci sklepów. Jej utrzymanie bez zmian w strukturze nie było możliwe ekonomicznie.Pierwsze jaskółki informujące o kłopotach belgijskiego oddziału sieci Makro pojawiły się już pod koniec zeszłego roku. Jak informuje portal Interia.pl, wszystkie sklepy prowadziły wówczas wyprzedaż towarów. Promocje miały sięgać nawet 90 proc.We wtorek 10 stycznia sąd w Antwerpii ogłosił upadłość spółki Makro Cash & Carry Belgium. Nic jednak nie wskazywało, że sprawa zakończy się aż tak niepomyślnie.

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed niebezpieczną partią herbatników.
31.12.2022 18:39 To koniec znanej sieci sklepów. Idzie pod młotek

W marcu przyszłego roku zakończy się konkurs na kupno Krakowskiego Kredensu, sieci sklepów będącej w upadłości. Syndyk zakończył już wycenę sieci i rozpoczyna zbieranie potrzebnych zgód na sprzedaż.Krakowski Kredens ogłosił upadłość w pierwszy dzień lata 2021 roku. Od tamtej pory syndyk wyceniał majątek spółki w celu przygotowania do jej sprzedaży.

Niewypłacalność rośnie. Przedsiębiorstwa w Polsce padają jak muchy.
07.04.2021 02:00 Niewypłacalność niepokojąco rośnie. Żadna branża się jej nie oparła

Z tego artykułu dowiesz się:W jaki sposób wzrosła niewypłacalność w PolsceJakie są tego przyczynyKtóre sektory gospodarki mają największe problemy

Wierzyciele Amber Gold
05.03.2021 01:00 Amber Gold: Niektórzy wykluczeni z zadośćuczynienia. Część wierzycieli pieniędzy nie dostanie

Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy rozpoczęła się procedura zwracania pieniędzyIle osób ma uczestniczyć w podziale masy upadłościowej Amber GoldDlaczego część z nich nie dostanie wypłaty

Zatrzymano Henryka Kanię
29.12.2020 01:00 Polski biznesmen poszukiwany listem gończym został zatrzymany. Wkrótce ekstradycja

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są nowe informacje w sprawie Henryka KaniKiedy polskie władze zaczęły prześwietlać jego aktywnościJaki wykroczeń dopuścił się król kiełbasianego imperium

Bezrobocie - złe wieści
22.07.2020 02:00 Zaskakujące dane na temat bezrobocia. Jest lepiej niż prognozowano. Eksperci uważają jednak, że to przedwczesna radość

Bezrobocie nie wzrasta, jednak osoby nieaktywne zawodowo nie interesują się poszukiwaniem pracy. Nie ufamy także urzędom pracy. Taki obraz polskiego rynku pracy wyłania się badania Diagnoza+, które zostało przeprowadzone w czerwcu bieżącego roku. Jak wskazują analitycy, ogólnie nie jest źle, ale nie możemy sobie teraz pozwolić na przestój. Najprawdopodobniej czarne chmury dopiero zaczynają się nad nami zbierać.