brama-pexels-travissaylor
Zdjęcie autorstwa Travis Saylor z Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Czerwca 2020

ZM Henryk Kania kończy swoją historię. Wiemy już, kto przejął przedsiębiorstwo

ZM Henryk Kania upadły. Już oficjalnie - informację o końcu spółki przekazał Sąd Gospodarczy w Katowicach. Niemal rok po tym, jak na jaw wyszły olbrzymie długi ZM Henryk Kania, spółka kończy działalność. Wiadomo też, kto przejmie przedsiębiorstwo.

ZM Henryk Kania upadły

Katowicki sąd gospodarczy ogłosił upadłość ZM Henryk Kania. W orzeczeniu potwierdzono też sprzedaż części przedsiębiorstwa na rzecz nowego właściciela. Zakłady spółki ZM Henryka Kania przejmie firma Cedrob, jeden z liderów branży mięsnej w kraju.

Będziesz chciał się zrelaksować, a wlepią ci mandat. Za kilka popularnych nawyków na plaży grozi karaBędziesz chciał relaksu nad wodą, a wlepią ci mandat. W skrajnym wypadku nawet 5 tys. zł karyCzytaj dalej

Spółka z Ciechanowa nabyła zakłady ZM Henryk Kania za kwotę 100 mln zł. Co ciekawe, jeszcze w 2019 roku Cedrob szacował, że przejęcie ZM Henryk Kania będzie kosztowało znacznie więcej. Business Insider Polska przypomina, że spółka była gotowa wyłożyć na stół 250 mln zł. Po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego Cedrob zamierza osiągnąć docelowo produkcję w zakładach ZM Henryk Kania na poziomie 4 tys. ton miesięcznie.

Koniec ZM Henryk Kania

Wniosek o upadłość ZM Henryk Kania został złożony w grudniu ubiegłego roku - sześć miesięcy po tym, jak na jaw wyszły informacje o olbrzymim zadłużeniu spółki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internet

Katowicki sąd wezwał także wierzycieli spółki ZM Henryk Kania do zgłaszania swoich wierzytelności sędziemu komisarzowi w terminie trzydziestu dni od dnia publikacji orzeczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Ogłoszono upadłość wielkiego polskiego zakładu mięsnego. Właściciel nadal ścigany listem gończymOgłoszono upadłość wielkiego polskiego zakładu mięsnego. Właściciel nadal ścigany listem gończymCzytaj dalej

Portal next.gazeta.pl przypomina, że ZM Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2012 roku. Jeszcze dwa lata temu sytuacja firmy wydawała się niezła. Przychody ZM Henryk Kania wynosiły wówczas 1,14 mld zł. Ale w zeszłym roku w wynikach spółki pojawiła się strata ok. 900 mln zł. W pierwszym kwartale tego roku ZM Henryk Kania osiągnęły niewielkie przychody - tylko 43 tys. zł.

Afera ZM Henryk Kania. Prezes poszukiwany listem gończym

O problemach ZM Henryk Kania zrobiło się głośno rok temu, gdy światło dzienne ujrzały długi spółki sięgające kilkuset milionów złotych. Firma tłumaczyła się nieudaną współpracą z podwykonawcą, Rubin Energy. W konsekwencji spółka utraciła płynność finansową.

Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczekPersonel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczekCzytaj dalej

W marcu prokuratura regionalna wystawiła list gończy za Henrykiem Kanią, właścicielem i byłym prezesem ZM Henryk Kania. Postępowanie toczy się w związku z "popełnieniem przez prezesa zarządu spółki przestępstw skutkujących przysporzeniem majątkowym". Prokuratura wystąpiła do fiskusa o zajęcie blisko 15 mln zł na poczet pokrycia ewentualnych zobowiązań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
6,5 mln Polaków z nowym świadczeniem turystycznym. Niektóre dzieci dostaną 1000 plus zamiast 5006,5 mln Polaków z nowym świadczeniem turystycznym. Niektóre dzieci dostaną 1000 plus zamiast 500Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News