Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pierwsza duża sieciówka w Ameryce upada. Najpierw zamknęła 500 sklepów
Radosław Święcki
Radosław Święcki 05.05.2020 02:00

Pierwsza duża sieciówka w Ameryce upada. Najpierw zamknęła 500 sklepów

J Crew ofiarą pandemii koronawirusa
Wikimedia/Raysonho @ Open Grid Scheduler / Grid Engine

J Crew ofiarą koronawirusa

- Amerykańska firma modowa J Crew wystąpiła o ochronę przed roszczeniami wierzycieli  – informuje za BBC Puls Biznesu.

Z dokumentów złożonych w sądzie wynika, że kontrolę nad spółką przejmą jej najwięksi wierzyciele w zamian za anulowanie długów o wartości 1,65 mld dolarów. Mają oni zapewnić firmie ok. 400 mln dolarów nowego kapitału, który ma pozwolić firmie na kontynuowanie jej działalności.

Z powodu epidemii koronawirusa – jak podaje portal – zamkniętych zostało 500 sklepów sieciówki. Część z nich nie wznowi działalności, jednak władze firmy nie podają ile konkretnie placówek zostanie przeznaczonych do likwidacji.

Przejmujący J.Crew wierzyciele: Anchorage Capital Group, GSO Capital Partners i Davidson Kempner Capital Management – jak przypomina „Puls Biznesu” - są już właścicielami specjalizującej się w dżinsowej odzieży firmy Madewell.

Zdaniem ekspertów – cytowanych za BBC przez Wirtualną Polskę - choć J.Crew był rentowny na poziomie operacyjnym, to na dno ciągnął spółkę wielomilionowy dług. To właśnie ta kwestia będzie największym wyzwaniem dla nowych właścicieli. Poza tym – jak twierdzą eksperci – firma będzie musiała podjąć walkę o nowych klientów, gdyż w ostatnim czasie jej ubrania miały uchodzić za "nudne" i słabej jakości.