Klienci biura powinni się uzbroić w cierpliwość. Wypłata odszkodowań może potrwać nawet 2 miesiące
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Października 2019

Ruszyły wypłaty odszkodowań. Na pieniądze czeka 19 tys. klientów Neckermanna

Allianz Partners poinformowało, że wypłaciło już odszkodowanie pierwszym klientom Neckermann Polska. Towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o cierpliwość, gdyż na zwrot środków czeka ponad 19 tys. osób.

Odszkodowanie dla klientów Neckermanna

Ubezpieczyciel poinformował, że we wtorek 1 października zostały zwrócone koszty za niewykorzystane wycieczki pierwszym poszkodowanym - informuje portal next.gazeta.pl. Dyrektor polskiego oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego Tomasz Frączek prosi pozostałe osoby ubiegające się zwrot o cierpliwość i spokój. Klientów upadłego biura podróży, którzy nie mogli pojechać na wykupione wakacje jest łącznie ponad 19 tysięcy.

Coraz więcej musimy wydać, by się utrzymać. Absolutne minimum rośnieCoraz więcej musimy wydać, by się utrzymać. Absolutne minimum rośnieCzytaj dalej

Na odszkodowanie trzeba poczekać

Zgodnie z obowiązującymi przepisami od momentu złożenia wniosku o zwrot kosztów do momentu wypłaty odszkodowania mogą minąć 2 miesiące. 30 dni przysługuje na rozpatrzenie zgłoszenia i tyle samo na wypłatę środków.

Towarzystwo ubezpieczeniowe poinformowało, że w ciągu ostatnich 3 dni konsultanci odebrali prawie 4 tysiące telefonów od klientów upadłego biura podróży.

Promowane jako polskie, pochodzą zza granicy. W sklepach oszukują na potęgęPromowane jako polskie, pochodzą zza granicy. W sklepach oszukują na potęgęCzytaj dalej

Odszkodowanie - jak je uzyskać

Wszystkie osoby, które zapłaciły za wycieczki z biurem Neckermann Polska (bądź wpłacili zaliczkę), a nie udały się na nie w wyniku bankructwa biura, mogą się zgłaszać do towarzystwa ubezpieczeniowego Allianz Partners (gwarant Neckermanna) po odszkodowanie. W celu uzyskania zwrotu środków klienci powinni się skontaktować z firmą telefonicznie pod numerem +48 22 563 11 00 lub mailowo pod adresem nm.odwolanie@allianz.com.

Piotr Krawczyk, dyrektor pionu operacyjnego, prosi klientów o wypełnianie dodatkowego wniosku na stronie ubezpieczyciela. - Dla klientów, którzy zgłaszają do nas roszczenia, w związku z odwołaniem podróży, przygotowaliśmy specjalny on-linowy formularz. Każdy klient, który do nas zadzwonił lub wysłał maila z dokumentami, otrzymuje indywidualny link. Po otwarciu i wypełnieniu niezbędnych pól wystarczy wcisnąć klawisz ‘zapisz’ i formularz automatycznie przekazywany do Allianz Partners. Przyśpiesza to proces likwidacji szkód, a my możemy sprawniej dokonywać zwrotów - czytamy w komunikacie.

Rewolucja emerytalna. Przejdziesz na nią już nawet w wieku 53 latRewolucja emerytalna. Przejdziesz na nią już nawet w wieku 53 latCzytaj dalej

Odszkodowanie na pewno zostanie wypłacone

W sytuacji, gdy biuro podróży bankrutuje, w pierwszej kolejności uruchamiana jest jego gwarancja ubezpieczeniowa. To właśnie z niej pokrywane są koszty pomocy osobom, które upadek biura spotkał w trakcie wyjazdu, jak i tym, którzy oczekują na zwrot z powodu niezrealizowania wycieczki. Jeśli środki z polisy by się skończyły, resztę pieniędzy musi wypłacić Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Teoretycznie, jeśli i tej instytucji zabrakłoby środków na sfinansowanie wszystkich wypłat, to ma możliwość pozyskania ich od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Sytuacja, w której klienci nie otrzymują odszkodowania jest niemożliwa.

Neckermann Polska zgłosił wniosek o upadłość parę dni po tym, gdy właściciel spółki, Thomas Cook, najstarsze biuro podróży na świecie ogłosiło bankructwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Polski aktor po latach dowiedział się, że wychowuje nie swoje dziecko. ”Dostałem niezłą lekcję od życia”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News