Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Znana polska sieć sklepów sprzedana. Syndyk ujawnia przyszłość marki
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 11.02.2023 17:31

Znana polska sieć sklepów sprzedana. Syndyk ujawnia przyszłość marki

wnętrze sklepu
Domena publiczna

Po sprzedaży Krakowskiego Kredensu, który od kilku lat znajdował się w upadłości, pojawiają się nowe szczegóły tego, co będzie dalej działo się z marką. Najpierw trzeba jednak zaspokoić roszczenia wierzycieli.

Przypomnijmy: Krakowski Kredens został kupiony przez spółkę Scapremium za cenę 3,9 mln zł netto. Właścicielem Scapremium jest Yann Bareil, menedżer E.Leclerc w Polsce.

Bareil milczy, syndyk ujawnia

Bareil nie ujawnił jeszcze, jakie plany wiąże z Krakowskim Kredensem. Jednak to, co powinno wydarzyć się w ciągu kilku miesięcy, przekazał z kolei w rozmowie z Interią syndyk sieci sklepów, Maciej Knopek, wiceprezes spółki Alerion.

Według Knopka, nie powinno być żadnych problemów z podpisaniem umowy sprzedaży już w marcu. Ewentualnymi sprzeciwami ma bowiem zająć się sąd upadłościowy.

Jak powiedział wiceprezes Alerionu w rozmowie z Interią, zobowiązania wobec pierwszej grupy wierzycieli Krakowskiego Kredensu zostaną pokryte w całości. Do tej grupy należą m.in. ZUS czy pracownicy.

Nie zachował się majątek trwały

Nie starczy jednak pieniędzy na pokrycie zobowiązań handlowych Krakowskiego Kredensu. Knopek powiedział, że w tym przypadku bardzo pomógłby majątek trwały sieci, który niestety się nie zachował.

Sprawa upadłości i sprzedaży Krakowskiego Kredensu trwała kilka lat. Oferty kupna składało kilka sieci, m.in. Carrefour czy Immomok (inna spółka powiązana z Bareilem), jednak wszystkie były odrzucane.