Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Upadłość

Upadłość

wakacje
06.06.2024 18:04 Upadło 3. największe biuro podróży w Europie. Co z pieniędzmi klientów?

Wielu myślami jest już na długo oczekiwanym urlopie. Tymczasem jedno z największych europejskich biur podróży, grupa FTI, właśnie ogłosiło upadłość i nie będzie mogło zabrać na wypoczynek klientów, którzy już za to zapłacili. Wydane zostało oświadczenie, w którym spółka wyjaśnia, co ich czeka.

centrum handlowe
10.05.2024 15:07 Popularna sieć ogłosiła upadłość i zamyka sklepy. Klienci nie zrobią już tam zakupów

Popularna sieć w trybie natychmiastowym zamyka swoje sklepy. Marka specjalizująca się w sprzedaży sprzętu turystycznego znika z rynku. Ogłoszono już upadłość. Pracownicy z dnia na dzień stracili pracę. Wbrew wcześniejszym nadziejom sytuacja McTreck nie uległa poprawie.

sklep, wózek sklepowy
13.04.2024 09:20 Znana firma zamyka swój ostatni sklep w Polsce. Czas tylko do 27 kwietnia

Sklepy tej sieci wstrząsnęły Polskim rynkiem. Polacy uwielbiali robić tam zakupy, dopóki marka nie przegrała walki z Biedronką i Lidlem. Za dwa tygodnie ostatnia placówka zostanie zamknięta.

Galeria handlowa
12.03.2024 09:21 Kultowa marka w tarapatach. Sieć zamyka dziesiątki sklepów

Jedna z kultowych marek kosmetycznych, uwielbiana przez wielu konsumentów wpadła w poważne tarapaty. Okazuje się, że sieć zamyka dziesiątki sklepów, a także masowo zwalnia swoich pracowników. Jednym z głównych powodów problemów firmy jest wysoka inflacja.

sklep, supermarket
11.03.2024 19:44 Gigant spożywczy ogłasza upadłość. Klienci są załamani

Fani oferty wegetariańskiej tej firmy będą niepocieszeni. Po wielu miesiącach walki ze skutkami obniżonego popytu, popularna sieć musiała ogłosić upadłość. Już nigdy nic od niej nie kupimy?

galeria handlowa
16.01.2024 20:19 Popularna firma odzieżowa na skraju bankructwa. Działała na rynku od prawie 90 lat

Problemy finansowe doprowadziły sieć Wormland do ogłoszenia upadłości. Sklepy z garniturami i inną męską odzieżą działały od 90 lat, również w Polsce. To kolejna firma, która mocno odczuła skutki inflacji.

Restauracja
29.12.2023 20:02 Legendarna restauracja kończy działalność. Ma za sobą 45 lat historii

Jedna z bardziej kultowych restauracji w Poznaniu została zlikwidowana. Po 45 latach działalności właściciele lokalu nie ukrywają, że mają żal, ale okoliczności nie dały im innego wyboru. A powody w dalszym ciągu pozostają te same, co zwykle.

Galeria handlowa
08.12.2023 16:56 Z polski zniknie kolejny popularny sklep. Fatalna wiadomość dla klientów

Klienci galerii handlowych nie mają powodów do radości. W stan likwidacji postawiono bowiem kolejną sieć obuwniczą - tym razem powiązaną z firmą Deichmann. Kłopoty likwidowanej marki zaczęły się w zeszłym miesiącu.

Piekarnia
04.12.2023 11:56 Piekarze załamują ręce. Wielu jest na skraju upadku, potrzebna pilna pomoc

Rosnące ceny pieczywa budzą niezadowolenie nie tylko wśród klientów. Właściciele piekarni muszą się przygotować na przyszłoroczne wzrosty kosztów działalności. Problem w tym, że już teraz są one wysokie, co nie jest optymistycznym prognostykiem - co gorsza, coraz więcej piekarni zwyczajnie kończy działalność.

Wypłata pieniędzy z bankomatu
02.11.2023 14:15 Popularny bank przestaje istnieć. Zapadła decyzja o likwidacji

Stała się rzecz, której obawiało się wiele osób. Podjęto decyzję o likwidacji znanego europejskiego banku. Potwierdzenie tej informacji przekazał szef instytucji odpowiedzialnej za likwidowany bank.

szafka, telewizor
29.10.2023 10:47 Upadek znanej fabryki mebli. Ceny nawet o połowę niższe

Pod względem zatrudnienia branża meblarska jest czwartym przemysłem w naszym kraju i – według danych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – odpowiada za ponad 2 proc. polskiego PKB. Niestety, w ostatnim czasie sektor ten mierzy się z upadłościami. W ciągu roku zadłużenie wzrosło o 3 proc. i wynosi już 266 mln zł. O upadku znanej fabryki ekskluzywnych mebli i wynikającej z tego aukcji informuje “Gazeta Wyborcza”.

portfel
03.10.2023 16:23 Znany polski browar upada. Wiele osób straci pracę

Koniec kolejnego polskiego browaru. W Bydgoszczy zamyka się Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra. Właściciel wymienił szereg aspektów, które doprowadziły do tej sytuacji. Piotr Andres podziękował wszystkim klientom za okazałe wsparcie.

Sklep, wózek, zakupy
03.10.2023 09:03 Znana sieć handlowa ogłasza upadłość. Kiedyś była popularna również w Polsce

Serwis dlahandlu.pl podaje, że niemiecki supermarket Mein Real ogłosił upadłość. Pracę może stracić nawet kilka tysięcy osób. Hipermarkety Real były kiedyś bardzo popularne w Polsce.

Fabryka Krzysztof na Dolnym Śląsku
26.09.2023 15:09 Zamek Książ ratuje dziedzictwo legendarnej fabryki. Istniała na rynku od niemal 200 lat

Wysokie ceny prądu i gazu uderzają w polskich przedsiębiorców. W ciągu kilkunastu miesięcy wiele firm musiało podjąć decyzję o zakończeniu działalności. Jednym z takich zakładów była dolnośląska fabryka porcelany Krzysztof, która po niemal 200 latach działalności znika z rynku.

Samochód
03.09.2023 10:18 Niemiecka marka z branży motoryzacyjnej ogłasza upadłość. Rodzinna firma istniała na rynku od przeszło 50 lat

Przedsiębiorstwa na całym świecie zmagają się ze stratami finansowymi i spadkami zamówień. Nie inaczej jest w przypadku niemieckiej firmy działającej w branży motoryzacyjnej od 1952 roku. Auto Świat podaje, że uwielbiana przez fanów motoryzacji marka złożyła wniosek o upadłość.

upadlosc-flaga-polska
30.08.2023 11:40 Polski diler samochodów luksusowych ogłasza upadłość. Mamy złe wieści dla klientów firmy

Niewypłacalność i bankructwo coraz częściej dotykają polskich przedsiębiorców – w I kwartale br. upadłość ogłosiło 105 firm. Zostały po nich wspomnienia i zobowiązania w wys. 70 mln zł. Teraz przyszła kolej na zakończenie działalności polskiego dilera aut luksusowych. Przedsiębiorstwo nie mogło się bowiem dogadać ze swoim największym wierzycielem, a klienci mogą mieć teraz problemy. Co wiemy o tej sprawie?

Pieniądze z portfela
21.08.2023 17:47 Dziś ostatni termin na złożenie wniosku. Inaczej koszta będą wysokie

W poniedziałek 21 sierpnia upływa termin na składanie kluczowych dla wielu osób wniosków. Jeżeli formalności nie zostaną dopełnione w terminie, oznacza to dla nich spore koszty.

portfel-upadek-getin noble bank
14.08.2023 14:59 Upadek jednego z polskich banków. Klientom zostało tylko kilka dni, później będą płacić

W ubiegłym miesiącu Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość jednego z polskich banków. Koniec działalności instytucji nie oznacza jednak końca problemów osób, które zaciągnęły w niej kredyt, zwłaszcza frankowy. To właśnie ci klienci mają coraz mniej czasu na bezpłatne zgłoszenie wierzytelności. Później będą już musieli zapłacić.

upadłość
10.08.2023 12:35 Bankructwo słynnej polskiej marki. Syndyk już szykuje się do sprzedaży

Wydawać by się mogło, że Starka pokonała trudności. Producent dogadał się z wierzycielami, znalazł inwestora. Sąd nie zgodził się jednak na układ. Będzie upadłość. 

pusty-portfel-upadek-banku
03.08.2023 20:01 Upadek znanego polskiego banku. Podano kluczowy termin dla klientów, jeśli go przekroczą, będą płacić

Klienci Getin Noble Banku, który ogłosił upadłość, tylko do 21 sierpnia br. będą mogli za darmo zgłaszać swoje wierzytelności w postępowaniu upadłościowym. Później będą musieli zapłacić ponad tysiąc złotych, trzeba się więc spieszyć.

Wózek sklepowy
28.07.2023 16:25 Właściciel Pepco przestaje istnieć. Sieć wydała oświadczenie

Przed dwoma dniami pojawiły się informacje o problemach właściciela sieci Pepco. I chociaż uspokajano że nic złego jej nie grozi, tak w czwartek rada nadzorcza podjęła decyzję o rozwiązaniu spółki. Sama sieć Pepco wydała w tej sprawie oświadczenie.

Zakupy w sklepie
26.07.2023 22:06 Problemy właściciela wielkiej sieci handlowej. Proces restrukturyzacji wystartował

Właściciel Pepco, jednej z ważniejszych sieci handlowych w Polsce, ma poważne problemy finansowe. Firma co prawda rozpoczęła restrukturyzację, nie wiadomo jednak jaki będzie miało to wpływ na Pepco oraz na przyszłość samego właściciela.

Frank szwajcarski
22.07.2023 14:59 Upadł polski bank. Kredytobiorcy mogą nie odzyskać pieniędzy

Po czwartkowym ogłoszeniu upadłości Getin Noble Banku, w opałach znaleźli się ci klienci, którzy posiadali w nim kredyt w frankach szwajcarskich. W obecnej sytuacji zostały im bowiem tylko dwa wyjścia.

pieniadze-gotowka-bank
20.07.2023 18:13 Sąd właśnie ogłosił upadłość znanego banku. Wielu Polaków będzie chciało odzyskać pieniądze

W czwartek 20 lipca Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość Getin Noble Banku. Jest to kolejny etap rozpoczętej we wrześniu ubiegłego roku przymusowej restrukturyzacji banku. Pod koniec kwietnia wniosek o ogłoszenie upadłości złożył Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Ciastka
17.07.2023 12:30 Znana cukiernia kończy działalność. Bez podwyżek nie miała szans

Z powodu rosnących kosztów działalności, wiele przedsiębiorstw stanęło przed trudnym wyborem - albo podnieść ceny, ale zakończyć działalność. Jedną z takich firm jest cukiernia Emilii Witowicz z Olsztynku.

Piwo
17.07.2023 08:13 Koniec najstarszego browaru rzemieślniczego. Piwo tylko do końca miesiąca

Już tylko do końca miesiąca można się napić piwa wyprodukowanego przez Anchor Brewing. Funkcjonujący od ponad 120 lat, a tym samym najstarszy browar rzemieślniczy w USA, podjął bowiem decyzję o zakończeniu produkcji trunków.

Flaga Państwowa RP
05.07.2023 11:07 Polski gigant w tarapatach. "Wniosek o upadłość to kwestia kilku tygodni"

„400–500 mln zł mogą stracić państwowe spółki, jeśli upadnie Rafako, czołowa krajowa firma specjalizująca się w produkcji kotłów dla energetyki” - podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

pusty portfel
05.07.2023 09:01 Polacy nie mogą nadążyć ze spłatą zobowiązań. Coraz częściej ogłaszają upadłość

Polacy będący w trudnej sytuacji materialnej coraz częściej zwracają się do sądów z prośbą o ogłoszenie upadłości - podaje “Puls Biznesu”. Od początku roku sądy ogłosiły aż 10,5 tys. upadłości konsumenckich.