Po ponad 100 latach działalności zamknięto znaną fabrykę żarówek w Bielsku-Białej. Początek jej historii sięga 1923 roku. Dziś pracownicy zostali bez pracy, a wyposażenie zakładu trafi na internetową aukcję w formie wielkiej wyprzedaży. Pod młotek pójdzie ponad 500 produktów, które dotąd służyły produkcji oświetlenia, w tym wysokiej klasy maszyny. Dlaczego wiekowa fabryka musiała zostać zamknięta?
Polska spółka Rafako złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Po dużych problemach finansowych gigant energetyczny musiał podjąć radykalną decyzję. Podano informację, dlaczego główny śląski pracodawca podjął taką decyzję.
Fatalne wieści dla wielu klientów. Okazuje się, że popularny polski sklep właśnie kończy swoją działalność po 27 latach. W mediach społecznościowych poinformowano, że właściciele zostali zmuszeni do złożenia wniosku o upadłość spółki. Przekazano również, co stanie się ze złożonymi zamówieniami. Przedstawiamy szczegóły.
Jeszcze niedawno stawiano go za przykład, jako zakład, który przeszedł wzorcową rewitalizację. Po tym, jak mający początki w XVI wieku browar wznowił działalność i rozszerzył paletę produkowanych napojów, teraz ogłasza upadłość.
Niemieckie biuro podróży Itravel ogłosiło niewypłacalność w samym środku sezonu wakacyjnego, zostawiając swoich klientów w trudnej sytuacji. Wiele osób, które opłaciły wakacyjne wycieczki, zostało bez zaplanowanych urlopów i bez możliwości odzyskania pieniędzy. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że ubezpieczyciel firmy odmówił wypłaty odszkodowań, powołując się na szczegóły gwarancji ubezpieczeniowej.
Sąd ogłosił upadłość szczycącego się ponad 160-letnią historią Browaru Kościerzyna. Był on wymieniany jako przykład niezwykle udanej rewitalizacji zabytkowej manufaktury, a na kompleks składały się nie tylko zakłady produkcyjne, fermentownia czy spichlerz, ale też hotel i restauracja. Jakie będą dalsze losy inwestycji?
Mimo prób redukcji kosztów, propozycji układowych i planów restrukturyzacyjnych sieć BodyTec 20 nie osiągnęła porozumienia z wierzycielami. Na stronie spółki opublikowano komunikat o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Zamknięte zostały siłownię w czterech polskich miastach, zwolnieni pracownicy, a klienci czują się oszukani.
Holenderska sieć odzieżowa zniknie z Polski, firma złożyła wniosek o upadłość. Polacy produkty tej marki mogą kojarzyć przede wszystkim z Zalando, z którym marka blisko współpracowała. Dla klientów upadłość może oznaczać komplikacje z reklamacjami, zwrotami, a nawet zamówieniami.
Wielu myślami jest już na długo oczekiwanym urlopie. Tymczasem jedno z największych europejskich biur podróży, grupa FTI, właśnie ogłosiło upadłość i nie będzie mogło zabrać na wypoczynek klientów, którzy już za to zapłacili. Wydane zostało oświadczenie, w którym spółka wyjaśnia, co ich czeka.
Popularna sieć w trybie natychmiastowym zamyka swoje sklepy. Marka specjalizująca się w sprzedaży sprzętu turystycznego znika z rynku. Ogłoszono już upadłość. Pracownicy z dnia na dzień stracili pracę. Wbrew wcześniejszym nadziejom sytuacja McTreck nie uległa poprawie.
Sklepy tej sieci wstrząsnęły Polskim rynkiem. Polacy uwielbiali robić tam zakupy, dopóki marka nie przegrała walki z Biedronką i Lidlem. Za dwa tygodnie ostatnia placówka zostanie zamknięta.
Jedna z kultowych marek kosmetycznych, uwielbiana przez wielu konsumentów wpadła w poważne tarapaty. Okazuje się, że sieć zamyka dziesiątki sklepów, a także masowo zwalnia swoich pracowników. Jednym z głównych powodów problemów firmy jest wysoka inflacja.
Fani oferty wegetariańskiej tej firmy będą niepocieszeni. Po wielu miesiącach walki ze skutkami obniżonego popytu, popularna sieć musiała ogłosić upadłość. Już nigdy nic od niej nie kupimy?
Problemy finansowe doprowadziły sieć Wormland do ogłoszenia upadłości. Sklepy z garniturami i inną męską odzieżą działały od 90 lat, również w Polsce. To kolejna firma, która mocno odczuła skutki inflacji.
Jedna z bardziej kultowych restauracji w Poznaniu została zlikwidowana. Po 45 latach działalności właściciele lokalu nie ukrywają, że mają żal, ale okoliczności nie dały im innego wyboru. A powody w dalszym ciągu pozostają te same, co zwykle.
Klienci galerii handlowych nie mają powodów do radości. W stan likwidacji postawiono bowiem kolejną sieć obuwniczą - tym razem powiązaną z firmą Deichmann. Kłopoty likwidowanej marki zaczęły się w zeszłym miesiącu.
Rosnące ceny pieczywa budzą niezadowolenie nie tylko wśród klientów. Właściciele piekarni muszą się przygotować na przyszłoroczne wzrosty kosztów działalności. Problem w tym, że już teraz są one wysokie, co nie jest optymistycznym prognostykiem - co gorsza, coraz więcej piekarni zwyczajnie kończy działalność.
Stała się rzecz, której obawiało się wiele osób. Podjęto decyzję o likwidacji znanego europejskiego banku. Potwierdzenie tej informacji przekazał szef instytucji odpowiedzialnej za likwidowany bank.
Pod względem zatrudnienia branża meblarska jest czwartym przemysłem w naszym kraju i – według danych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – odpowiada za ponad 2 proc. polskiego PKB. Niestety, w ostatnim czasie sektor ten mierzy się z upadłościami. W ciągu roku zadłużenie wzrosło o 3 proc. i wynosi już 266 mln zł. O upadku znanej fabryki ekskluzywnych mebli i wynikającej z tego aukcji informuje “Gazeta Wyborcza”.
Koniec kolejnego polskiego browaru. W Bydgoszczy zamyka się Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra. Właściciel wymienił szereg aspektów, które doprowadziły do tej sytuacji. Piotr Andres podziękował wszystkim klientom za okazałe wsparcie.
Serwis dlahandlu.pl podaje, że niemiecki supermarket Mein Real ogłosił upadłość. Pracę może stracić nawet kilka tysięcy osób. Hipermarkety Real były kiedyś bardzo popularne w Polsce.
Wysokie ceny prądu i gazu uderzają w polskich przedsiębiorców. W ciągu kilkunastu miesięcy wiele firm musiało podjąć decyzję o zakończeniu działalności. Jednym z takich zakładów była dolnośląska fabryka porcelany Krzysztof, która po niemal 200 latach działalności znika z rynku.
Przedsiębiorstwa na całym świecie zmagają się ze stratami finansowymi i spadkami zamówień. Nie inaczej jest w przypadku niemieckiej firmy działającej w branży motoryzacyjnej od 1952 roku. Auto Świat podaje, że uwielbiana przez fanów motoryzacji marka złożyła wniosek o upadłość.
Niewypłacalność i bankructwo coraz częściej dotykają polskich przedsiębiorców – w I kwartale br. upadłość ogłosiło 105 firm. Zostały po nich wspomnienia i zobowiązania w wys. 70 mln zł. Teraz przyszła kolej na zakończenie działalności polskiego dilera aut luksusowych. Przedsiębiorstwo nie mogło się bowiem dogadać ze swoim największym wierzycielem, a klienci mogą mieć teraz problemy. Co wiemy o tej sprawie?
W poniedziałek 21 sierpnia upływa termin na składanie kluczowych dla wielu osób wniosków. Jeżeli formalności nie zostaną dopełnione w terminie, oznacza to dla nich spore koszty.
W ubiegłym miesiącu Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość jednego z polskich banków. Koniec działalności instytucji nie oznacza jednak końca problemów osób, które zaciągnęły w niej kredyt, zwłaszcza frankowy. To właśnie ci klienci mają coraz mniej czasu na bezpłatne zgłoszenie wierzytelności. Później będą już musieli zapłacić.
Wydawać by się mogło, że Starka pokonała trudności. Producent dogadał się z wierzycielami, znalazł inwestora. Sąd nie zgodził się jednak na układ. Będzie upadłość.
Klienci Getin Noble Banku, który ogłosił upadłość, tylko do 21 sierpnia br. będą mogli za darmo zgłaszać swoje wierzytelności w postępowaniu upadłościowym. Później będą musieli zapłacić ponad tysiąc złotych, trzeba się więc spieszyć.