Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Niemiecka marka z branży motoryzacyjnej ogłasza upadłość. Rodzinna firma istniała na rynku od przeszło 50 lat
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 03.09.2023 10:18

Niemiecka marka z branży motoryzacyjnej ogłasza upadłość. Rodzinna firma istniała na rynku od przeszło 50 lat

Samochód
Kamei, Facebook

Przedsiębiorstwa na całym świecie zmagają się ze stratami finansowymi i spadkami zamówień. Nie inaczej jest w przypadku niemieckiej firmy działającej w branży motoryzacyjnej od 1952 roku. Auto Świat podaje, że uwielbiana przez fanów motoryzacji marka złożyła wniosek o upadłość.

Marka z historią

KAMEI GmbH & Co. KG to niemiecka firma działająca w branży motoryzacyjnej. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1952 roku przez Karla Maiera. Ikoniczna firma przez lata zajmowała się produkcją akcesoriów samochodowych, a także tuningiem optycznym. Znakomita jakość i nietypowy design doceniane były przez gigantów rynku motoryzacyjnego, a Kamei produkowało dla Volkswagena i Mercedesa.

Zrzut ekranu 2023-09-3 o 10.08.49.png
Kamei, Facebook
Duże zmiany dla kierowców od września. Przepisy będą nieco łagodniejsze

Wniosek o upadłość

Zarządzana przez trzecie pokolenie firma złożyła wniosek o upadłość w sądzie okręgowym w Wolfsburgu. Zarządca masy upadłościowej firmy przekazał, że działalność biznesowa na razie będzie kontynuowana pomimo niewypłacalności. Zamówienia będą realizowane jak zwykle, zaś produkcja i dostawy będą kontynuowane.

Zrzut ekranu 2023-09-3 o 09.20.51.png
Kamei, Facebook

Wiele czynników

Co sprawiło, że doceniana na rynku międzynarodowym firma znalazła się w trudnej sytuacji finansowej? Wśród czynników, które doprowadziły do zgłoszenia upadłości wymienia się m.in.: znaczny wzrost kosztów materiałów i energii, coraz mniejszą sprzedaż na rynku detalicznym, a także spadającą liczbę zamówień od producentów aut. Firma podkreśla, że kosztów tych nie można było przenieść na klientów.

Tagi: upadłość