BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Upadła polska sieć sklepów znalazła jednak kupca. Popularna marka przetrwa

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Paweł Makowiec

Zakończył się przetarg na zakup upadłej sieci sklepów Krakowski Kredens. Ogłoszone na początku roku postępowanie wygrała spółka powiązana z siecią hipermarketów E.Leclerc. Część wierzycieli będzie musiała poczekać na swoje pieniądze.

Cena wywoławcza w przetargu została ustalona przez syndyka na 2,9 mln zł. Zwycięska firma, spółka Scapremium, zapłaci 3,9 mln zł netto.

Nowy właściciel Krakowskiego Kredensu

Szefem Scapremium jest Yann Bareil. Jak informuje Puls Biznesu, Bareil jest dyrektorem hipermarketu E.Leclerc w warszawskiej dzielnicy Ursynów oraz jednocześnie jest menedżerem sieci.

Jak informuje cytowany przez Puls Biznesu Maciej Knopek, wiceprezes spółki Alerion prowadzącej postępowanie upadłościowe Krakowskiego Kredensu, Scapremium składała oferty zakupu KK już na długo przed przetargiem. Firma oferowała wtedy 0,7 mln zł mniej.

Nie wszyscy wierzyciele otrzymają pieniądze

Co to oznacza dla wierzycieli? Na pewno zostaną zaspokojone zobowiązania sięgające blisko 2 mln zł wobec I grupy - m.in. pracowników czy ZUS.

Nie wiadomo jeszcze, ile z kwoty zakupu wystarczy na zaspokojenie części zobowiązań wierzycieli z II grupy. Jak powiedział Knopek dla Pulsu Biznesu, chodzi o zobowiązania handlowe Krakowskiego Kredensu.

Krakowski Kredens ogłosił upadłość w czerwcu 2021 roku. Jego poprzednim właścicielem była sieć Alma, która upadła wcześniej. Tak późne ogłoszenie przetargu, według Pulsu Biznesu, spowodowane było skargami wierzycieli i długimi procedurami.

Tagi:

upadłośćupadłość spółki

Podobne artykuły

Handel

Handel potrzebuje tysięcy rąk do pracy na wakacje. Niektórzy mogą liczyć na nocleg i wyżywienie
Czytaj więcej >

Finanse

Od przyszłego roku zmiany w obrocie gotówkowym. Będą nowe limity płatności
Czytaj więcej >

Finanse

Dzięki polskiej firmie zapłacisz "na piękne oczy". Do sklepu już nie tylko bez portfela, ale nawet bez smartfona i zegarka
Czytaj więcej >

Handel

Makłowicz rusza z nowym biznesem. Może zarobić na tym krocie
Czytaj więcej >

Handel

Sklepy idą na wojnę z nieuczciwymi klientami. Stoiska i kasy pod obserwacją
Czytaj więcej >

Handel

Allegro z nowościami. Czeka nas wiele ułatwień, ale niestety będą też dodatkowe opłaty
Czytaj więcej >
Paweł Makowiec

Paweł Makowiec

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]