Krakowski Kredens znika z polskiego rynku. Większość sklepów jest już zamknięta
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 22 Listopada 2019

Miała być hitem w całym kraju. Teraz polska sieciówka dogorywa na naszych oczach

Krakowski Kredens wycofuje się z polskiego rynku. Jeszcze w ubiegłym roku polska sieć miała 33 sklepy, teraz czynnych sklepów jest tylko 10 w Polsce.

Krakowski Kredens znika z handlowej mapy Polski

Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska była obecna na polskim rynku od 2007 roku. Początki firmy zapowiadały sukces. Sieć sprzedaje tradycyjne produkty spożywcze wysokiej jakości. Jak podaje fakt.pl, pierwszy sklep firmowy został otwarty w Warszawie przy ulicy Nowy Świat, potem otworzono następne. Firma miała swoje placówki we wszystkich największych polskich miastach. Sytuacja przedsiębiorstwa była tak obiecująca, że właściciele rozważali wejście ze spółką na giełdę.

Krakowski Kredens ma już tylko 10 sklepów

Jednak teraz jest już jasne, że nie wszystko poszło po myśli właścicieli spółki. Krakowski Kredens jest likwidowany. Jako pierwszy poinformował o tym portalspozywczy.pl. Placówki firmy są zamykane. Jeszcze we wrześniu sklepów pod szyldem Krakowski Kredens było 19, w zeszłym roku sieć liczyła 33 placówki, a w 2016 roku było ich nawet 47. Obecnie działa jeszcze tylko 10 sklepów. Tradycyjne wyroby można zakupić w trzech sklepach w Krakowie, oraz w placówkach w Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie oraz Warszawie. Pytanie, jak długo.

Ambicje były duże

Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska została założona w czerwcu 2007 roku. Firma jest powiązana ze spółką Alma Market. Działalność firmy opiera się na tworzeniu produktów spożywczych wysokiej jakości pod nazwą Krakowski Kredens, a także rozwijaniu własnej sieci sprzedaży. W 2011 roku Alma Market rozważała wprowadzenie spółki na giełdę. Trzeba przyznać, że ambicje spółka miała mocarstwowe. Docelowo sieć miała liczyć ponad 100 sklepów w największych miastach w Polsce. Jednak planów nie udało się zrealizować. W 2017 roku Alma Market ogłosiła upadłość. Markę Krakowski Kredens chciał nabyć E.Leclerc, oferując 94 mln zł, jednak transakcja została zablokowana ze względu na zażalenia wierzycieli.

Za psa w samochodzie dostaniesz mandat. Chyba, że spełnisz odpowiednie warunkiZa psa w samochodzie dostaniesz mandat. Chyba, że spełnisz odpowiednie warunkiCzytaj dalej

Aktualnie sieć Krakowski Kredens przechodzi restrukturyzację i niedawno wyznaczyła nowego prezesa. Stanowisko objęła Joanna Sułek, która zastąpiła Jana Choczaja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodoba
  2. Poród na autostradzie. 21-latka urodziła dziecko na A4
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Jerzy Owsiak ostrzega. "Sytuacja jest tragiczna"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News