Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kraków

Kraków

Kraków to miasto o tysiącletniej historii. Obecnie jest drugim pod względem wielkości i liczby mieszkańców miastem w Polsce.

Pieniądze
11.05.2024 19:06 W tym mieście Polacy zarabiają najwięcej. Nie chodzi o Warszawę

Zapewne wiele osób zastanawiając się, w jakim mieście zarobki są największe, ma na myśli Warszawę. Otóż, jak informuje sobotni “Fakt”, najwyższa średnia pensja jest w Krakowie. Jak wyglądają zarobki w największych polskich miastach? 

lotto
07.05.2024 11:12 Padły dwie główne wygrane Lotto. Tego samego dnia w jednym mieście

W niedzielę maszyna losująca Lotto wskazała pięć liczb, które skreśliły dwie osoby z Krakowa. Punkty, w których kupili swoje losy dzieli niecałe 5 kilometrów. Główną nagrodę trzeba jednak było podzielić na… trzy osoby.

Ceny w restauracjach
02.05.2024 22:27 Pokazał paragon grozy za wodę w restauracji. "Takich cen nie ma w Wenecji"

Paragony grozy znowu wywołują w sieci dyskusję, dokumentując skrajne realia cenowe w restauracyjnej Polsce. Jak dotąd tryumf notuje woda za… 38 złotych, która przy okazji przypomina o nierozstrzygniętej w Polsce kwestii: czy woda w restauracji powinna być za darmo? 

emeryt, kalendarz
16.03.2024 11:17 Urząd oferuje darmowe sprzątanie. Nowy program to hit wśród emerytów

Ruszył program “Czysty dom” i z miejsca stał się hitem. Część osób może skorzystać z zupełnie bezpłatnej usługi posprzątania domu. Roczna wartość pilotażowego programu w Krakowie to aż 150 tysięcy złotych. Wyjaśniamy szczegóły.

Budynek, logo firmy Philip Morris
12.09.2023 14:56 Tytoniowy gigant zainwestuje kosmiczne pieniądze w Krakowie. „Polska zawsze odgrywała dla nas strategiczną rolę”

Jak informuje serwis Puls Biznesu, Philip Morris International ogłosił, że zainwestuje ponad 1 mld złotych w Krakowie. Chodzi o fabrykę, w której firma będzie produkować najnowszej generacji wkłady tytoniowe do podgrzewania.

Zamek Wawelski w Krakowie
05.07.2023 12:35 Absurdalne ceny biletów na Wawel. W sieci zawrzało

Internauci nie są zadowoleni po tym, jak do sieci trafiły ceny biletów wejściowych na krakowski Wawel. Pomimo wysokiej ceny nadal pozostają te same problemy co zwykle, czyli np. brak przewodnika czy brak czasu na wszystkie wystawy.

Rynek w Krakowie i Sukiennice
01.07.2023 17:48 Kraków już bez alkoholu. Wprowadzono prohibicję

Od północy w sobotę na terenie Krakowa obowiązuje nocna prohibicja. Zakaz sprzedaży alkoholu został wprowadzony uchwałą Rady Miasta Krakowa. Nie jest to pierwsze miasto z taką zasadą.

Rynek w Krakowie
28.06.2023 12:41 Policyjne kontrole w krakowskich sklepach. Ograniczenia od 1 lipca

Wraz z początkiem lipca w Krakowie wchodzą w życie poważne ograniczenia. Zmiany są takiego stopnia, że kontrole dotyczące przestrzegania nowych zasad będą przeprowadzali policjanci.

Flaga Państwowa RP
12.03.2023 14:39 Marka z Krakowa podbija hiszpański rynek. Została partnerem jednej z najlepszych piłkarskich lig na świecie

Rzadko zdarza się, żeby rodzime firmy odnosiły międzynarodowe sukcesy. Wyjątkiem jest polska marka napojów izotonicznych, która jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, informuje money.pl. 

Kramy w Sukiennicach
11.03.2023 17:32 Kosmiczny czynsz w Sukiennicach. Wygrał aukcję wynajmu, zrezygnował od razu

Sytuacja z wysokością czynszu za najem małych kramów w krakowskich Sukiennicach jest ciężka. Zwycięzca jednej z aukcji najmu kramu o powierzchni 10 mkw. zrezygnował, ponieważ czynsz wynosił ponad 42 tys. zł za miesiąc.

Sukiennice-kram-sprzedaż
02.03.2023 12:29 Prawie 42 tys. zł za miesięczny wynajem. Rekordowa cena na aukcji kramu w Sukiennicach

Nowy najemca jednego z kramów zlokalizowanych w krakowskich Sukiennicach zapłaci za jego wynajem prawie 42 tys. zł miesięcznie. W przetargu rozstrzygniętym przez Zarząd Budynków Komunalnych wystartowało 13 oferentów. Początkowa cena za mkw. kramu o numerze 26 wyniosła 800 zł netto. Skończyło się na 3960 zł za mkw.

Flaga Państwowa RP
27.02.2023 14:45 Volvo wybrało Polskę na wielką inwestycję. Szwedzi liczą na naszych specjalistów

Ostatnio na łamach naszego portalu pisaliśmy o tym, że jeden z czołowych producentów samochodów, mający fabrykę na terenie naszego kraju, planuje zwolnić kilkaset osób. Jak się okazuje, branża motoryzacyjna w Polsce ma się jednak całkiem dobrze. Volvo ogłosiło inwestycję w Krakowie, która zapewni nowe miejsca pracy, informuje "dziennik.pl”. 

EN 01525074 0119-kibice-cracovia
24.01.2023 17:52 Cracovia na sprzedaż. Władze Krakowa chcą pozbyć się swoich akcji i zarobić prawie 27 mln zł

Władze Krakowa zamierzają sprzedać swoje akcje w klubie MKS Cracovia. Dzięki temu do budżetu miasta miałoby wpłynąć 26,7 mln zł. Za przygotowanie projektu w tej sprawie odpowiada sam prezydent Majchrowski. Teraz muszą go jeszcze zaakceptować miejscy radni, ale jak donosi portal Interia — powinna to już być czysta formalność.

kradzież zdrapek Kraków
19.01.2023 17:44 Ukradł 6 tys. zdrapek, czy się opłaciło? Znamy wartość wygranej

Pewien mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wpadł na nietypowy sposób na szybkie wzbogacenie się. Założył, że kradzież tysięcy zdrapek przyniesie mu wielkie pieniądze, i to szybko. Przestępstwa mężczyzna dokonał 31 grudnia w Krakowie, w jednej z galerii handlowych. Niedawno policja poinformowała o sprawie i znamy już szczegóły, w tym najważniejszy, jaka kwota była do wygrania w tej ogromnej ilości zdrapek.Właściciel punktu oczywiście zaraz po dokonaniu tej dość nietypowej kradzieży powiadomił policję. Poinformował, że wartość zdrapek to ponad 28 tysięcy złotych. Policja szybko namierzyła osobę odpowiedzialną za ”skok”. Jak się ostatecznie okazało był on również odpowiedzialny za kradzieże w przechowalni bagażu. Nie gardził również telefonami komórkowymi.3 stycznia udało się ustalić miejsce pobytu mężczyzny. Policja namierzyła go w chrzanowskim mieszkaniu. Znajdowały się tam dowody w postaci zdrapek.Jak podaje policja, 32 letni złodziej podczas zatrzymania nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i był agresywny.

Kraków rynek
14.01.2023 14:15 Ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Ponad połowa mieszkańców Krakowa chce zmian

Mieszkańcy Krakowa mogli się wypowiedzieć na temat ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Aż 55 proc. ankietowanych mieszkańców popiera ten pomysł.

Kraków rynek
09.01.2023 20:46 Jury konkursu World Culinary Awards uznało restaurację z Krakowa za jedną z najlepszych w Europie i najlepszą w Polsce

Krakowska restauracja Fiorentina wg. jury konkursu World Culinary Awards jest nr 1 w Polsce. Pierwsze miejsce w Polsce jest ogromnym osiągnięciem. Liczba restauracji na naszym rynku oraz konkurencja jest bardzo duża. Polska restauracja oprócz wyniku w naszym kraju, została uznana również za jedną z najlepszych w całej Europie.Na stronie restauracji czytamy, że w przeszłości zdobyła ona również prestiżową nagrodę Akademii Gastronomicznej podczas gali „Wine&Food Noble Night”, wyróżnienia w magazynie “Forbes” oraz wyróżnienia w przewodniku „Gault&Millau”.Fiorentina informuje, że w jej karcie znajdują się dania bazujące na świeżych, nieprzetworzonych i niezawierających konserwantów składnikach lokalnych. Dania te podane są w nowoczesnych aranżacjach i nieoczywistych połączeniach smaków. Potrawy przygotowane są z najwyższą starannością, z pełną dbałością o szczegóły i składniki serwowane w kilku odsłonach w czasie jednego kulinarnego doświadczenia. Jedną z jej specjalności jest sezonowana wołowina, przygotowywana na grillu opalanym węglem drzewnym. Restauracja informuje również, że serwuje wyjątkowy stek po florencku, a sekret bistecca alla fiorentina tkwi w wyjątkowym sposobie cięcia mięsa i jego jakości."»Najlepsza polska kuchnia w Krakowie« – to właśnie takim hasłem reklamuje swoją restaurację Fiorentina jego właściciel. Tę opinię podzielili jurorzy konkursu World Culinary Awards, którzy uznali krakowską Fiorentinę” za najlepszą restaurację w Polsce. Wyróżniono również dwie inne restauracje z Krakowa i jedną z Warszawy" – przekazał krakowski magistrat.

wawel zbadali georadarem
06.01.2023 14:55 Najbardziej zadłużone polskie miasta. Kraków na czele

Fundacja Wolności zebrała dane dotyczące zadłużenia polskich miast. Największe zadłużenie ma Kraków.

Angel Poland Group - Apartament Królewski - facebook
21.12.2022 13:50 Sprzedano apartament o powierzchni 700 mkw. To jedna z rekordowych transakcji na polskim rynku

Deweloper Angel Poland Group sprzedał apartament o powierzchni prawie 700 mkw. Anonimowy nabywca zapłacił za luksusowe mieszkanie 15 mln zł. Lokal znajduje się w zabytkowych zabudowaniach poklasztornych na zbiegu ulic Koletek i Sukienniczej w Krakowie.

Kraków: mieszkańcy mogą zdecydować o zakazie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych
09.12.2022 15:07 Prezydent Częstochowy został powołany do rady nadzorczej krakowskiej spółki miejskiej

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk został powołany do rady nadzorczej miejskiej spółki w Krakowie. W wielu krakowskich spółkach pracę znaleźli byli samorządowcy.

bench-around-tree
20.08.2022 13:48 Kraków wydał 1,2 mln złotych za 11 ławek. Wykonano je z egzotycznego drzewa

Portal Interia poinformował o zaskakującym wydatku władz krakowskich. 11 ławek kosztowało miasto 1,2 mln złotych.

EN 01402696 0099 (2)
18.12.2021 01:00 Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą organizację III Igrzysk Europejskich Kraków 2023

Andrzej Duda podpisał ustawę umożliwiającą organizację III Igrzysk Europejskich Kraków 2023, których gospodarzem zostały Miasto Kraków, Województwo Małopolskie oraz Województwo Śląskie. Informację przekazała w piątek (17.12) kancelaria prezydenta.Ustawa wprowadza rozwiązania prawne, mające zapewnić efektywne działanie organizatorów w zakresie sprawnego przygotowania, zorganizowania i przeprowadzenia Igrzysk.– Nie tylko przyjadą do nas najznamienitsi sportowcy, ale dzięki Igrzyskom i tej ustawie, wiele obiektów sportowych i komunikacyjnych zostanie zmodernizowanych – podkreślił Andrzej Duda podczas uroczystego podpisania ustawy. Wskazał, że tak samo ważne, jak fakt, że w Polsce odbędzie się ważne i wielkie wydarzenia sportowe, jest to, iż na mocy zawartych w podpisanej ustawie przepisów będzie się odbywać modernizacja obiektów sportowych, które będą później użytkować polscy sportowcy i gościć będą kolejne imprezy.

Marek Bazak/EAST NEWS
18.05.2021 02:00 Kontrole palenisk domowych już ruszyły. Sypią się też mandaty

Kontrole palenisk domowych dotknęły mieszkańców Krakowa i Włocławka. Choć posypały się mandaty to skala wykroczeń jest coraz mniejsza. Dodatkową zachętą do przestrzegania zasad może być dofinansowanie do wymiany starego kopciucha.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są nowe zasady dla palenisk domowychJakie nadużycia ujawniły kontrole w KrakowieJakie zachęty dla mieszkańców przygotował Włocławek

Wiadomo juz kto zagra hejnał
07.05.2021 02:00 Kraków. Po sześciu miesiącach wybrano nowych hejnalistów

Po sześciu miesiącach rekrutacji wreszcie się udało. Szeregi krakowskich hejnalistów zostały wzmocnione przez dwóch mężczyzn. Szukanie nowego hejnalisty trwało tak długo, gdyż w poprzednim naborze żaden z kandydatów nie był w wystarczająco dobrej kondycji fizycznej. O “posadę” ubiegały się również kobiety.Z tego artykułu dowiesz się:Po półrocznej rekrutacji znaleziono nowych hejnalistówCzym poza umiejętnością gry na trąbce trzeba wykazać się, by pozytywnie przejść rekrutacjęDlaczego praca hejnalisty nie należy do łatwych

Biznesinfo
23.04.2021 02:00 W Krakowie sprawdzają, czy pali się jak należy. Ponad 2 tys. kontroli palenisk domowych

Kontrola strażników miejskich w sprawie domowych palenisk może przysporzyć poważnych problemów. W ostatnim czasie funkcjonariusze z Krakowa sprawdzili ponad 2 tys. miejsc. Osobom, które łamią przepisy grozi kara w wysokości nawet 5 tys. zł. Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego strażnicy sprawdzają domowe paleniskaIle mandatów wlepili funkcjonariusze z KrakowaCzym może skończyć się kontrola w najbardziej ekstremalnej sytuacji

Komunikacja miejska i bilety
01.09.2020 02:00 Do szkoły, pracy lub do znajomych. Praktyczny przegląd cen biletów komunikacji miejskiej w Polsce

Bilety komunikacji miejskiej oraz jej ogólne funkcjonowanie, to tematy z którymi warto się zapoznać jeszcze przed dotarciem do nowego miasta. Okazuje się, że co ośrodek, to inne obyczaje i inne cenniki. Sprawdzamy ile kosztują bilety w największych polskich miastach i zdradzamy jak najkorzystniej poruszać się po polskich miastach. Ceny biletów komunikacji miejskiej, zasady funkcjonowania „zbiorkomu” oraz praktyczne porady dla użytkowników transportu publicznego.

Bilety będą droższe
16.07.2020 02:00 Komunikacja miejska zdrożeje? Szykuje się podwyżka biletów

Bilety będą albo droższe, albo "krótsze" to najnowsza propozycja Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie. Osoby odpowiedzialne za kształt krakowskiego transportu zbiorowego przygotowały projekt nowego cennika dla pasażerów. Czy zmiany wejdą w życie, a jeżeli tak to od kiedy? Na szczęście nie jest to kwestia najbliższych dni. Jak podaje Gazeta Krakowska, projekt przygotowany przez ZTP musi zostać przegłosowany przez Radę Miejską.

  • 1
  • 2