BiznesINFO.pl
brama-pexels-travissaylor

Zdjęcie autorstwa Travis Saylor z Pexels

Smutny koniec uwielbianej galerii handlowej. Wielu z nas robiło w niej zakupy

28 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Galeria handlowa Sukcesja w Łodzi kończy swoją działalność. Centrum handlowe ma zostać zamknięte 30 czerwca. Zarządzająca galerią Rada Wierzycieli likwidowanej spółki nie wyraziła zgody na to, by syndyk dalej prowadził działalność Sukcesji.

Sukcesja zostanie zamknięta

Centrum handlowe Sukcesja poinformowało o zamknięciu za pośrednictwem komunikatu w mediach społecznościowych. “W związku z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo - Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte” - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie galerii Sukcesja na Facebooku.

Upadek galerii Sukcesja

Galeria handlowa Sukcesja mieści się przy łódzkiej al. Politechniki. Swoją działalność rozpoczęła we wrześniu 2015, a Business Insider Polska zwraca uwagę, że już od samego początku Sukcesja miała mnóstwo problemów, które w konsekwencji doprowadziły do tego, że od momentu otwarcia galerii o powierzchni 128 tys. metrów kwadratowych dużym problemem było znalezienie najemców dla wszystkich lokali mieszczących się w centrum.

Jak tłumaczy Fabryka Biznesu, spółka zarządzająca Sukcesją, kiepska sytuacja ekonomiczna to konsekwencja różnych, niezależnych od spółki czynników. Zarządca wymienia m.in. ok. 6 tys. usterek i wad budowlanych. Mimo, że te były regularnie naprawiane, to doprowadziły do kolejnych awarii i zamknięcia supermarketu Piotr i Paweł. I to w momencie, gdy sieć handlowa wpadła w kłopoty finansowe.

Koniec Sukcesji

W konsekwencji na koniec lutego ubiegłego roku złożono wniosek o otwarte postępowanie restrukturyzacyjne, które umorzono 31 października ubiegłego roku. Przyczyną był brak porozumienia z konsorcjum banków. Ale prawdziwą katastrofą dla Sukcesji była pandemia koronawirusa. Ze względu na obostrzenia centra handlowe były zamknięte przez kilka miesięcy, a po odmrożeniu handlu ruch nie wrócił do dawnego poziomu i nic nie wskazuje na to, że to się wydarzy. 1 kwietnia sąd postawił spółkę w stan upadłości, a do akcji wkroczył syndyk - podaje BIP.

Ale Fabryka Biznesu nie chciała zgodzić się z decyzją sądu i 8 kwietnia poinformowała, że zamierza złożyć zażalenie na orzeczeniu sądu ze względu na to znalezienie zewnętrznego inwestora.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

Handel

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

Czytaj więcej >