Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Znana sieć sklepów sportowych sprzedana. Pół roku po upadłości
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.01.2023 17:12

Znana sieć sklepów sportowych sprzedana. Pół roku po upadłości

GO Sport objęte sankcjami, sklepy się nie otworzyły, jest oświadczenie firmy
Domena publiczna

W środę zakończyła się transakcja dotycząca zakupienia majątku spółki Go Sport, która ogłosiła upadłość w zeszłym roku. W kolejce po swoje środki czekają jeszcze wierzyciele, m.in pracownicy przedsiębiorstwa.

Go Sport ogłosił upadłość w połowie 2022 roku. Przyczyna była nietypowa - spółka, kontrolowana przez Rosjan, została wpisana na listę sankcyjną.

Wyjątkowy proces

Jak wynika z informacji Pulsu Biznesu, działania podjęte po ogłoszeniu upadłości były pierwszymi w Polsce. Wymagano np. określenia, czy podmiot objęty sankcjami może ogłosić upadłość.

Do samego procesu upadłościowego trzeba było również włączyć szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Jego zgoda była wymagana m.in. przy każdym pokryciu bieżących kosztów czy sprzedaży majątku.

Cytowany przez Puls Biznesu Bartosz Sierakowski, wiceprezes firmy Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja - syndyka Go Sport - ujawnił, że tempo procedowania było podstawą całego procesu. Każdy dodatkowy miesiąc pracy powodował dodatkowe koszty.

Sprzedaż za 30 milionów

W końcu jednak udało się dokonać sprzedaży majątku sieci sklepów sportowych. Kosztowała ona 30 mln zł brutto, a kupiec uzgodnił z syndykiem pokrycie części kosztów zarządzania majątkiem Go Sport.

Aktywa sieci nabyło przedsiębiorstwo Sport Direct, inna sieć sklepów sportowych, która jest notowana na londyńskiej giełdzie. Według informacji Pulsu Biznesu, poza Polską jest obecna jeszcze w 19 krajach.

Nie jest to jednak koniec procesu sprzedaży Go Sport. Do zaspokojenia pozostają jeszcze interesy wierzycieli, z których część trzeba ustalić.