BiznesINFO.pl

pxhere

Siłownie nie zostaną w pełni zamknięte. Dwie grupy Polaków wyłączone spod zakazu korzystania

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Siłownie i kluby fitness objął zakaz działania. Zdecydowano się na zrobienie wyjątków

Siłownie oraz centra fitness będą ostatecznie otwarte tylko dla dwóch grup Polaków. Jak informuje resort sportu na Twitterze, z zakazu wyjęte będą osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a także uczniowie, w ramach zajęć na uczelni lub szkole. Jakie są tego powody i ci to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego?

Przede wszystkim samotni amatorzy siłowni będą musieli do czasu zdjęcia zakazu ćwiczyć w domu. Jedyną opcją na to, aby móc wykonywać trening w przeznaczonym do tego miejscu, jest zapisanie się do jakiejś grupy sportowej. Taki system pozwoli na utrzymanie dystansu, bo osoby w grupie będą pilnowane przez koordynatora, który może ustalić i wyodrębnić uczestników, tak aby nie ćwiczyli zbyt blisko siebie. Mimo to, wiele osób nie jest zadowolonych, mają silne argumenty przeciwko zakazom.

Polska Federacja Fitness zapowiada protest. Internauci wskazują inne rozwiązanie

Jak wskazał jeden z internautów, siłownia, do której uczęszcza ma 300 metrów powierzchni. Gdy był w niej rano, ćwiczyły tylko 3-4 osoby, więc dystans był zachowany na kilkanaście metrów. Jak stwierdził, wystarczyłoby wprowadzić ograniczenie podobne do tego w sklepach, czy budynkach sakralnych, do ograniczonej ilości osób na powierzchnię. Dzięki temu nie trzeba by było zamykać placówek przy dalszym zachowaniu dystansu pomiędzy ćwiczącymi.

Po zamknięciu siłowni Polska Federacja Fitness zapowiedziała protest 17 października. Planowo mają zgromadzić się na Placu Zamkowym w Warszawie. Jak mówił w rozmowie z Onetem Tomasz Napiórkowski, prezes PFF, kolejny zakaz funkcjonowania będzie dla wielu klubów fitness bankructwo. Dlatego też przedsiębiorcy, w tym właściciele siłowni chcą wycofania się z obostrzeń.

Tagi:

Koronawiruszakazupadłość spółki

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]