Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Upadłość Firmy

Upadłość Firmy

Kobieta, magazyn
29.02.2024 13:48 Słynna polska firma ogłosiła upadłość. To koniec legendarnej marki?

Legendarna polska firma ogłosiła upadłość i została wystawiona na sprzedaż. Chodzi o najstarszą firmę zajmującą się produkcją silników i maszyn rolniczych. Licytacja została zaplanowana na marzec, a jej nowy właściciel będzie mógł ją reaktywować. Przedstawiamy szczegóły. 

Alejka sklepowa
26.01.2024 13:22 Koniec znanej sieci marketów. W tle zarzuty dla kierownictwa

Dopełnia się upadek znanej w całej Europie sieci marketów. 7 lat po ogłoszeniu upadłości polskiego oddziału, zarzuty otrzymało kierownictwo sieci. Były prezes oraz były pełnomocnik sieci mogą teraz trafić do więzienia.

Licytacja
26.01.2024 12:26 Legenda polskiego przemysłu idzie pod młotek. Decyzja jest ostateczna

Po dekadach walki o utrzymanie na rynku, stało się nieuniknione. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek została wystawiona na sprzedaż. Syndyk ustalił cenę wywoławczą na 125 mln zł.

Galeria handlowa
08.12.2023 16:56 Z polski zniknie kolejny popularny sklep. Fatalna wiadomość dla klientów

Klienci galerii handlowych nie mają powodów do radości. W stan likwidacji postawiono bowiem kolejną sieć obuwniczą - tym razem powiązaną z firmą Deichmann. Kłopoty likwidowanej marki zaczęły się w zeszłym miesiącu.

flaga niemiec
25.08.2023 17:19 Niemiecka marka motoryzacyjna ogłosiła upadłość. Istnieje na rynku od wielu lat

Tylko w pierwszym kwartale br. w Niemczech zbankrutowały przeszło 4 tys. firm (wzrost o 18,2 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu 2022 roku). Najwięcej upadłości wystąpiło w branży transportowej i magazynowej. Teraz przyszła pora na jedną z najbardziej znanych i najstarszych tamtejszych marek akcesoriów samochodowych – informuje portal dlahandlu.pl.

Stomil-Poznań może upaść
07.04.2022 13:48 Ursus znalazł się na krawędzi. Polski gigant bardzo bliski upadku

Ursus, największy polski producent nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych walczy o życie. Sąd odrzucił wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne, co wzmacnia wyrok ogłaszający upadłość. Firma jednak jeszcze się nie poddała i walczy o utrzymanie na rynku. Sąd rejonowy w Warszawie odrzucił wniosek spółki o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Tym samym wyrok ogłaszający upadłość spółki Ursus, choć nieprawomocny jest skuteczny.

East News
22.03.2022 09:25 Ursus oficjalnie przestaje istnieć. Sąd ogłosił upadłość kultowej marki

To koniec legendarnej marki. Na początku tego tygodnia Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość Ursusa. Czołowy producent ciągników i maszyn rolniczych od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Z tego artykułu dowiesz się:Sąd ogłosił upadłość UrsusaIle wynosi zadłużenie spółki

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Kolejne biuro podróży ogłosiło upadłość. Za granicą przebywa 152 klientów touroperatora

Niecałe dwa tygodnie temu upadłość ogłosiło poznańskie biuro podróży Mediterraneum. Poszkodowanych zostało około 1000 klientów biura. Teraz zgłosiło niewypłacalność firmy do marszałka województwa śląskiego biuro podróży Steja Travel z Jastrzębia-Zdroju, jak poinformowała "Rzeczpospolita". Touroperator nie był w stanie wywiązać się z umów zawartych z podróżnymi.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:11 Ogromne długi polskich firm. Kwoty idą w dziesiątki miliardów

Długi polskich firm sięgają już astronomicznej kwoty 31 mld złotych. Okazuje się, że spłacanie zaległości wobec banków i kontrahentów idzie polskim przedsiębiorstwom jak krew z nosa. Najgorzej jest szczególnie w trzech branżach. Mowa o handlu, przemyśle oraz budownictwie.Z tej trójki najgorzej jednak wygląda handel. Ten zalega z oddaniem 7,2 mld złotych. Na drugim miejscu natomiast znajduje się przemysł, który zalega ze spłatą 5,4 mld złotych. Budownictwo natomiast ma do oddania wierzycielom 5 mld złotych. Zadłużenie ogółu przedsiębiorstw jednak cały czas rośnie. Puls Biznesu donosi o tym, że wzrosło w drugim kwartale tego roku o 849 mln złotych.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:10 Bezumowny brexit niemalże faktem. Ogromne protesty wstrząsnęły krajem

Brexit już coraz bliżej. 31 października Londyn wychodzi z Unii Europejskiej. Oznacza to, że zostały już niemalże dwa miesiące do rozłąki Brytyjczyków z kontynentem. W kluczowym momencie Boris Johnson zdecydował się zawiesić działanie parlamentu. Przekonuje, że zrobił to dla dobra brytyjskiej demokracji - powodem, jego zdaniem jest "konieczność zakończenia wyjątkowo długiej, bo dwuletniej, sesji parlamentu i rozpoczęcia nowej", jak podaje Forsal.pl.Jednak przerwa, którą udało się Johnsonowi przepchnąć u królowej Elżbiety II, wynosi 5 tygodni: od 9 września do 14 października, kiedy to królowa ma wygłosić tradycyjną mowę tronową. Zazwyczaj natomiast przerwa ta trwa kilka dni. Nikt nie ma więc wątpliwości, że Johnson zrobił to, by zakneblować opozycję, która ze wszystkich sił stara się nie przepuścić możliwości przeprowadzenia twardego brexitu. 70% Brytyjczyków, jak wskazuje sondaż pracowni YouGov, nie wierzy w podany przez Johnsona powód zawieszenia działań parlamentu.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:05 Od tego roku niedopłatę podatku należy opłacić w inny sposób. Spóźnialscy zapłacą wysoką karę

O zmianach dotyczących opłaty niedopłaty podatku za 2019 r. pisze Business Insider.Przypomnijmy, że od 15 lutego mamy możliwość - za pośrednictwem systemu Twój e-PIT - rozliczenia się z fiskusem przez internet, bądź sprawdzenia swojego zeznania podatkowego za ubiegły rok. Dowiemy się w ten sposób, czy urząd skarbowy jest nam coś winny (wówczas nadpłata zostanie wpłacona na wskazany przez nas numer konta), czy też my musimy zwrócić pieniądze skarbówce. Z niedopłatą najczęściej mamy do czynienia w sytuacji, gdy przez cały płaciliśmy zaliczki na podatek w ramach niższego progu podatkowego, ale ostateczne roczne przychody spowodowały jego przekroczenie i opodatkowane zostały 32-proc. stawką.Dotychczas niedopłatę przelewaliśmy przelewaliśmy na konto urzędu skarbowego, w którym się rozliczaliśmy. Od tego roku należy wpłacać ją na swój mikrorachunek.Jak sprawdzić numer swojego mikrorachunku? Są na to dwa sposoby.- Należy skorzystać z generatora mikrorachunku podatkowego, który udostępniło Ministerstwo Finansów na stronie internetowej. Wystarczy, że podamy swój identyfikator podatkowy, czyli PESEL lub NIP, a system poda nam numer naszego mikrorachunku.- Należy sprawdzić w usłudze Twój e-PIT, czyli w miejscu, gdzie możemy internetowo wysłać swoje rozliczenie podatkowe. Jest to możliwe, gdy zdecydujemy się na płatność online za pośrednictwem państwowego systemu. Zobaczymy wtedy swoje dane, m.in. PESEL, urząd skarbowy, w którym się rozliczam, a także numer mikrorachunku właśnie.

MarcPol przed sądem. Prezes z zarzutami
22.03.2022 08:58 Na MarcPolu zarobił krocie i żył jak król. Dziś podstwiony pod ścianą usłyszał kolejne zarzuty

MarcPol to polska sieć handlowa działająca w latach 1988-2017. Ostatni market tej sieci, znajdujący się w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej, został zamknięty w maju 2017 roku. Mimo, że sieć nie prowadzi działalności, nadal nie została wykreślona z ewidencji KRS. Wokół jej założyciela, Marka M. zaciska się coraz węższa pętla, mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty od prokuratora. Sprawdzamy co się dzieje wokół niegdyś jednego z najbogatszych Polaków.

500 plus będzie bonem
22.03.2022 08:53 Szykuje się ogromna zmiana w wypłatach 500 plus? Minister rozwoju się wygadała, kierunek jest jasny

500 plus może przestać być wypłacane w formie gotówki, a zacząć funkcjonować w formie bonów, podobnie jak bon turystyczny. Minister rozwoju przyznała, że jest zadowolona z tego, jak świadczenie mające pomóc w opłaceniu dzieciom wakacji funkcjonuje i chcą tę samą metodę przerzucić do świadczenia 500 plus.

Oranżada Hellena z problemami
22.03.2022 08:34 Przez lata towarzyszyła nam przy wspólnych posiłkach. Niestety, nowy podatek dobija słynny napój

Z tego artykułu dowiesz się:O ile wzrosły ceny napojów w sklepachJakie problemy stwarza dla producenta Oranżady Helleny nowa daninaCzym jest podatek cukrowy

Gastronomia w dalszym ciągu zamknięta. Kolejne miejsca na gastronomicznej mapie Polski bankrutują
22.03.2022 08:34 Gastronomia w Polsce już nie daje rady. Lockdown wykończył właśnie XV-wieczną karczmę

Z tego artykułu dowiesz się:Jak gastronomia znosi kryzysJaką historię ma Gospoda pod Modrym FartuchemNa jaki krok zdecydowali się restauratorzy

Bunt przedsiębiorców nie przeraża wiceministra
22.03.2022 08:33 Wiceminister buntu przedsiębiorców się nie boi. Mówi o wymachiwaniu szabelką i radzi nie dramatyzować

Z tego artykułu dowiesz się:Jak wygląda bunt przedsiębiorcówKiedy możemy liczyć na odmrażanie gospodarkiCo na temat buntu myśli wiceminister rozwoju

Wielu fryzjerów rozważa zamknięcie bądź zawieszenie działalności
22.03.2022 08:33 Do fryzjera teraz albo nigdy. 2 na 3 zakłady w branży planują zamknięcie

Z tego artykułu dowiesz się:2/3 zakładów z branży beauty rozważa zamknięcie lub zawieszenie działalnościDlaczego spadło zapotrzebowanie na usługi zakładów fryzjerskichCzego branża oczekuje od rządu

Douglas planuje zamknięcie 500 sklepów
22.03.2022 08:31 Douglas zamknie aż 500 sklepów. Nie wytrzymuje pandemii

Z tego artykułu dowiesz się:Douglas planuje zamknięcie 500 sklepów w EuropieDo kiedy drogerie te mają zostać zamknięteCo poza pandemią jest przyczyną tej decyzji

  • 1
  • 2