LPP nie otworzy wszystkich sklepów 4 maja
pixabay/itsdineshchowdary
Autor Maria Glinka - 1 Maja 2020

Za 3 dni ruszają centra handlowe. Jednak do niektórych sklepów już nie pójdziemy, pandemia je pokonała

LPP padła ofiarą koronawirusa i niestety niektórych sklepów należących do tej firmy nie uratuje nawet częściowe odmrożenie gospodarki. Na poniedziałek zaplanowane jest ponowne otwarcie galerii handlowych, jednak już dziś wiadomo, że niektóre sklepy Reserved, Cropp, ale również i Empik nie ugoszczą klientów. Wszystko przez rezygnację z najmu powierzchni w centrach handlowych, na którą zdecydowały się poszczególne oddziały, aby ratować finanse w czasie pandemii.

LPP wypowiedziała umowy najmu, a teraz oddziały Reserved czy Croppa pozostaną zamknięte

LPP to właściciel znanych marek odzieżowych m.in. Reserved, House, Cropp, Mohito czy Sinsay, który w celu podreparowania finansów podjął decyzję o wypowiedzeniu umów najmu w niektórych galeriach handlowych. Szacuje się, że ten ruch kosztuje spółkę utratę 29,5 proc. ogólnej powierzchni handlowej do niej należącej – podaje gazetawroclawska.pl.

Wobec planowanego na najbliższy poniedziałek otwarcia centrów handlowych włodarze LPP wyznali, że są gotowi do ponownych negocjacji w sprawie nowych umów najmu z właścicielami galerii. Zarządcy podkreślają, że ich warunki powinny być adekwatne do aktualnej sytuacji na rynku – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez spółkę.

To już pewne, jest decyzja Sejmu. Netflix będzie płacił na polskie kino, kwota jest porażającaTo już pewne, jest decyzja Sejmu. Netflix będzie płacił na polskie kino, kwota jest porażającaCzytaj dalej

Koronawirus uderzył także w sieć sklepów Empik

Trudna sytuacja finansowa w czasie pandemii zmusiła nie tylko LPP, ale również Empik do odstąpienia od niektórych umów najmu. Najpopularniejsza polska sieć dystrybucji książek, filmów czy wydawnictw muzycznych wypowiedziała ponad 40 kontraktów z galeriami handlowymi. Oznacza to, że poszczególne oddziały Empiku nie zostaną otwarte 4 maja.

„Nie wykluczamy dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe” – poinformował Empik w komunikacie.

Wobec pandemii, która zdaniem zarządców firmy na stałe zmieni zakupowe zachowania Polaków, Empik stawia na sprzedaż online i digital. Ten obszar stanowił zaledwie 40 proc. wszystkich przychodów spółki w ubiegłym roku, ale już teraz Empik szacuje, że w tym roku sprzedaż w tym obszarze wzrośnie. Dlatego też spółka zapowiada dalsze inwestycje w tej kwestii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ujawniono. Zarażony pracownik z firmy kompletującej pakiety wyborcze, zaczyna się

Centra handlowe nie będą już takie, jak przedtem

LPP twierdzi w oficjalnym piśmie, że „nowa rzeczywistość handlowa po otwarciu centrów handlowych będzie odbiegać od tej, jaką znamy sprzed ogłoszenia pandemii. Zakupy w rękawiczkach, maseczkach i przyłbicach i wiele innych obostrzeń dotyczących bezpieczeństwa wpłyną znacząco na komfort i psychologię zakupów, zniechęcając do nich klientów”.

Niechęć do przebywania w zatłoczonych miejscach czy uciążliwie limity osobowe w poszczególnych sklepach uniemożliwią pełne świadczenie wszystkich usług, do których przeznaczone są centra handlowe.

Polscy przedsiębiorcy oceniają, że nawet mimo otwarcia galerii handel w dalszym ciągu będzie przynosił ogromne straty. Przedsiębiorca zwraca uwagę, że jeżeli wysokości czynszów za wynajem lokali nie zostaną zmniejszone to handel w galeriach nie przetrwa i czeka nas „rzeź najemców” – pisze Business Insider Polska.

Na zakupach będą mogli cię zamknąć w izolatce. Wystarczy podejrzenieNa zakupach będą mogli cię zamknąć w izolatce. Wystarczy podejrzenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy zalecenia GIS. Nic już nie będzie tak, jak dawniej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News