BiznesINFO.pl > Praca > Jest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracy
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 22.03.2022 08:47

Jest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracy

Praca urzędników pod znakiem zapytania
Jakub Kaminski/East News

Praca w urzędzie nie będzie już taka pewna. Michał Dworczyk zapowiedział zwolnienia

Pracę mają stracić przede wszystkim urzędnicy. Według planów rządu może być ich nawet kilka tysięcy. Informacje przekazał o tym szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, którego Puls Biznesu nazywa "prawą ręką Mateusza Morawieckiego". To właśnie on ma odpowiadać za zwolnienie pracowników w urzędach.

 - Pewnych decyzji nie da się uniknąć. Kryzys dotknął wszystkich – firmy państwowe i prywatne, administrację rządową i samorządową. Również politycy i urzędnicy muszą się solidaryzować z tymi grupami zawodowymi - powiedział Michał Dworczyk w rozmowie z Faktem.

Jeszcze nie wszystko przesądzone. Wszystko w rękach Rady Ministrów

Decyzję podjęto w wyniku przeprowadzonych analiz, które wskazały na to, że będą potrzebne cięcia. Dziennikarze Faktu zapytali innych polityków PiS, dlaczego tak niewdzięczna rola przypadła akurat Michałowi Dworczykowi. Politycy zachwalali wtedy szefa Kancelarii Premiera za "skuteczność" i "wypełnianie obowiązków". Sam zainteresowany przyznał, że to nie on podejmuje ostateczną decyzję.

- Na mnie ciąży odpowiedzialność związana z analizą tej niełatwej sytuacji, ale to Rada Ministrów podejmie decyzję w sprawie redukcji - skomentował sprawę Michał Dworczyk.

<