Obligacje w czasie kryzysu są bezużyteczne
Pixabay/Frank Busch
Autor Maria Glinka - 17 Kwietnia 2020

Amerykański miliarder stanowczo odraza jeden typ inwestycji w czasach kryzysu. Bogacz nie przebiera w słowach

Obligacje są zdaniem Raya Dalio, twórcy Bridgewater Associates - największego funduszu hedgingowego na świecie, bezużyteczne w czasie pandemii. Ekspert ma również propozycję dla rządów, która może uchronić państwa przed tragicznymi konsekwencjami pokoronawirusowego kryzysu.

Obligacje to strata czasu

„Obligacje państw, które nie dają odsetek lub mają ujemną rentowność? Ich trzymanie jest oznaką szaleństwa” – twierdzi Ray Delio z Bridgewater Associates. Jego zdaniem takie działanie jest niezrozumiałe z uwagi na fakt, że obecnie banki centralne drukują olbrzymie ilości pieniędzy w celu ratowania rodzimych gospodarek.

Jest to jeden z punktów planu, zgodnie z którym rządy starają się uniknąć przejścia z fazy recesji w depresję. Amerykański Fed powiększył bilans o prawie 50 proc. od końca lutego i osiągnął rekordowy poziom 6 bln dolarów. Jednocześnie rządy zarówno USA, jak i państw europejskich i azjatyckich zapowiadają, że przeznaczą kolejne biliony na dalsze działania stymulacyjne – pisze Puls Biznesu.

Sugestie dla rządów

Mimo krytyki wobec obligacji Dalio twierdzi, że rządy państw powinny wykorzystać całe nakłady finansowe, aby skompresować spadek dochodów i wydatków, który jest wynikiem pandemii.

„Nie ma wyboru – jeśli się tego nie zrobi konsekwencje będą straszne” – ocenił.

Bridgewater Associates to amerykańska firma zarządzająca inwestycjami założona przez Dalio w 1975 r. Spółka obsługuje klientów instytucjonalnych, w tym fundusze emerytalne, kapitałowe, fundacje, rządy oraz banki centralne. W 1996 r. firma zasłynęła z bycia pionierem w podejściu inwestycyjnym opartym na parytecie ryzyka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu
  2. Maseczki mogą zostać z nami na najbliższe dwa lata. Wiceminister zdrowia wyjaśnia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News