BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Amerykański miliarder stanowczo odraza jeden typ inwestycji w czasach kryzysu. Bogacz nie przebiera w słowach

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Obligacje są zdaniem Raya Dalio, twórcy Bridgewater Associates - największego funduszu hedgingowego na świecie, bezużyteczne w czasie pandemii. Ekspert ma również propozycję dla rządów, która może uchronić państwa przed tragicznymi konsekwencjami pokorona

Obligacje to strata czasu

„Obligacje państw, które nie dają odsetek lub mają ujemną rentowność? Ich trzymanie jest oznaką szaleństwa” – twierdzi Ray Delio z Bridgewater Associates. Jego zdaniem takie działanie jest niezrozumiałe z uwagi na fakt, że obecnie banki centralne drukują olbrzymie ilości pieniędzy w celu ratowania rodzimych gospodarek.

Jest to jeden z punktów planu, zgodnie z którym rządy starają się uniknąć przejścia z fazy recesji w depresję. Amerykański Fed powiększył bilans o prawie 50 proc. od końca lutego i osiągnął rekordowy poziom 6 bln dolarów. Jednocześnie rządy zarówno USA, jak i państw europejskich i azjatyckich zapowiadają, że przeznaczą kolejne biliony na dalsze działania stymulacyjne – pisze Puls Biznesu.

Sugestie dla rządów

Mimo krytyki wobec obligacji Dalio twierdzi, że rządy państw powinny wykorzystać całe nakłady finansowe, aby skompresować spadek dochodów i wydatków, który jest wynikiem pandemii.

„Nie ma wyboru – jeśli się tego nie zrobi konsekwencje będą straszne” – ocenił.

Bridgewater Associates to amerykańska firma zarządzająca inwestycjami założona przez Dalio w 1975 r. Spółka obsługuje klientów instytucjonalnych, w tym fundusze emerytalne, kapitałowe, fundacje, rządy oraz banki centralne. W 1996 r. firma zasłynęła z bycia pionierem w podejściu inwestycyjnym opartym na parytecie ryzyka.

Podobne artykuły

Ostatni dzwonek dla produkujących wyroby z akcyzą

Finanse

Do końca czerwca możesz zgłosić się do rejestru. Później nie wyprodukujesz produktów obłożonych akcyzą

Czytaj więcej >
Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >

Finanse

Jakie są najczęstsze metody wyceny przedsiębiorstw?

Czytaj więcej >

Finanse

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Czytaj więcej >

Finanse

Bony świąteczne - jak je dać pracownikom?

Czytaj więcej >