Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Złe wieści z Niemiec, bezrobocie szybko rośnie. Posady w Polsce, póki co, bardziej bezpieczne
Maria Glinka
Maria Glinka 01.07.2020 02:00

Złe wieści z Niemiec, bezrobocie szybko rośnie. Posady w Polsce, póki co, bardziej bezpieczne

Praca w Niemczech
Pixabay/Ildigo

Niepokojące dane na temat pracy w Niemczech

Praca w Niemczech od zawsze przyciągała zagranicznych pracowników, również Polaków. Jednak nadejście koronawirusa i wielotygodniowy lockdown zmusił część pracodawców do redukcji zatrudnienia. Tak źle na rynku pracy w Niemczech nie było od ponad czterech lat.

Federalna Agencja Pracy poinformowała, że w czerwcu liczba bezrobotnych była szacowana na 2,93 mln osób - o ponad 69 tys. więcej niż w maju. Liczba osób bez pracy w Niemczech wzrosła o 678 tys. tylko w drugim kwartale 2020 r. - pisze Puls Biznesu.

Wskaźniki na temat pracy w Niemczech gorsze niż polskie

Jak kształtuje się wskaźnik bezrobocia w Niemczech? W czerwcu wzrosła o 0,1 pkt. proc. względem maja i osiągnęła poziom 6,4 proc. Oznacza to wzrost o 1,4 proc. w porównaniu do czerwca 2019 r. i wynik wyższy niż w Polsce. Aktualnie stopa bezrobocia nad Wisłą wynosi 6 proc. - podaje money.pl.

Z oficjalnych danych dotyczących pracy w Niemczech wynika, że koronawirus przyczynił się jednak do wzrostu liczby osób zatrudnionych częściowo, czyli w niepełnym wymiarze godzin lub na stanowiskach, na których nie korzystają z pełnych kwalifikacji. Obecnie ich liczba szacowana jest na 3,604 mln - o 56 tys. więcej niż w maju 2020 r. oraz o 439 tys. więcej niż w czerwcu 2019 r.