Praca w Niemczech
Pixabay/Ildigo
Autor Maria Glinka - 1 Lipca 2020

Złe wieści z Niemiec, bezrobocie szybko rośnie. Posady w Polsce, póki co, bardziej bezpieczne

Coraz mniej osób ma pracę w Niemczech, a wszystkiemu winny jest koronawirus. Pandemia sprawiła, że liczba bezrobotnych za naszą zachodnią granicą osiągnęła niemal 3 mln, a stopa bezrobocia jest wyższa niż w Polsce. Tendencja wzrostowa jest zauważalna na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

Niepokojące dane na temat pracy w Niemczech

Praca w Niemczech od zawsze przyciągała zagranicznych pracowników, również Polaków. Jednak nadejście koronawirusa i wielotygodniowy lockdown zmusił część pracodawców do redukcji zatrudnienia. Tak źle na rynku pracy w Niemczech nie było od ponad czterech lat.

Federalna Agencja Pracy poinformowała, że w czerwcu liczba bezrobotnych była szacowana na 2,93 mln osób - o ponad 69 tys. więcej niż w maju. Liczba osób bez pracy w Niemczech wzrosła o 678 tys. tylko w drugim kwartale 2020 r. - pisze Puls Biznesu.

Już nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeJuż nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegóły

Wskaźniki na temat pracy w Niemczech gorsze niż polskie

Jak kształtuje się wskaźnik bezrobocia w Niemczech? W czerwcu wzrosła o 0,1 pkt. proc. względem maja i osiągnęła poziom 6,4 proc. Oznacza to wzrost o 1,4 proc. w porównaniu do czerwca 2019 r. i wynik wyższy niż w Polsce. Aktualnie stopa bezrobocia nad Wisłą wynosi 6 proc. - podaje money.pl.

Z oficjalnych danych dotyczących pracy w Niemczech wynika, że koronawirus przyczynił się jednak do wzrostu liczby osób zatrudnionych częściowo, czyli w niepełnym wymiarze godzin lub na stanowiskach, na których nie korzystają z pełnych kwalifikacji. Obecnie ich liczba szacowana jest na 3,604 mln - o 56 tys. więcej niż w maju 2020 r. oraz o 439 tys. więcej niż w czerwcu 2019 r.

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła stojąc w korku. Karetka nie mogła dotrzeć na miejsce, pomogli policjanci
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News