Zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie do 1200 zł
pikrepo.com
Autor Radosław Święcki - 26 Maja 2020

Minister potwierdziła wyższy zasiłek, znamy już kwotę. Wciąż pozostaje jedna niewiadoma

Spekulacje potwierdziły się. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Malag zapowiedziała w rozmowie z Polsat News, że zasiłek dla bezrobotnych będzie wynosił 1200 zł. Minister nie ujawnia jednak terminu podniesienia świadczenia.

Zasiłek wzrośnie

O tym, że rząd planuje zwiększyć kwotę zasiłku dla bezrobotnych w związku z pogarszającą sie sytuacją na rynku pracy informowaliśmy już w połowie kwietnia, gdy wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przyznał publicznie, że w rządzie trwają dyskusje na ten temat. W poniedziałek podniesienie świadczenia dla osób pozostających bez pracy potwierdziła w rozmowie z Polsat News szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

- Mamy przygotowane rozwiązania, które lada moment zostaną pokazane. Pan premier i pan prezydent zapowiedzieli, że będzie podniesiony zasiłek dla bezrobotnych i będzie. Myślę, że możemy już dziś powiedzieć, że będzie to 1200 zł – powiedziała w rozmowie z Grzegorzem Jankowskim minister Malag.

Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżetBiedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżetCzytaj dalej

Kiedy konkretnie wysokość zasiłku dla bezrobotnych wzrośnie. Tego niestety szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej nie zdradziła.

- Termin od kiedy niech jeszcze pozostanie tajemnicą – powiedziała Maląg.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

Jeszcze niedawno popyt rył o dno, dzisiaj są hitem. Jeśli kupiłeś jeszcze przed pandemią, teraz sprzedasz za dwa razy tyleJeszcze niedawno popyt rył o dno, dzisiaj są hitem. Jeśli kupiłeś jeszcze przed pandemią, teraz sprzedasz za dwa razy tyleCzytaj dalej

Przypomnijmy, że obecnie kwota zasiłku dla osób bezrobotnych na okres pierwszych trzech miesięcy wynosi od 689,12 zł brutto (dla osób ze stażem nieprzekraczającym 5 lat), do 1033,68 zł brutto (dla osób pracujących co najmniej 20 lat). Z kolei osoby pracujące od 5 do 20 lat otrzymują 861,40 zł brutto.

Nie tylko zasiłek

Projekt ustawy, który podniesie zasiłek ma być przedmiotem obrad Sejmu na najbliższym posiedzeniu, które zaplanowano na przyszły tydzień. Ustawa zakłada również wprowadzenie tzw. dodatku solidarnościowego, który jest jedną z obietnic wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy. Dodatek ma wynieść 1300 zł i ma być wypłacany przez trzy miesiące osobom, które z powodu pandemii koronawirusa straciły pracę. Rząd chce, by wypłata dodatku nastąpiła jeszcze w czerwcu, a najpóźniej w lipcu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania
  2. Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja "STOP CELEBRYTYZACJI PSEUDONAUKI"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szumowski wyjawił prawdę o drugiej fali epidemii. Porażające słowa
Ile zarabia Rafał Trzaskowski - jest już odpowiedź. Kandydat na prezydenta Polski właśnie złożył oświadczenie majątkowe swoje i żonyIle zarabia Rafał Trzaskowski - jest już odpowiedź. Kandydat na prezydenta Polski właśnie złożył oświadczenie majątkowe swoje i żonyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News