Dotacje dla bezrobotnych
-Alicja- z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 22 Października 2020

Możesz dostać ponad 30 tys. złotych. Wystarczy, że zrobisz jedną rzecz. 15 tys. osób już skorzystało z dotacji

Ogromna dotacja dla osób bezrobotnych. Nawet 30 tysięcy złotych z urzędu pracy może dostać bezrobotny, który zdecyduje się na rozkręcenie własnej działalności. Ze wsparcia skorzystało już ponad 15 tysięcy osób.

Już ponad 15 tysięcy osób skorzystało z bezzwrotnych dotacji. Jest to wsparcie dla bezrobotnych, którzy zdecydują się na poprowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jak czytamy w portalu Polskiego Radia, jest to kolejna forma pomocy dla osób poszukujących zatrudnienia.

Dotacje dla bezrobotnych

Pieniądze z urzędów pracy trafiają zarówno dla prowadzących już swoje własne biznesy, jak i do osób, które chcą wyjść z bezrobocia i planują założenie własnej firmy. Polskie Radio, powołując się na portal Mam Biznes wskazuje, że w tym roku z bezzwrotnej pomocy w ramach dotacji o wartości nawet 31 tysięcy tysięcy złotych skorzystało już ponad 15 tys. osób, a do końca roku jeszcze nieco ponad dwa miesiące. Jak uzyskać wsparcie na rozwój własnej działalności?

Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepieBiedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Na aktywizację zawodową bezrobotnych Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło niebagatelną sumę 2 miliardów złotych. Środki zostały zabezpieczone na ten cel jeszcze na początku tego roku, a więc przed wybuchem pandemii koronawirusa. Pieniądze trafiają między innymi do osób, które obecnie są bezrobotne, ale chciałyby spróbować sił we własnym biznesie, informuje PR.

Jak czytamy w portalu, wiosenny lockdown sprawił, że większość urzędów nastawiła się na szybką pomoc już funkcjonującym przedsiębiorcom. Samozatrudnieni mogli wnioskować np. o 5 tysięcy złotych mikropożyczki, ale paleta rozwiązań była o wiele szersza. Odmrożenie gospodarki po perturbacjach z kwietnia sprawiło, że kolejni bezrobotni ruszyli do urzędów pracy po bardzo popularną formę wsparcia, jaką są dotacje dla bezrobotnych na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej. Jak wskazują dane uzyskane za okres do końca sierpnia 2020 roku, z pomocy skorzystało już 15,3 tys. osób.

PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędnościPKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędnościCzytaj dalej

Na te dotacje przez 8 miesięcy urzędy pracy wydały 322 mln złotych. Urzędy Pracy informują, że średnia dotacja dla bezrobotnego wyniosła zatem 21 tysięcy złotych. Najwyższa możliwa, jaką przewiduje program pomocowy to 31 tys. 191 zł 48 gr.

Dotacja

Polskie Radio podkreśla, że nie każdy bezrobotny otrzyma pełną pulę wsparcia, czyli ponad 31 tysięcy złotych. Dzieje się tak dlatego, że urzędy pracy chcą rozdysponować środki na jak najszerszą grupę osób. Jednak średnia na poziomie 21 tysięcy złotych wskazuje, że i tak dotacje są niemałe.

Program jest już w Polsce od kilku lat, a zainteresowanie nim jest bardzo duże. Jak wskazuje Polskie Radio w ciągu zaledwie 10 lat z Funduszu Pracy wypłacono aż 8,5 mld złotych, a dzięki dotacjom udało się założyć 470 tys. firm przez osoby dotąd bezrobotne. Czy pieniądze należą się również tobie? Kto może wnioskować o pieniądze na założenie własnej firmy i czy program będzie kontynuowany w kolejnych latach?

Jak informują urzędy pracy, o dotację ubiegać może się osoba, która jest zarejestrowana jako osoba bezrobotna i w ciągu roku nie odmówiła podjęcia pracy na stanowisku zaproponowanym przez urząd pracy. Z programu skorzystać nie mogą osoby, które korzystały z innych form wsparcia urzędów pracy. Osoby, które otrzymały dotację muszą w ciągu 12 miesięcy założyć własną działalność gospodarczą, w przeciwnym razie będą zmuszone oddać pieniądze do urzędu pracy. Pomocowy program dotacji wyklucza osoby, które zostały skazane za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu. Takie osoby nie mogą skorzystać z dotacji.

Program Funduszu Pracy cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Dzięki bezzwrotnym dotacjom kolejni bezrobotni stali się osobami aktywnymi zawodowo. W ramach programu, tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat powstało prawie pół miliona nowych firm. Z całą pewnością nakręca to polską gospodarkę. Popularność programu każde spodziewać się, że będzie on kontynuowany w kolejnych latach.

Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłatyEmerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłatyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuSzykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News