BiznesINFO.pl

Obraz Radosław Czarnecki z Pixabay

Poczta Polska ogłosiła program dobrowolnych odejść. Ujawniono pismo rozesłane do związkowców

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Redukcja etatów w Poczcie Polskiej staje się faktem. Zarząd spółki rozpoczął program dobrowolnych odejść. Poznaliśmy szczegóły rozwiązań, które zaoferowała związkowcom Poczta. Wypłynęło pismo, które otrzymali związkowcy od zarządu. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu dobrowolnych odejść mogą liczyć na odprawy.

Poczta Polska ogranicza liczbę pracowników

W piśmie do związkowców, którego szczegóły ujawnia portal Money.pl napisano, że osoby, które skorzystają z programu dobrowolnych odejść będą miały zagwarantowane odprawy. Ich wysokość jest zależna od stażu pracy. Dla pracowników poniżej 2 lat łącznego stażu pracy przewidziano odprawę w wysokości 1-miesięcznej pensji, dla osób pracujących w Poczcie Polskiej od 2 do 8 lat jest to równowartość dwóch miesięcznych pensji, a jeżeli pracownik przepracował w PP ponad 8 lat, wówczas liczyć może na odprawę w wysokości 3 pensji.

– 15 października, w związku z redukcją zatrudnienia w 2020 roku, zarząd Poczty Polskiej podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść w Poczcie Polskiej S.A – cytuje portal Money.pl uchwałę zarządu Poczty Polskiej. Kto może zostać zakwalifikowany do programu dobrowolnych odejść? Zgodnie z rozporządzeniem zarządu, są to osoby pracujące na stanowiskach zarządczych, wsparcia sprzedaży, wsparcia operacji eksploatacyjnych, wsparcia funkcjonowania, a także każdy, kto posiada inne źródło utrzymania bez względu na zajmowane w Poczcie stanowisko. Nabór wniosków w ramach programu dobrowolnych odejść odbędzie się od 1 do 30 listopada. 

Money.pl wskazuje, że osoby, które złożyły wypowiedzenie przed ogłoszeniem programu nie mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Program odejść z Poczty Polskiej jest odpowiedzią zarządu na kiepską sytuację finansową. Oficjalnym powodem jest pandemia koronawirusa. Nieoficjalnie mówi się, że za kiepską sytuacją spółki stoją nieodbyte marcowe kopertowe wybory prezydenckie. Pracownicy, którzy zdecydują się odejść w ramach programu muszą uzyskać zgodę swojego bezpośredniego przełożonego, a ostateczną decyzję podejmuje dyrektor odpowiedzialny za Pion Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej w danym regionie.

Tagi:

BezrobociezwolnieniaPoczta Polska

Podobne artykuły

Polska i Świat

Nowy biznes rodziny Makłowiczów. Wychodzą poza kulinaria
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ceny wynajmu mieszkań go przerosły. 28-latek przerobił kontener na śmieci… w maleńki domek
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rząd znalazł kolejny pomysł na tanie mieszkania. Resort zdradza, co wkrótce wejdzie w życie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Kolejne ataki oszustów. Możesz stracić całe oszczędności, lepiej uważaj
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niewiarygodne, za co chce karać prawica. Groźba 3 lat pozbawienia wolności
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Daniel Obajtek może mieć kłopoty. Wydawca Tygodnika NIE kontratakuje
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]