Mateusz Morawiecki chwali się niskim bezrobociem
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 10 Sierpnia 2019

Morawiecki chwali się niskim bezrobociem. Zasługi przypisuje władzy

Mateusz Morawiecki, premier Polski, pochwalił się nadzwyczaj niskim bezrobociem, jakie osiągnięto w lipcu. Zasługi za taki stan rzeczy przypisuje władzy i jej polityce.

Mateusz Morawiecki pochwalił się niskim bezrobociem, jakie osiągnięto w Polsce w lipcu. W siódmym miesiącu roku to sięgnęło ledwie poziomu 5,2%. To bardzo dobry wynik, który niewątpliwie jest powodem do radości. Bożena Borys-Szopa, szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, przekonuje, że to najlepszy wynik od prawie trzech dekad.

To wynik najlepszy od 28 lat. Od dłuższego czasu rynek pracy znajduje się w bardzo dobrej kondycji - przekonuje Bożena Borys-Szopa.

Samo bezrobocie faktycznie jest na bardzo niskim poziomie i niebawem ma osiągnąć pułap tzw. bezrobocia naturalnego. W czerwcu stopień bezrobocia wynosił 5,3%. W lipcu było to już o 0,1 punktu procentowego mniej. Natomiast w perspektywie rok do roku zanotowaliśmy spadek o 0,6 punktu procentowego. W Unii Europejskiej Polska jest w czołówce krajów, które mogą pochwalić się tak dobrym wynikiem.

Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liścieKobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liścieCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki chwali się wynikiem i przekonuje, że to zasługa rządu

Powodów takiego stanu rzeczy niewątpliwie jest wiele, choć Mateusz Morawiecki widzi szczególnie jeden. Jak stwierdził premier, odpowiedzialnym za tak niski wynik bezrobocia w lipcu jest nie kto inny, jak polska władza. Morawiecki przekonuje, że należy dziękować rządowi za jego "politykę antycykliczną". Ta natomiast "zmniejsza skutki światowego spowolnienia ekonomicznego".

Kolejny miesiąc z rzędu poziom bezrobocia osiąga wynik nienotowany od początków transformacji. Nasza gospodarka, budowana na solidnych fundamentach, notuje bardzo dobre rezultaty. Rządowa polityka antycykliczna zmniejsza niekorzystne skutki światowego spowolnienia ekonomicznego - oświadczył Morawiecki.

Biedronka nie płaci podatków w Polsce? Resort ujawnił zaskakujące daneBiedronka nie płaci podatków w Polsce? Resort ujawnił zaskakujące daneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News