Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rewolucyjne zmiany w Poczcie Polskiej. Prezes chce ją "uzdrowić"
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 18.04.2024 10:22

Rewolucyjne zmiany w Poczcie Polskiej. Prezes chce ją "uzdrowić"

Poczta Polska
Fot. materiały własne

Już od dłuższego czasu Poczta Polska boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ostatnio ogłoszono masową redukcję etatów, a teraz “Rzeczpospolita” informuje, że szykują się kolejne zmiany w państwowej spółce. Ma być to efekt planu na “uzdrowienie” Poczty, opracowanego przez jej nowego prezesa.

Poważny kryzys Poczty Polskiej

Poczta Polska już od dłuższego czasu mierzy się z poważnym kryzysem finansowym. Problemy stale się pogłębiają, a przyczynia się do tego wiele różnych czynników, takich jak chociażby wzrost płacy minimalnej. Jak podawała jakiś czas temu “Rzeczpospolita”, straty państwowej spółki tylko w tym roku miały przekroczyć kwotę 60 milionów złotych. Teraz serwis informuje, że nowy prezes Sebastian Mikosz opracował plan, który ma pomóc Poczcie i zmniejszyć jej problemy finansowe. 

Sytuacja finansowa jest niezwykle trudna. Spółka wymaga kompleksowej transformacji, dlatego przeprowadzenie tego procesu jest priorytetem dla zarządu. Przyjęty plan finansowy oraz zatrudnienia należy traktować jedynie jako punkt wyjścia dla dalszych działań naprawczych, które są wypracowywane - przekazało biuro prasowe spółki serwisowi “Rzeczpospolita”.

Ekonomiści wprost o nowych cenach prądu. O tyle wzrosną rachunki

Poczta Polska planuje masową redukcję etatów

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się doniesienia o planowanej redukcji zatrudnienia w Poczcie Polskiej. Warto przypomnieć, że ogłoszono wówczas likwidację 5 tysięcy etatów. Nie jest to jednoznaczne ze zwalnianiem pracowników, bowiem redukcja ma oznaczać niezatrudnianie nowych ludzi na stanowiska po osobach, które przeszły na emeryturę lub ich umowy wygasły. 

Teraz “Rzeczpospolita” podaje, że do tego mają jeszcze dojść zwolnienia grupowe, które będą dotyczyły głównie pracowników administracyjnych. Serwis zauważa, że jak na razie nie wiadomo, jaka będzie skala tych zwolnień. Gazeta podaje, że centrala Poczty nie potwierdza, ale też nie zaprzecza tym informacjom. 

Będą kolejne rewolucyjne zmiany w Poczcie Polskiej?

“Rzeczpospolita” dotarła również do informacji dotyczących planowanych zmian w funkcjonowaniu placówek Poczty Polskiej. Okazuje się, że urzędy poza dużymi miastami i centrami handlowymi maja być zamykane w soboty, a liczba okienek oraz czas pracy urzędów mają zostać zmniejszone. 

Gazeta przekazuje również, że w związku z planowanymi działaniami, pocztowa Solidarność miała zapowiedzieć przeprowadzenie protestu przed Ministerstwem Aktywów Państwowych. Według nieoficjalnych doniesień pocztowców podczas manifestacji mają wesprzeć górnicy.

Zobacz także: ZUS wydał setki tysięcy złotych na pielgrzymki. Ujawniamy maile