Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Znany producent zamyka wielki zakład. Szykują się masowe zwolnienia
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 16.04.2024 12:46

Znany producent zamyka wielki zakład. Szykują się masowe zwolnienia

fabryka, kobieta
Fot. Freepik/zinkevych

Zapadła decyzja o zlikwidowaniu wielkiego zakładu opon. Michelin Polska S.A zwolni setki pracowników, którzy pracowali w fabryce. Okazuje się, że nie oznacza to całkowitej likwidacji, a zakład zostanie przeniesiony. Przedstawiamy szczegóły.

Fala zwolnień pracowników w Polsce

W ostatnim czasie polskie zakłady masowo zwalniają pracowników. Przykładowo, niedawno w sieci pojawiły się wieści dotyczące zwolnień w Nokii. Pracę straci aż 800 osób. Odzieżowy gigant Levi Strauss poinformował ostatnio w mediach społecznościowych, że fabryka w Płocku będzie funkcjonowała tylko do połowy czerwca tego roku. W związku z tym niemal 800 osób zostanie bez pracy. Teraz okazało się, że kolejna kultowa fabryka decyduje się na przeprowadzenie rewolucyjnych zmian.

Tyle trzeba dopłacić. Pacjenci sanatoriów łapią się za głowy

Wielki zakład zostanie zlikwidowany

Zakłady opon w Olsztynie weszły w skład grupy Michelin Polska S.A w 1995 r. i jest to obecnie jedna z największych francuskich fabryk na świecie. Teraz okazało się, że wielki zakład w tym mieście zostanie zlikwidowany. 

Nie jest to jednoznaczne z całkowitą likwidacją fabryki, bowiem produkcja zostanie przeniesiona do Rumunii. Powodem takiej radykalnej decyzji mają być zbyt wysokie koszty produkcji. W Olsztynie pozostanie jeszcze kilka innych wydziałów, np. Zakład Opon Osobowych i Dostawczych czy Zakład Opon Rolniczych. 

Szykuje się kolejna fala zwolnień

Zakład opon ciężarowych w Olsztynie ma przestać działać do końca bieżącego roku. Warto zaznaczyć, że obecnie pracuje w nim 500 osób. Decyzja o likwidacji poskutkuje tym, że część z nich zostanie bez zatrudnienia. Niektórzy mają zostać przeniesieni do innych wydziałów, a przede wszystkim do Zakładu Opon Osobowych i Dostawczych. Najstarsi pracownicy natomiast będą mogli liczyć na specjalne pakiety socjalne. 

Zobacz także: Nawet 1500 zł w ramach nowego świadczenia. Niektórzy dostaną 400 zł więcej