Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Likwidacja Stanowiska Pracy

Likwidacja Stanowiska Pracy

Centrum handlowe
15.01.2024 10:15 Zamykają sklepy, zwalniają pracowników. Zaskakujący krok sieci

Zaskakującą decyzję podjęła jedna z większych polskich sieci handlowych. Część pracowników będzie musiała się pożegnać z pracą, zamknięte zostaną również niektóre sklepy. Znamy powody podjętych decyzji.

Restauracja
29.12.2023 20:02 Legendarna restauracja kończy działalność. Ma za sobą 45 lat historii

Jedna z bardziej kultowych restauracji w Poznaniu została zlikwidowana. Po 45 latach działalności właściciele lokalu nie ukrywają, że mają żal, ale okoliczności nie dały im innego wyboru. A powody w dalszym ciągu pozostają te same, co zwykle.

Wypłata gotówki z bankomatu
17.10.2023 18:22 Duży polski bank podjął decyzję. Setki osób stracą pracę

Bardzo złe doniesienia płyną z jednego z polskich banków. W najbliższym czasie ma zostać przeprowadzona redukcja etatów na wielką skalę. Oznacza to, że na bruku wylądują setki dotychczasowych pracowników.

Zapadła decyzja o zamknięciu fabryki w Polsce
04.10.2023 18:21 Zamykają fabrykę w Polsce. Setki osób stracą pracę, gigant podjął decyzję

Jeden z gigantów przemysłu motoryzacyjnego podjął decyzję o zamknięciu jednej ze swoich fabryk w Polsce, będącej największym lokalnym pracodawcą. Z doniesień medialnych wynika, że pracę ma stracić ponad 800 osób.

Browar w Leżajsku
30.09.2023 15:14 Dziesiątki tysięcy złotych dla pracowników. Efekt zamknięcia polskiego browaru

Z końcem sierpnia zamknięty został jeden ze znanych polskich browarów. Jest to efekt decyzji podjętej przez właściciela na początku roku. Z drugiej strony, zwolnieni pracownicy mogą liczyć na spore sumy pieniędzy.

burgery
19.03.2023 20:21 Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”

BIG MIK - znana w Poznaniu burgerownia kończy swoją działalność. Poinformował o tym fakcie właściciel. Przyznał, że głównym powodem, który nie pozwolił przetrwać biznesowi, są ogromne podwyżki cen za czynsz.

kury
19.03.2023 18:15 Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy

Smutny koniec firmy Res–Drob. Największa firma drobiarska w województwie podkarpackim upadła. Pracę straci 270 osób.

fabryka porcelany Krzysztof
16.01.2023 22:05 Upadek blisko 200-letniej polskiej fabryki porcelany. Wałbrzych chce ją ratować

Jest ciąg dalszy sprawy upadku wałbrzyskiej fabryki porcelany “Krzysztof” działającej od 1831 roku. Prezydent miasta, Roman Szełemej, zapewnia, że miasto walczy o uratowanie jej dziedzictwa.Jak pisaliśmy tydzień temu, fabryka porcelany “Krzysztof” działająca w Wałbrzychu od 1831 roku ogłosiła upadłość. Powodem była podwyżka cen gazu, która dobiła wyczerpane kryzysami przedsiębiorstwo.

fabryka porcelany Krzysztof
09.01.2023 18:18 W Polsce znika fabryka czynna od 1831 r. Pracownicy idą na bruk przez zbyt wysokie koszty

Fabryka porcelany ”Krzysztof” działała prawie 200 lat. Swoją działalność rozpoczęła w 1831 roku. Po tak długiej historii, jest ona zmuszona zakończyć swoją działalność. Powód - szereg kryzysów światowych. Od pandemii koronawirusa po kryzys energetyczny.Pracę straci około 70 osób. Jednym z problemów, który przyczynił się do upadku i likwidacji firmy były problemy jakie napotkała w związku z kryzysem energetycznym, a konkretnie sytuacją na rynku gazu. Z powodu problemów finansowych, firma nie podpisała nowych umów na dostarczenie gazu. - Niestety wraz z likwidacją Fabryki Porcelany "Krzysztof" kończy się w mieście po prostu pewna epoka. Szkoda, bo była to ostatnia z działających fabryk porcelany w Wałbrzychu - mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy UM w Wałbrzychu.Problemy zaczęły się jednak dużo wcześniej, przed pandemią COVID-19. W tamtym czasie firma zatrudniała 320 ludzi oraz wytwarzała aż 10 mln sztuk porcelany stołowej.W wyniku pandemii, mających miejsce na całym świecie lockdownów, chaosie wywołanym przerwanymi łańcuchami dostaw, liczba zamówień zaczęła znacząco spadać. Właśnie w tamtym czasie miała miejsce w firmie pierwsza duża fala cięć i zwolnień. Druga fala kryzysowa (obecna) była za silna, firma niestety nie była w stanie jej pokonać.

beautiful-2912314 1920
22.03.2022 09:33 Z czym po stronie pracodawcy wiąże się likwidacja stanowiska pracy?

Z czym wiąże się likwidacja stanowiska pracy? Z punktu widzenia pracodawcy likwidacja stanowiska pracy uważana jest za jeden z bezpieczniejszych sposobów rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Może wiązać się z redukcją kosztów zatrudnienia, koniecznością wprowadzenia zmian organizacyjnych w przedsiębiorstwie czy też złą sytuacją finansową firmy. Zwalnianemu pracownikowi przysługują wówczas pewne prawa, a przedsiębiorca powinien dopilnować, by likwidacja stanowiska pracy przebiegała prawidłowo. W artykule dowiesz się:Z czym wiąże się prawidłowo przeprowadzona likwidacja stanowiska pracy?W jaki sposób pracodawca przygotowuje kryteria brane pod uwagę przy wyborze osoby do zwolnienia?Czym jest i jakie konsekwencje pociąga za sobą pozorna likwidacja stanowiska pracy?