Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Likwidacja Stanowiska Pracy

Likwidacja Stanowiska Pracy

kobieta, magazyn
08.07.2024 20:27 Cały zakład do likwidacji. 51 osób zostanie bez pracy

Kolejne wieści o masowych zwolnieniach. Tym razem do likwidacji jest cały zakład pracy  i w związku z tym, cała jego załoga zostanie bez pracy. Chodzi o fabrykę Viskase, która znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.

magazyn, kobieta
27.06.2024 14:03 Kolejne zwolnienia grupowe. Wielu Polaków straci pracę

W ostatnim czasie wiele firm przeprowadziło zwolnienia grupowe. Teraz okazało się, że kolejne osoby stracą pracę. Masową redukcję zatrudnienia odbędzie się w dwóch zakładach w województwie łódzkim. Przedstawiamy szczegóły.

fabryka
13.06.2024 19:15 Grupowe zwolnienia w polskiej firmie. Ponad 200 osób zostanie bez pracy

Kolejna polska firma przeprowadzi grupowe zwolnienia. Jak się okazuje, popularna fabryka Yazaki na Śląsku zwolni zdecydowaną większość załogi. Związki zawodowe chcą, by pracownicy otrzymali wyższe odprawy. Przedstawiamy szczegóły.

pracownik fabryki
31.05.2024 11:54 435 osób straci pracę, zamyka się ogromy zakład. "Spirala bezrobocia i beznadziei"

”To jest dramat”. Tak upadek Walcowni Rur ”Andrzej” podsumowuje Michał Rytel. Zakład już wkrótce ma zostać zamknięty, a ponad 400 osób straci pracę. Burmistrz mówi o ludzkiej tragedii i ekonomicznej katastrofie.

wózki sklepowe
22.05.2024 12:10 Znana sieć handlowa ogłasza likwidację kolejnego sklepu w Polsce. Szykują się grupowe zwolnienia

Francuska sieć handlowa E.Leclerc ogłosiła plany zamknięcia kolejnego sklepu w Polsce, tym razem w Malborku. Decyzja ta pociągnie za sobą zwolnienia grupowe, które stają się nieuchronną konsekwencją w obliczu ciągłych strat ponoszonych przez spółkę.

Fabryka
21.05.2024 09:50 Polski gigant przemysłowy likwiduje zakład. Niepewna przyszłość tysięcy pracowników

Grupa Boryszew, jedna z największych polskich firm przemysłowych, ogłosiła likwidację zakładu Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem na Opolszczyźnie. Decyzja została podjęta z powodu licznych problemów technologicznych i ekonomicznych, które firma uznała za nie do pokonania.

mężczyzna, laptop
26.04.2024 22:46 Mięsny gigant zamyka ważny zakład. 1200 osób straci pracę

Światowy lider w produkcji mięsa wieprzowego - Danish Crown podjął decyzję o zamknięciu gigantycznego zakładu. Nawet 1200 pracowników może stracić zatrudnienie. Dlaczego rzeźnia przestanie działać? Przedstawiamy szczegóły.

fabryka, kobieta
16.04.2024 12:46 Znany producent zamyka wielki zakład. Szykują się masowe zwolnienia

Zapadła decyzja o zlikwidowaniu wielkiego zakładu opon. Michelin Polska S.A zwolni setki pracowników, którzy pracowali w fabryce. Okazuje się, że nie oznacza to całkowitej likwidacji, a zakład zostanie przeniesiony. Przedstawiamy szczegóły.

Centrum handlowe
15.01.2024 10:15 Zamykają sklepy, zwalniają pracowników. Zaskakujący krok sieci

Zaskakującą decyzję podjęła jedna z większych polskich sieci handlowych. Część pracowników będzie musiała się pożegnać z pracą, zamknięte zostaną również niektóre sklepy. Znamy powody podjętych decyzji.

Restauracja
29.12.2023 20:02 Legendarna restauracja kończy działalność. Ma za sobą 45 lat historii

Jedna z bardziej kultowych restauracji w Poznaniu została zlikwidowana. Po 45 latach działalności właściciele lokalu nie ukrywają, że mają żal, ale okoliczności nie dały im innego wyboru. A powody w dalszym ciągu pozostają te same, co zwykle.

Wypłata gotówki z bankomatu
17.10.2023 18:22 Duży polski bank podjął decyzję. Setki osób stracą pracę

Bardzo złe doniesienia płyną z jednego z polskich banków. W najbliższym czasie ma zostać przeprowadzona redukcja etatów na wielką skalę. Oznacza to, że na bruku wylądują setki dotychczasowych pracowników.

Zapadła decyzja o zamknięciu fabryki w Polsce
04.10.2023 18:21 Zamykają fabrykę w Polsce. Setki osób stracą pracę, gigant podjął decyzję

Jeden z gigantów przemysłu motoryzacyjnego podjął decyzję o zamknięciu jednej ze swoich fabryk w Polsce, będącej największym lokalnym pracodawcą. Z doniesień medialnych wynika, że pracę ma stracić ponad 800 osób.

Browar w Leżajsku
30.09.2023 15:14 Dziesiątki tysięcy złotych dla pracowników. Efekt zamknięcia polskiego browaru

Z końcem sierpnia zamknięty został jeden ze znanych polskich browarów. Jest to efekt decyzji podjętej przez właściciela na początku roku. Z drugiej strony, zwolnieni pracownicy mogą liczyć na spore sumy pieniędzy.

burgery
19.03.2023 20:21 Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”

BIG MIK - znana w Poznaniu burgerownia kończy swoją działalność. Poinformował o tym fakcie właściciel. Przyznał, że głównym powodem, który nie pozwolił przetrwać biznesowi, są ogromne podwyżki cen za czynsz.

kury
19.03.2023 18:15 Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy

Smutny koniec firmy Res–Drob. Największa firma drobiarska w województwie podkarpackim upadła. Pracę straci 270 osób.

fabryka porcelany Krzysztof
16.01.2023 22:05 Upadek blisko 200-letniej polskiej fabryki porcelany. Wałbrzych chce ją ratować

Jest ciąg dalszy sprawy upadku wałbrzyskiej fabryki porcelany “Krzysztof” działającej od 1831 roku. Prezydent miasta, Roman Szełemej, zapewnia, że miasto walczy o uratowanie jej dziedzictwa.Jak pisaliśmy tydzień temu, fabryka porcelany “Krzysztof” działająca w Wałbrzychu od 1831 roku ogłosiła upadłość. Powodem była podwyżka cen gazu, która dobiła wyczerpane kryzysami przedsiębiorstwo.

fabryka porcelany Krzysztof
09.01.2023 18:18 W Polsce znika fabryka czynna od 1831 r. Pracownicy idą na bruk przez zbyt wysokie koszty

Fabryka porcelany ”Krzysztof” działała prawie 200 lat. Swoją działalność rozpoczęła w 1831 roku. Po tak długiej historii, jest ona zmuszona zakończyć swoją działalność. Powód - szereg kryzysów światowych. Od pandemii koronawirusa po kryzys energetyczny.Pracę straci około 70 osób. Jednym z problemów, który przyczynił się do upadku i likwidacji firmy były problemy jakie napotkała w związku z kryzysem energetycznym, a konkretnie sytuacją na rynku gazu. Z powodu problemów finansowych, firma nie podpisała nowych umów na dostarczenie gazu. - Niestety wraz z likwidacją Fabryki Porcelany "Krzysztof" kończy się w mieście po prostu pewna epoka. Szkoda, bo była to ostatnia z działających fabryk porcelany w Wałbrzychu - mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy UM w Wałbrzychu.Problemy zaczęły się jednak dużo wcześniej, przed pandemią COVID-19. W tamtym czasie firma zatrudniała 320 ludzi oraz wytwarzała aż 10 mln sztuk porcelany stołowej.W wyniku pandemii, mających miejsce na całym świecie lockdownów, chaosie wywołanym przerwanymi łańcuchami dostaw, liczba zamówień zaczęła znacząco spadać. Właśnie w tamtym czasie miała miejsce w firmie pierwsza duża fala cięć i zwolnień. Druga fala kryzysowa (obecna) była za silna, firma niestety nie była w stanie jej pokonać.

beautiful-2912314 1920
28.05.2021 02:00 Z czym po stronie pracodawcy wiąże się likwidacja stanowiska pracy?

Z czym wiąże się likwidacja stanowiska pracy? Z punktu widzenia pracodawcy likwidacja stanowiska pracy uważana jest za jeden z bezpieczniejszych sposobów rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Może wiązać się z redukcją kosztów zatrudnienia, koniecznością wprowadzenia zmian organizacyjnych w przedsiębiorstwie czy też złą sytuacją finansową firmy. Zwalnianemu pracownikowi przysługują wówczas pewne prawa, a przedsiębiorca powinien dopilnować, by likwidacja stanowiska pracy przebiegała prawidłowo. W artykule dowiesz się:Z czym wiąże się prawidłowo przeprowadzona likwidacja stanowiska pracy?W jaki sposób pracodawca przygotowuje kryteria brane pod uwagę przy wyborze osoby do zwolnienia?Czym jest i jakie konsekwencje pociąga za sobą pozorna likwidacja stanowiska pracy?