Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Cały zakład do likwidacji. 51 osób zostanie bez pracy
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 08.07.2024 20:27

Cały zakład do likwidacji. 51 osób zostanie bez pracy

kobieta, magazyn
Fot. Freepik/zinkevych

Kolejne wieści o masowych zwolnieniach. Tym razem do likwidacji jest cały zakład pracy  i w związku z tym, cała jego załoga zostanie bez pracy. Chodzi o fabrykę Viskase, która znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.

Kolejne masowe zwolnienia

W ostatnim czasie w sieci pojawia się całe mnóstwo informacji o kolejnych zwolnieniach grupowych w polskich zakładach pracy. Ostatnio dowiedzieliśmy się między innymi o zwolnieniach w znanej spółce - PKP Cargo, które obejmą aż 30 proc. pracowników.

Teraz portal extraswiecie.pl poinformował o zwolnieniach w zakładzie Viskase w Sulnowie, który wcześniej nosił nazwę Darmex. Firma zajmuje się produkcją osłonek do wędlin. Jak podaje serwis, będą to największe od lat zwolnienia grupowe w gminie Świecie.

ZUS wypłaci 1335 zł bez względu na wiek. Mało kto wie o tym świadczeniu

Cały zakład pracy do likwidacji

Jak poinformował portal, zamknięty zostanie cały zakład, więc wypowiedzenia otrzymali wszyscy pracownicy tego zakładu. Menedżer działu HR firmy w rozmowie z serwisem przekazała, że konieczne jest podjęcie działań optymalizacyjnych, choć to trudna decyzja.

Konieczne są ciągłe działania optymalizacyjne, które czasami skutkują tak trudnymi decyzjami, jak chociażby o zamknięciu zakładu. Jest to dla nas wszystkich trudny moment, bo udało się zbudować wspólnotę, która dobrze się rozumiała - mówi Małgorzata Żurawska, cytowana przez extraswiecie.pl.

51 osób zostanie bez pracy

W związku z tym, że cały zakład zostanie zlikwidowany, bez pracy zostanie 51 pracowników. Otrzymają nie tylko to, co zapewnia im Kodeks pracy, ale dostaną także dodatkową wypłatę i będą mogli liczyć na pełen odpis z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jak podkreśliła Żurawska w rozmowie z serwisem, pracownicy okazali pełne zrozumienie w tej trudnej sytuacji.

Dowodem na to jest chociażby fakt, że produkcja nadal trwa. Pracownicy nie odeszli od maszyn. To świadczy o dobrej atmosferze w zakładzie i pewnym zrozumieniu dla tej sytuacji - przekazała menedżerka działu HR w firmie Viskase.