Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wyjechał traktorem na pole w niedzielę. Grozi mu wysoki mandat
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.04.2024 14:09

Wyjechał traktorem na pole w niedzielę. Grozi mu wysoki mandat

traktor
Fot. Pixabay/RetroTRAKTOR

Niemiecki rolnik postanowił popracować w niedzielne popołudnie i wyjechał traktorem na pole. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na miejscu zjawiła się policja. Mężczyzna musiał przerwać pracę, a co więcej - grozi mu wysoki mandat.

Rolnik wyjechał traktorem na pole. Na miejsce przyjechała policja

Pewien rolnik pochodzący z Bawarii postanowił wykorzystać niedzielne popołudnie w produktywny sposób. Mężczyzna pojechał traktorem zabronować pole. Co ciekawe, na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. Jak możemy przeczytać na stronie “Bawarskiego Tygodnika Rolniczego”, interwencja była spowodowana donosem.

Policję wezwali sąsiedzi, którym przeszkadzały odgłosy ciągnika. Rolnik musiał przerwać swoje dotychczasowe zajęcie i wrócić do domu. Okazuje się, że mężczyźnie grozi teraz kara grzywny. 

Tak będą wyglądały ceny prądu w 2024 roku. Podano maksymalną stawkę

Rolnikowi z Bawarii grozi wysoka kara grzywny

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu, stwierdzili, że bronowanie pola można wykonać następnego dnia. 29-letniemu rolnikowi z Bawarii grozi teraz zarzut popełnienia wykroczenia i wysoka kara grzywny.

W podobnych przypadkach policjanci nakładali karę w wysokości 500 euro, czyli w przeliczeniu około 2000 zł. Zgodnie z niemieckimi przepisami, rolnicy nie mogą wykonywać prac na roli w niedzielę. Dozwolone są tylko i wyłącznie konieczne prace pielęgnacyjne, “niecierpiące zwłoki”. 

Zobacz także: Padła główna wygrana w grze Lotto. Szczęśliwiec zgarnie ogromną kwotę

Surowe niemieckie prawo ws. handlu w niedziele

W Niemczech, podobnie jak w kilku innych krajach Unii Europejskiej, handel w niedziele jest ograniczony surowymi przepisami. Obowiązuje tzw. niedzielna cisza i tego dnia obywatele mogą udać się tylko do kilku sklepów.

Otwarte są pojedyncze punkty, np. te znajdujące się na lotniskach i dworcach, a także funkcjonują stacje benzynowe. Prawo zakłada, że większe sklepy mogą działać w wyjątkowych sytuacjach, takich jak chociażby duże imprezy muzyczne lub wydarzenia sportowe.