Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rewolucja w Karcie Dużej Rodziny. Wiemy, co się zmieni
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.02.2024 10:36

Rewolucja w Karcie Dużej Rodziny. Wiemy, co się zmieni

Rodzice z dzieckiem
Pixabay/Pexels

Karta Dużej Rodziny jest ogromnym ułatwieniem dla wielodzietnych rodzin. Dzięki niej mogą korzystać z rozmaitych zniżek, a teraz okazuje się, że w tym systemie pojawi się sporo nowości. Wiadomo już, co konkretnie się zmieni.

Dla kogo Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i specjalnych przywilejów, który przeznaczony jest dla rodziców i ich małżonków, którzy wychowują łącznie co najmniej troje dzieci. Co ważne, KDR przysługuje także rodzicom zastępczym lub osobom prowadzącym dom dziecka. Upoważnione do niej są dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia oraz mają mniej niż 25 lat, ale się uczą. Zniżki są także dla dzieci bez ograniczeń wiekowych, jeśli posiadają orzeczenie o umiarkowanych lub znacznym stopniu niepełnosprawności, ale tylko w przypadku, gdy w rodzinie jest minimum trzy pociechy, które spełniają powyższe warunki.

Zobacz także: Dodatkowe pieniądze do emerytury dla seniorów. Do wzięcia 2760 zł

Zwrot podatku rzędu 14 tysięcy złotych? To nie jest żart

Atrakcyjne zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny uprawnia posiadaczy do korzystania z rozmaitych zniżek i przywilejów w instytucjach publicznych, a także w prywatnych firmach. Na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej możemy przeczytać, że KDR zapewnia możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. Jak podaje portalsamorzadowy.pl, niebawem można spodziewać się sporych zmian w systemie, bo system został wzbogacony o nowe regulacje.

Szykują się zmiany w Karcie Dużej Rodziny

Jak poinformował portalsamorzadowy.pl, w niedawno wydanym Dzienniku Ustaw pojawiły się nowe regulacje w sprawie Karty Dużej Rodziny. Okazuje się, że nowe przepisy wprowadzą odmieniony wzór karty elektronicznej. Wszystko po to, by jej wizualizacja wyświetlana w urządzeniu mobilnym była spójna z innymi dokumentami elektronicznymi. Jak zapewnia resort, rodzice uprawnieni do KDR nie będą musieli martwić się o dodatkowe formalności, bo po wdrożeniu zmian karta zostanie automatycznie wyświetlona w urządzeniu mobilnym.