Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Polskie lotnisko szuka pracowników. Można zarobić ok. 6,4 tys. zł miesięcznie
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 08.11.2023 22:56

Polskie lotnisko szuka pracowników. Można zarobić ok. 6,4 tys. zł miesięcznie

lotnisko-lodz-praca-wynagrodzenie
Zorro2212, CC BY-SA 3.0/Biznesinfo

Polacy bardzo chętnie podróżują samolotami. Trudno się temu dziwić przy tak dużej dostępności tanich, bezpośrednich połączeń do wielu europejskich miast. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy są, chociażby wyniki łódzkiego lotniska, które od stycznia do sierpnia br. obsłużyło już 200 tys. pasażerów. Sukces polskiego lotniska wyróżniło Stowarzyszenie Europejskich Portów Lotniczych. Teraz “Gazeta Wyborcza” informuje, że port ten będzie poszerzał swoją załogę.

Łódzkie lotnisko stawia na rozwój. Przyszłość maluje się w jasnych barwach

W nadchodzącym roku łódzkie lotnisko zamierza zrealizować bardzo ambitny plan – chce obsłużyć nawet pół miliona pasażerów. Dyrektor handlowy portu, Robert Makowski, zdradził na łamach “GW”, że w planach jest aż 10 kierunków czarterowych, w tym również nowości w postaci lotów do Tunezji, Albanii, a być może także na grecką wyspę Korfu. Szczegółów tych zapowiedzi na razie nie znamy, ale już teraz wiadomo, że aby obsłużyć tylu podróżujących, konieczne jest powiększenie załogi lotniska.

Ważne przypomnienie dla pracujących rodziców. Coraz mniej czasu na wykorzystanie dwóch dni wolnego Limity dorabiania dla seniorów. Wkrótce kwoty ulegną zmianom

Tych pracowników poszukuje łódzkie lotnisko. Wiemy, ile można zarobić

Poszukiwani są m.in. operatorzy sekcji rampowo-magazynowej oraz młodszy wartownik służby ochrony lotniska. Osoby aplikujące na stanowiska związane z obsługą pasażerską czy techniczną muszą przejść odpowiednie szkolenie. To z kolei daje perspektywy na uzyskanie wyższych zarobków. Robert Makowski przekazał, że operatorzy cargo zatrudnieni najpierw na zleceniu dostają 29 zł brutto za godzinę, a po odbyciu szkolenia jest to już 40 zł brutto. W przypadku pełnego etatu możemy więc mówić o miesięcznym wynagrodzeniu w wys. 6,4 tys. zł brutto.

To nie koniec ogłoszeń rekrutacyjnych

Port lotniczy w Łodzi chce zatrudnić też osoby do pracy biurowej, w tym specjalistów ds. marketingu, a także ds. projektów i przetargów. Rekrutacja trwa również na stanowisko sekretarki lub sekretarza, ale niestety nie wiadomo, na jakie wynagrodzenie można liczyć w przypadku tych propozycji zatrudnienia.